بدون نظر
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار:
مهمترین آثار وقف زنده ماندن نام واقفین است
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۸ در ۱۷:۴۵
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار گفت: وقف یعنی اینکه انسان یک عمر زحمتی را که می کشد و مالی را که اندوخته می کند این مال را برای خود تا قیامت نگه دارد.

به گزارش چهل ماه نیوز، محسن محسن آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار صبح امروز در حاشیه هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان رشتخوار در محل فرمانداری رشتخوار با گرامیداشت هفته وقف، گفت: وقف یعنی اینکه انسان یک عمر زحمتی را که می کشد و مالی را که اندوخته می کند این مال را برای خود تا قیامت نگه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ موقفه در شهرستان رشتخوار هم اکنون ثبت شده است، اظهار داشت: در سال جاری ۳۵ میلیون تومان از درآمدهای اوقاف این شهرستان در ایام عزاداری  امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر هزینه شده و بیش از ۱۹۰ میلیون تومان دیگر در حوزه های مختلف صرف شده است.

وی با اشاره به اینکه وقف در هر جایی آثار خود را نشان می دهد، اظهار داشت: آثار وقف زنده بودن نام خیرین و واقفین است، تاثیر وقف همواره درحوزه های مختلف در تمدن، اقتصاد و … همواره احساس می شود.

محسن آبادی همچنین در ادامه اظهار داشت: اعزام ۱۰ مبلغ (روحانی اعزامی و بومی) در سطح شهرستان، اطعام و پذیرایی بیش از ۶ هزار نفر در دهه اول محرم در هیات های مذهبی شهرستان و بقاع متبرکه و … از جمله مهمترین برنامه های اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشتخوار در ایام  ماه محرم بوده است.

نخستین سند ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک رشتخوار سند وقف شده در اداره اوقاف رشتخوار بود، که با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در این شهرستان به ثبت رسید.

انتها یپیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب