بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
۵ هزار هکتار از اراضی رشتخوار زیر کشت محصول گندم
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۰
 
حمیدرضا رضایی گفت: کشت محصول گندم در سطح 5 هزار هکتار از اراضی شهرستان آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال در برداشت محصول گندم کاهش نداشته باشیم.


به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با آغاز کاشت محصول گندم در مزارع این شهرستان گفت: کار کاشت گندم در سطح ۵ هزار هکتار از اراضی شهرستان رشتخوار هم اکنون آغاز و در حال انجام می باشد.

رضایی در ادامه در رابطه با پیش بینی برداشت محصول گندم امسال در سطح این شهرستان گفت: با توجه به امورات فنی داشت و برداشت و وضعیت مطلوب آب و هوایی پیش بینی می شود، برداشت محصول گندم در سطخ این شهرستان نسبت با سال گذشته کاهشی نداشته باشیم.

وی با توجه به اهمیت کشت گندم در توسعه و امنیت غذایی مردم، گفت: امسال با تغییر ارقام و کشت مکانیزه کار کشت کندم در سطح شهرستان رشتخوار با جدیدت بیشتری در حال انجام است.

وی در ادامه میزان گندم تحویلی کشاورزان به سیلوها و کارخنجات آرد در سال زراعی گذشته در سطح این شهرستان را بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۱۰ تن اعلام کرد و افزود: بیش از ۹۰ درصد از کشت گندم شهرستان رشتخوار بصورت کاملا میکانیزه می باشد و همچنین در راستای طرح اقتصاد مقاومتی میزان ۲ هزار هکتار تسطیح لیزری در مزارع کشاورزان انجام شده که هدف از اجرای این طرح خود کفایی در تولید و امنیت غذایی است.

رضایی در ادامه در رابطه با نحوه خرید تضمینی محصول تولیدی کشاورزان گندم کار این شهرستان گفت: خرید تضمینی محصول در جهت حمایت از کشاورزان توسط اداره تعاون روستایی و سیلوهای تربت حیدریه، گناباد، و رشتخوار با نرخ تضمینی و مصوب انجام خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار همچنین از توزیع ۷۰۰ تن بذر اصلاح شده و ۴۵۰۰ تن از انواع مودهای شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان خبر داد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد ثبت نام بیش از ۳۰ کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار کاندیدای مجلس به بهانه احساس تکلیف پای در عرصه انتخابات نگذارند خرید حمایتی زعفران در رشتخوار به مرز ۲ تن رسید بوروکراسی اداری، راه‌اندازی کارخانه‌های فولاد رشتخوار را متوقف کرد/ امام‌جمعه رشتخوار: مسئولان به وعده‌هایشان عمل کنند احیای هنر منسوخ شده گلدوزی سنتی در رشتخوار+ تصاویر کشف و توقیف قاچاق چوب تاغ در رشتخوار+تصاویر تصاویری از برداشت طلای سرخ در دشت فروغ آفتاب حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر