بدون نظر
 
شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار: 
ذبح غیر اصولی ريسک ابتلا به بيماريهاي مشترک ميان انسان و دام را افزایش می دهد
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۶:۲۰
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار با اشاره به نزدیک شدن عید سعید قربان با توصیه به شهروندان گفت: ذبح غیر اصولی دام ريسک ابتلا به بيماريهاي مشترک ميان انسان و دام را افزایش می دهد.

 

 

به گزارش چهل ماه نیوز، جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار عصر امروز در گفتگو با ما با اشاره به نزدیک شدن عید سعید قربان تاکید کرد: ذبح غیر اصولی دام ريسک ابتلا به بيماريهاي مشترک ميان انسان و دام را افزایش می دهد.

 

دکتر جواد اشترایه با بيان اينکه خون و ترشحات دام آلوده، زمينه ابتلا به بيماريهاي خطرناک از جمله تب کريمه کنگو،  سياه زخم و کيست هيداتيک را افزایش می دهد خاطر نشان کرد:‌ شهروندان به منظور تامين سلامت خود و خانواده از ذبح غير بهداشتي دام در معابر عمومي و واحدهاي مسکوني خودداري کنند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رشتخوار با اشاره به اينکه گوشت دام تازه ذبح شده قابليت استفاده ندارد و بايد به مدت ۲۴ ساعت در فضاي پيش سرد نگهداري شود

 

دکتر اشترایه با اشاره به برخی از روش های نادرست و غیر بهداشتی اظهار داشت: در برخی مواقع دیده شده است که قصابان و یا افرادی که نسبت به ذبح اقدام می کنند برخی از رفتارهای غیر بهداشتی و غیر حرفه ای از  قبیل  این که چاقو را با دهان خود نگه می دارند  انجام می دهند که این امر انتقال بیماری های مشترک میان انسان و دام را افزایش می دهد..

 

وی از بانوان خواست از تماس مستقیم دست با دام تازه قربانی شده اجتناب کنند و حتما از دستکش استفاده کرده و مراقب بریدن دست خود نیز باشند.

 

وی افزود: در این راستا  واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان رشتخوار از کشتارگاه  شهر رشتخوار و برخی از قصابی ها بازدید کردند.

 

انتخاب پیامانتخاب پیام

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ذبح غیر اصولی ريسک ابتلا به بيماريهاي مشترک ميان انسان و دام را افزایش می دهد ۴۷ پروژه عمرانی، خدماتی با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان در رشتخوار راه‌اندازی می‌شود توسعه زیرساخت ارتباطی و برخورداری از نسل ۴ اینترنت همراه در روستاهای بخش مرکزی رشتخوار اعزام بیش از ۲۵ جهادگر بسیجی شهرستان رشتخوار به مناطق محروم کاشمر+تصاویر هیچ مدیری نباید گریزان از خبرنگاران باشد/ دغدغه همه ما رفع موانع و مشکلات جامعه و شهرستان است دشمن در ظاهر راه را نشان می‌دهد، اما در این راه تله‌های بسیاری کار گزاشته شده است نمایشگاه استانی جشنواره دانش‌آموزی هندسه نقوش در رشتخوار+ تصاویر خبرنگاران در بحث آبادانی کشور نقش بسزایی ایفا می‌کنند ایجاد و حفر ۳ آبشخوری طبیعی حیات وحش در منطقه هزار راه رشتخوار اهدای ۸ حواله ۳۰ میلیون ریالی به زوجین نیازمند و تحت پوشش در رشتخوار ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بحث تجهیز استخر شنای رشتخوار تعلق گرفت ثبات زندگی در تهیه جهیزیه و کالاهای آنچنانی نیست/ فرهنگ علوی، الگوی ازدواج موفق