بدون نظر
 
در سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) مطرح شد؛
ثبات زندگی در تهیه جهیزیه و کالاهای آنچنانی نیست/ فرهنگ علوی، الگوی ازدواج موفق
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۸
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشتخوار گفت: وجود برخی چشم و هم‌چشمی‌ها به جای روی آوردن و استفاده کردن از فرهنگ علوی، باعث آسیب‌های امروزی در بحث مسائل ازدواج جوانان شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، همزمان با سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بر آن شدیم تا در رابطه با فرهنگ‌های نادرستی که به جای الگوپذیری از ازداوج و سبک زندگی ساده ائمه اطهار(ع) با تجملات و چشم و هم چشمی امروزه گریبان گیر جامعه و خانواده ها شده است.

با توجه به نظرات کارشناسان یکی از آسیب‌های تهیه جهزیه سنگین، طولانی شدن دوران عقد زوجین را به همراه دارد، که این مسئله با دخالت‌های بی‌مورد خانواده ها در امور زندگی زوجین‌ در نهایت به مشکلات طلاق منجر می‌شود.

چشم و هم چشمی عامل مهم جهزیه های سنگین است

احمد مشرف یکی از ساکنین شهرستان رشتخوار در همین رابطه در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: بیشتر وسایل تهیه شده در جهیزیه در طول سال شاید یک یا دو بار هم مورد استفاده قرار نگیرد، اما فرهنگ غلط چشم و هم چشمی، باعث شده تا زندگی های در روستا به سمتی برود که علاوه بر ۴ تا ۵ قسمت از وسایل سنگین ازدواج بر دوش داماد بیفتد، و از طرفی تهیه جهیزیه های سنگین عروس تا پای فروش منازل هم برسد.

فشارهای ناشی از سخت گیری ترس ازداوج در دیگر جوانان را افزایش می‌دهد

علی احمدی از ساکنین شهرستان رشتخوار هم در پی دغدغه با مطرح کردن مشکلات ازدواج‌های تجملاتی به خبرنگار ما گفت: سختی‌های که خانواده‌ها در بحث تهیه جهیزیه بر خود متحمل می‌شوند، متاسفانه فشارهای ناشی از همین سخت گیری ترس ازداوج در دیگر جوانان را افزایش می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه شروع زندگی ساده و الگو گرفتن از شیوه زندگی ائمه اطهار(ع) گفت: کار تهیه جهاز در برخی از خانواده ها تا جایی پیش می‌رود که روی جهیزیه دختر موتور سیکلت هم به عنوان جهیزیه قرار می‌گیرد.

این در حالیست که در کنار جهیزیه سنگین، مهریه‌های غیر قابل قبول، مسکن، شغل و … نیز ازداواج ها را به سمتی به غیر از ساده زندگی کردن می‌کشاند.

ثبات زندگی در تهیه جهیزیه و کالاهای آنچنانی نیست

حسینعلی آذر شیب رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار با تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) در رابطه با آغاز زندگی ساده با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: هر کس از ترس فقر ازدواج نکند، نسبت به لطف خداوند بدگمان شده است، چرا که خداوند می‌فرماید اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل کرم خود آنان را بی نیاز می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز باید در مسئله ازدواج برای کاهش آسیب ها الگوی خود را امیرالمونین(ع)  حضرت زهرا(س) قرار دهیم، افزود: برخی اوقات ازدواج های اصولی نیست، اگر ما در زندگی خود زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را الگو قرار دهیم، به سمت آسیب‌های امروزی هیچگاه پیش نمی‌رویم.

حجت الاسلام آذر شیب با اشاره به اینکه ثبات زندگی در جهیزیه و کالاها  نیست، اذعان داشت: وجود برخی چشم و همچشمی ها به جای روی آوری و استفاده از فرهنگ علوی باعث آسیب های امروزی در بحث مسائل ازدواج جوانان شده است، ما اگر از ابتدای ازدواج حضرت علی(ع) و موافقت حضرت زهرا(س) در ازدواج و همچنین بحث کالاها و سادگی زندگی این بزرگواران نگاه کنیم، یقینا در زندگی مشترک موفق خواهیم بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ثبات زندگی در تهیه جهیزیه و کالاهای آنچنانی نیست/ فرهنگ علوی، الگوی ازدواج موفق تحریم وزارت خارجه ایران، نشان از شکست دشمن در تقابل با اراده این نظام است بدون زیر ساخت نمی‌توان انتظار انقلاب در حوزه کشاورزی داشت انجام کار میدانی تاثیر‌گزاری چندبرابری بر روند حل رسم و رسومات غلط دارد وعده آسفالت‌ جاده کریم‌آباد در گره طرحی ناتمام/ کمربندی رشتخوار در انتظار اعتبارات استانی است رونمایی از لگوی طرح روستای بدون بیکار در رشتخوار کلنگ احداث “دبستان فرشتگان روستا” در شهر جنگل رشتخوار به زمین خورد اجرای طرح روستای بدون بیکار در رشتخوار دنبال می‌شود دستگیری سارق احشام با کشف ۶ فقره سرقت در رشتخوار خسارت‌های تندباد به بخش‌های مختلف در رشتخوار+ تصاویر مشاهده ۲ قلاده گربه وحشی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست رشتخوار انگلستان خبیث فقط در ظاهر پایبند به تعهدات برجام است