بدون نظر
 
طرح واکسیناسیون تب برفکی در رشتخوار؛
۱۰۰ هزار راس دام در رشتخوار تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرند
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۸ در ۱۶:۲۳
 
رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار از آغاز اجرای طرح واکسناسیون تب برفکی در جمعیت دام های سبک و سنگین این شهرستان خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز، حسین اکبری نصب رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با روند آغاز و اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی در این شهرستان، گفت: واکسیناسیون تب برفکی به مدت ۳۰ روز کاری در جمعیت دام سبک و سنگین رشتخوار اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سبک تحت پوشش واکسناسیون تب برفکی قرار می گیرند، اظهار داشت: طرح واکسیناسیون تب برفکی هم اکنون در ۲ بخش مرکزی و بخش جنگل رشتخوار آغاز شده است.

اکبری با تاکید بر اینکه اجرای زود هنگام واکسیناسیون تب برفکی به دلیل مشاهده این بیماری در برخی از نقاط استان، آغاز شده است، افزود: واکسیناسیون تب برفکی به صورت کاملا رایگان انجام می شود و دامدارن گرامی می توانند برای دریافت نوبت به شبکه دامپزشکی رشتخوار مراجعه کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار همچنین در رابطه با علائم بیماری تب برفکی نیز گفت: دهان جوشی، لنگش دام و تغییر دمایی بدن حیوان که معمولا با تب همراه است، از جمله علائم مشهود بیماری تب برفکی است.

وی در ادامه همچنین از اجرای طرح واکسیناسیون نیوکاسل در جمعیت مرغ بومی این شهرستان خبر داد و افزود: پیش بینی می شود با اجرای این طرح نیز بیش از ۳۵ هزار قطعه مرغ بومی این شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون نیوکاسل قرار گیرند.

اکبری با اشاره به اینکه اجرای واکسیناسیون نیوکاسل در جهت جلوگیری از شیوع بیماری در جمعیت پرندگان است، یادآور شد: این طرح به مدت ۱۰ روز کاری از ۲۰ آبان آغاز و تا اوایل آذرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس شبکه دامپزشکی رشتخوار در رابطه با علائم بیماری نیوکاسل نیز گفت: بیماری نیوکاسل شامل علائم گوارشی و عصبی است که با مشاهده به صورت اسهال سبزرنگ و سرگیچه در پرندگان قابل تشخیص است، این واکسیناسیون به صورت آشامیدنی مقاومت به حرارت است که پرنده باید ۲ ساعت قبل از مصرف آن به آب دسترسی نداشته باشد.

وی در انتها علاوه بر درخواست همکاری دامداران از دهیاران و فرماندهان پایگاه بسیج در سطح این شهرستان خواست تا نهایت همکاری را با اکیپ های واکسیناسیون جهت اجرای هر چه بهتر این طرح ها را داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب