بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار :
۳۰۰ هکتار از اراضی رشتخوار زیر کشت محصول کلزا قرار گرفت
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ در ۰۸:۱۰
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با اشاره به روی آوری کشاورزان به کشت محصولات مناسب اقلیم این شهرستان، از قرار گرفتن 300 هکتار از اراضی کشاورزی در رشتخوار زیر کشت محصول کلزا خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با میزان سطح زیر کشت محصول کلزا با اشاره به روی آوری کشاورزان این شهرستان به کشت محصولات مناسب اقلیم و آب و هوای مجود در منطقه گفت: کشت کلزا در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان رشتخوار تاکنون دنبال شده است.

وی با توجه به اهمیت کشت این محصول در توسعه و پایداری گندم گفت: امسال با تغییر ارقام و کشت مکانیزه کار کشت محصول کلزا در سطح شهرستان در شرف انجام می باشد، که تاکنون نیز در قسمتی از اراضی زیر کشت این محصول از روش مکانیزه با آبیاری تیب استفاده شده است.

وی میزان محصول تحویلی کلزای کشاورزان در سال گذشته در این شهرستان را ۳۷۰ تن اعلام کرد و یادآور شد: هدف از اجرای این طرح خودکفایی در تولید روغن خوراکی می باشد.

وی همچنین میزان بذز توزیعی در سال زراعی جدید را بال بر ۳۵۰۰ کیلو گرم عنوان کرد و افزود: خرید تضمینی محصول کلزا در جهت حمایت از کشاورزان توسط اداره تعاون روستایی با نرخ تضمینی و مصوب انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۲۵ دوچرخه سوار رشتخواری عازم حرم مطهر رضوی شدند ۳۰۰ هکتار از اراضی رشتخوار زیر کشت محصول کلزا قرار گرفت عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار همکاری اولیاء دانش آموزان، شوراها و دهیاران در سطح شهرستان بیشترین کمک را به آموزش و پرورش شهرستان خواهد کرد آتش سوزی در ارتفاعات روستای سعادت آباد رشتخوار/ ۲۵ اصله درخت بید در آتش سوخت مراسم عزاداری غنچه‌های حسینی در رشتخوار برگزار شد+ تصاویر ۱۳۰ کیسه کود شیمیایی قاچاق در رشتخوار توقیف شد اعزام ۱۳ کاروان پیاده از رشتخوار به حرم رضوی در ایام آخر صفر ۵ هزار هکتار از اراضی رشتخوار زیر کشت محصول گندم اربعین حسینی، گزینه روی میز ما در تقابل با دسیسه‌های دشمنان اسلام است بحث مذاکره با آمریکا امروز به بن بست رسیده است عملیات احداث ۱۳۰ کیلومتر از خط دوم مسیر رشتخوار، تربت حیدریه، خواف آغاز شد