بدون نظر
 
؛سودجویی کلاهبرداران در آستانه فصل برداشت زعفران؛
۱۳۰ کیسه کود شیمیایی قاچاق در رشتخوار توقیف شد
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۴
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: تعداد ۱۳۰ کیسه کود مشکوک به تقلبی و قاچاق در شهرستان رشتخوار شناسایی و توقیف شد.

 

به گزارش چهل ماه نیوز، حمید رضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صح امروز در گفت و گو با خبر نگار ما گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل برداشت محصول زعفران در این شهرستان برخی از افراد سودجو به دنبال سودجویی از کشاورزان دست به هر اقدامی می زنند.

وی در ادامه همین مطلب با اشاره به شناسایی عواملی که قصد ارائه کودهای مورد نیاز کشاورزان را به صورت غیر مجاز و مشکوک به تقلبی داشتند، افزود: طی هماهنگی به عمل آمده و با همکاری عوامل نیروی انتظامی شهرستان تعداد ۱۳۰ کیسه کود مشکوک به تقلبی و قاچاق که از خارج شهرستان در محلی ذخیره شده بود شناسایی و به انبار جهاد کشاورزی این شهرستان منتقل شد.

کودهای توقیفی در غالب برندی معروف بسته بندی شده بودند

رضایی در ادامه در رابطه با کودهای توقیفی در این شهرستان گفت: مقرر شد کودهای توقیفی که در غالب برند معروفی بسته بندی شده بودند، پس از بررسی توسط نمایندگان شرکت وضعیت آنها مشخص و عوامل مربوطه به مقامات قضایی معرفی شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در پایان از زحمات جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، کارکنان اداره آگاهی، تعزیرات و صمت شهرستان جهت همکاری در این رابطه قدردانی کرد.

کشاورزان شهرستان رشتخوار در حال آبیاری مزارع زعفران هستند/ ۶۳۰۰ هکتار از اراضی رشتخوار زیر کشت محصول زعفران است

شهرستان رشتخوار یکی از مهمترین قطب های تولید زعفران در استان خراسان رضوی و دنیا است، سطح زیر کشت محصول زغفران در شهرستان رشتخوار بالغ بر ۶۳۰۰ هکتار است و میانگین برداشت محصول در هر هکتار در سال های گذشته بیش از ۳ تن در هر هکتار بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر