بدون نظر
 
در چهارمین هفته اجرای طرح؛
خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۸ در ۱۶:۵۶
 
مسئول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار گفت: در قالب طرح خرید حمایتی زعفران در رشتخوار تا کنون بیش از 1851 کیلوگرم زعفران خشک از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.
به گزارش چهل ماه نیوز، سید کمال میرزایی مسئول اداره تعاون روستایی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما، در رابطه با استقبال کشاورزان از طرح خرید حمایتی زعفران و میزان خرید این محصول در رشتخوار گفت: خرید حمایتی زعفران در رشتخوار مورد استقبال خوب کشاورزان در این شهرستان قرار گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تا کنون بالغ بر ۱۸۵۱ کیلو گرم زعفران خشک از کشاورزان در رشتخوار خریداری شده است، گفت: در چهارمین هفته از اجرای طرح خرید حمایتی خرید این محصول در رشتخوار میزان خرید محصول در این پایگاه در حال رسیدن به  مرز بیش از ۲ تن زعفران خشک است.

 

میرزایی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه محصول خریداری شده زعفران کشاورزان در این طرح حتما باید محصول تولیدی امسال باشد، گفت: کشاورزان عزیز طبق روال گذشته با مراجعه به مجموعه جهاد کشاورزی رشتخوار با دریافت معرفی نامه و همراه داشتن مدارک شناسایی خود و شماره حساب بانک کشاورزی مربوط به خود به اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشتخوار واقع در بلوار امام رضا روبروی جمعیت هلال احمر شهرستان مراجعه نمایند.

وی در ادامه با تاکید براینکه قیمت محصول زعفران پس از بررسی در آزمایشگاه توسط کارشناسان تعیین می شود، افزود: محصول زعفران تحویلی از کشاورزان در ۴ رده بر اساس کیفیت محصول با قیمت پوشال معمولی ۸ میلیون ۲۰۰ هزار تومان، پوشال مرغوب هر کیلو ۹ میلیون تومان، شبه نگین هر کیلو ۹ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و زعفران نگین ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار تومان تعیین خواهد شد.

میرزایی همچنین از ادامه دار بودن طرح خرید حمایتی زعفران تا پایان آذر ماه در این شهرستان خبر داد و در این رابطه از کشاورزان خواست تا محصول تولیدی خود را جهت قرار گرفتن در طرح خرید حمایتی در بازه زمانی تعیین شده تحویل اداره تعاون این شهرستان دهند.

بیش از ۸۰ درصد مردم رشتخوار در حوزه تولیدات کشاورزی و دامپروری فعالیت کی کنند که زعفران از جمله ۳ محصول مهم تولیدی در سطح این شهرستان است، شایان ذکر است، میزان خرید محصول کشاورزان شهرستان رشتخوار در دوره قبل طرح حمایتی زعفران بالغ بر ۸ تن بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب