بدون نظر
 
فرماندار رشتخوار گفت:
انجام کار میدانی تاثیر‌گزاری چندبرابری بر روند حل رسم و رسومات غلط دارد
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۴:۰۳
 
فرماندار شهرستان رشتخوار در چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: کار میدانی، حضور و صحبت چهره به چهره با مردم تاثیر گزاری چند برابری بر روند حل رسم و رسومات غلط دارد.

به گزارش چهل ماه نیوز، چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رشتخوار صبح امروز با حضور اعضای این کارگروه در محل فرمانداری رشتخوار برگزار شد.

خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار در حاشیه این جلسه با توجه به آسیب های اجتماعی و برخی رسومات غلط که در سطح این شهرستان در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است، گفت: با برنامه ریزی انجام شده به این نتیجه رسیدیم که جلسات شورای فرهنگ عمومی در سطح روستاهای هدف شهرستان برگزار کنیم.

فرماندار رشتخوار با تاکید بر این موضوع که حضور و صحبت چهره به چهره تاثیر گزاری بیشتری بر روند حل رسم و رسومات غلط دارد، گفت: کار میدانی چندین برابر تاثیر گزار تر است از جلساتی که برگزار می‌شود، رسالت و احساس خطر بر تمام متولیان فرهنگ این است که تبلیغ کنیم و ابتدا از خودمان شروع کنیم.

عرب با تاکید بر اینکه افراد معتمد و دارای نفوذ تاثیر گزاری بالایی در حل مسائل فرهنگی دارند، افزود: امروز اگر دادگاه‌های ما شلوغ است اگر برگردیم و ریشه یابی کنیم، علت آن فرهنگ های غلطی است که در حال باب شدن است، امروز در بحث ازدواج الگوی جوانان ما باید زندگی ائمه اطهار (ع) باشد.

فرماندار شهرستان رشتخوار در ادامه با درخواست از تولیت آستان قدس رضوی با توجه به حضور چاه های کشاورزی و مزارع آستان قدس در این شهرستان خواستار توجه بیشتر استان قدس در بحث مسائل فرهنگی در این شهرستان شد.

در ادامه حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار نیز با اشاره به اینکه در بحث فرهنگ یک جامعه نکات اساسی دخیل است، گفت: ما در صدد پیاده‌سازی فرهنگ های اسلامی هستیم، یکی از مشکلات ما این است که دینداری ما فصلی است و گاهی اوقات این دیدنداری به ایام ماه محرم و ماه مبارک رمضان ختم میشود.

امام جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به موضوعات و مشکلات فرهنگی در برخی از نقاط شهرستان وجود روحانی در روستا را در حل مشکلات پیش آمده بسیار موثر دانست و افزود: امروز بروز و ایجاد برخی از مسائل و مشکلات فرهنگی همانند پدیده مواد مخدر، نبود روحانی در برخی از روستاها است.

وی در ادامه با انتقاد از رفت و آمدهای برخی از مدیران پروازی عدم حضور مدیران و سکونت در شهرستان را باعث بروز مشکلاتی از جمله بی حوصلگی و پیش نرفتن کارها به نحو احسنت عنوان کرد.

مهدی یپرم رئیس و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان رشتخوار نیز در این مراسم به اجرای طرح شورای فرهنگ عمومی روستا در سطح برخی روستاهای این شهرستان اشاره کرد، و یاداور شد: جلسات شورای فرهنگ عمومی در سطح روستاهای شهرستان جهت شناسایی مسائل و مشکلات موجود در سطح آن روستا با حضور افراد تاثیر گزار روستا به زودی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
انجام کار میدانی تاثیر‌گزاری چندبرابری بر روند حل رسم و رسومات غلط دارد وعده آسفالت‌ جاده کریم‌آباد در گره طرحی ناتمام/ کمربندی رشتخوار در انتظار اعتبارات استانی است رونمایی از لگوی طرح روستای بدون بیکار در رشتخوار کلنگ احداث “دبستان فرشتگان روستا” در شهر جنگل رشتخوار به زمین خورد اجرای طرح روستای بدون بیکار در رشتخوار دنبال می‌شود دستگیری سارق احشام با کشف ۶ فقره سرقت در رشتخوار خسارت‌های تندباد به بخش‌های مختلف در رشتخوار+ تصاویر مشاهده ۲ قلاده گربه وحشی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست رشتخوار انگلستان خبیث فقط در ظاهر پایبند به تعهدات برجام است مردم باید بدانند، با رای خود سرنوشت خود را رقم می زنند/ مردم نمایندگانی را انتخاب کنند که کارآمد باشند ۳ مصدوم و یک فوتی بر اثر برخورود شدید خوردوی سواری نیسان با تریلی در رشتخوار سفارش ۳۰ هزار قطعه ماهی، جهت پرورش در استخرهای ذخیره آب شهرستان رشتخوار