بدون نظر
 
در پی عدم همکاری اداره کل غله استان خراسان رضوی صورت گرفت؛
خالی ماندن سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم در رشتخوار/ بیش از ۵۴ نفر بیکار شدند
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۳:۵۰
 
فرماندار شهرستان رشتخوار در جلسه کارگروه آب کشاورزی این شهرستان گفت: سیلوی گندم شهرستان رشتخوار ظرف مدت 2 سال با 11 میلیارد سرمایه گذاری، اولین سیلوی پدافند غیر عامل ساخته شده در استان خراسان رضوی است، که متاسفانه خالی مانده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار صبح امروز در حاشیه جلسه کارگروه آب کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان و تبریک اعیاد قربان و غدیر، با اشاره به خرید تضمینی حدود ۱۸ هزار تن گندم در سطح این شهرستان، گفت: طبق آمار ارائه شده در بحث برداشت محصول گندم در سطح شهرستان رشتخوار امسال بین ۲۵ تا ۳۰ درصد رشد برداشت محصول را شاهد بودیم.

فرماندار رشتخوار در ادامه با ابراز گلایه از عدم راه اندازی سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم در این شهرستان گفت: با وجود اتمام کار سیلوی ۳۰ هزار تنی گندم در رشتخوار، متاسفانه به دلیل عدم همکاری اداره کل غله استان خراسان رضوی، در بحث راه‌اندازی این سیلو این موضوع علاوه بر انتقال محصول تولیدی گندم این شهرستان به شهرستان های همجوار باعث بیکار شدن بیش از ۵۴ نفر در این شهرستان شد.

وی با تاکید براینکه قول های داده شده از سوی مسئولان غله استان متاسفانه عملی نشده است، افزود: سیلوی گندم شهرستان رشتخوار ظرف ۲ سال با ۱۱ میلیارد سرمایه گذاری، اولین سیلوی پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی است که ساخته شد، ولی متاسفانه عدم همراهی و بی مهری صورت گرفته باعث خالی ماندن این سیلو و منتقل شدن چیزی حدود ۲۰ هزار تن غله این شهرستان به شهرستان همجوار بود.

عرب ادامه داد: دغدقه ما این است که محصول با کیفیت تولید شده در رشتخوار به سفره خود مردم در این شهرستان برگردد.

فرماندار رشتخوار با تاکید بر اینکه شهرستان رشتخوار یک شهرستان کشاورزی است، افزود: ما چندین محصول استراتژیک در سطح شهرستان رشتخوار داریم که یکی از آنها محصول پسته است؛ حدود ۸۳۰۰ هکتار باغات پسته داریم که از این میزان ۳۷۰۰ هکتار به مرحله بهره برداری رسیده و ۴۶۰۰ هکتار از این باغات جوان و در آستانه باردهی محصول پسته است، همچنین در بحث محصولات گندم نیز ۵۶۰۰ هکتار، جو ۳۵۰۰ هکتار، پنبه ۲۳۰۰ هکتار، چغندر ۱۱۱۰ هکتار، زعفران ۶۳۰۰ هکتار و پیاز خوراکی ۲۲۰ هکتار سطح زیر کشت داریم.

عرب یادآور شد: ۱۳ هزار تن شیر تولیدی در سال، ۱۸۲ هزار دام سبک، ۳۵۵۷ راس دام سنگین، ۱۴۵۰ تن تولید گوشت سفید در قالب ۱۳ مجموعه مرغداری در شهرستان ر شتخوار داریم.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد اقتصادی شهرستان رشتخوار بر پایه رویکرد کشاورزی و دامپروری است، اظهار کرد: شرایط ما با وجود و ایجاد زیر ساخت های فراهم شده شرایط بسیار مغتنمی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دغدقه امروز کشاورزان ما جریمه های پی در پی آب منطقه ای در بحث چاه‌های کشاورزی در این شهرستان است، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و مشکلات کشاورزان، کشاورزی رشتخوار در حال حرکت به سمت یک فصل کشت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نیازمند یک مجلس ولایی هستیم کاهش آمار زاد و ولد در رشتخوار/ نیازمند اعتماد‌سازی به متخصصان هستیم پیگیری حضور متخصصان مورد نیاز بیمارستان رشتخوار به زودی راه‌اندازی سبد مهربانی ویژه شب یلدا در رشتخوار مراسم تقدیر از خادمین موکب امام رضا(ع) رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عامل تهدید به آدم‌ربایی در رشتخوار شناسایی شد اهدای ۲۵ شئ تاریخی به خانه موزه قرائی در رشتخوار رشتخوار فاقد امکانات تفریحی، گردشگری مناسب است شکارچیان غیر مجاز خرگوش در رشتخوار دستگیر شدند ثبت بیش از ۳۴۰۰ راس دام در طرح ملی هویت‌بخشی دام در رشتخوار ثبت ۵ میلی متری بارندگی در رشتخوار ثبت‌نام ۵۷ دواطلب در حوزه انتخابیه خواف، رشتخوار/ اولین کاندید در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار انصراف داد