بدون نظر
 
مدیرجهاد کشاورزی رشتخوار:
ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸ در ۱۶:۱۵
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار گفت: از ابتدای اجرای طرح ملی هویت بخشی دام تاکنون از جمعیت 180 هزاری دام در رشتخوار تنها 3440 راس دام سبک و سنگین شناسه 15 رقمی هویت بخشی و بیمه اجباری را پیگیری و دریافت کرده اند. اجرای موفق این طرح نیازمند همکاری و پیگیری دامداران است.
به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به روند ادامه دار اجرای طرح ملی هویت بخشی دام در این شهرستان گفت: برابر تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص «نگهداری دام زنده و جلوگیری از قاچاق دام»، با هدف اصلاح نژاد دام، افزایش بهره وری و همچنین جلوگیری از قاچاق این طرح همزمان با سرتاسر کشور در رشتخوار نیز در حال اجرا و دنبال شدن است.

 

وی در ادامه، افزود: این طرح با محوریت دام روستایی در ۳ گونه دامی سبک و سنگین شامل گاو، گوسفند و بز با پلاک های مختص دام های اشاره شده دنبال می شود.

رضاییبا اشاره به اینکه در این طرح هر دام سبک و سنگین دارای یک کد هویتی ۱۵ رقمی می شود، یادآور شد: جمعیت دامی شهرستان رشتخوار بالغ بر ۱۸۰ هزار راس دام سبک و سنگین است، که از این تعداد تا کنون تنها ۱۴۷۰ راس گاو، ۱۹۱۷ راس گوسفند و ۵۳ راس بز در طرح ملی هویت بخشی دام ثبت شده است.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه استقبال از اجرای طرح با وجود مزایای آن به خوبی دنبال نشده است، افزود: در این طرح تمام دامها بایستی هویت گذاری شوند، که پس از مهلت مقرر حمل و نقل دام زنده که بدون پلاک باشد بعنوان دام قاچاق محسوب شده و توسط نیروهای محترم انتظامی توقیف و بعنوان دام قاچاق ضبط و فرد خاطی به مراجع قانونی معرفی می گردد. مهلت اجرای آن برای دام سنگین به اتمام رسیده است و برای دام سبک تا بهمن ماه جاری می باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شرکت تعاونی نیاز دامداران و دفتر مایه کوبی دکتر شمشیری اجرای طرح هویت بخشی دام در سطح شهرستان رشتخوار را دنبال می کنند، یادآور شد: این شرکت ها با مجوز رسمی و معرفی نامه از سوی معاونت امور دامی جهاد کشاورزی ارائه خدمات به دامداران عزیز در سطح شهرستان رشتخوار را دنبال می کنند.

وی در رابطه با هزینه بیمه و اجرای طرح پلاک گذاری هئیت بخشی نیز گفت: در این طرح هر راس گوسفند به مبلغ ۴۱۱۷۱، گوسفند نابالغ ۲۸۰۸۹، بز بالغ ۳۳۶۹۶، بز نابالغ ۲۴۳۵۰، گاو آبستن و شیری ۳۳۰۸۳۷، کوساله ماده ۲۵۵۲۴ و گاو نر ۱۹۰۹۴۶ هویت گذاری و بیمه خواهند شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
What the In-Crowd Won’t Tell You About Does Cbd Get You High the Truth ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار Monica Lewinsky ASME award finalist for Vanity Fair composition on Clinton occasion The PhD Credential Whenever In Case Somebody is Addressed by You as Physician How-to Publish an Article About Yourself Americans DoN’t Speak English کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند Specify Academic Performance خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید