بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار:
مقدار ۷۵۰۰ کیلوگرم پیله تر در رشتخوار تولید شده است
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۹
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار گفت: با اجرا و گسترش طرح نوغانداری در شهرستان رشتخوار در سال 98 تعداد 224 جعبه تخم نوغان در اختیار 67 بهره بردار فعال در این حوزه قرار گرفت، که اجرای این طرح در سال جاری منجر به تولید 7500 کیلوگرم پیله تر در این شهرستان شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمید رضا رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما، در رابطه با احیای مجدد صنعت نوغانداری در این شهرستان گفت: صنعت نوغانداری در سال جاری در شهرستان رشتخوار دوباره احیا شده است و امسال با تلاش مجموعه جهاد کشاورزی در طرح مثلث توسعه اقتصادی بار دیگرشاهد شکوفایی این صنعت در شهرستان رشتخوار هستیم، که گامی مهم در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و خود اتکایی در تولید محصولات کشاورزی است.

رضایی با تاکید بر اهمیت توسعه و احیای نوغانداری و صنعت ابریشم در سطح این شهرستان گفت: همزمان با اجرا و گسترش طرح نوغانداری در این شهرستان در سال ۹۸ تعداد ۲۲۴ جعبه تخم نوغان در اختیار ۶۷بهره بردار فعال در این حوزه قرار گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: در جهت آموزش و بهرهمندی علاقمندان به فعالیت در حوزه نوغانداری ۳ دوره آموزشی، در سال گذشته برگزار و در همین راستا بیش از ۱۰۰ متقاضی در این شهرستان آموزش های لازمه را فرا گرفتند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار با بیان اینکه خريد تضميني توليدات نوغانداران از ديگر اقدامات حمايتي در راستای این فعالیت صنعتی است، افزود: در صورت رعايت شرايط مطلوب نگهداري توسط نوغاندارن از هر جعبه تخم نوغان بین ۴۰ تا ۵۰ كيلو گرم پيله تر كرم ابريشم توليد مي شود.

شایان ذکر است، صنعت نوغانداری در گذشته نیز از رونق بسیار بلایی در سطح شهرستان رشتخوار برخوردار بوده است، که بنا به دلایلی به دست فراموشی سپرده شده بود، صنعت نوغانداری با کمترین هزینه با استفاده از برگ درختان توت انجام می‌شود، و طول مدت زمان بازدهی اجرای این طرح در بازه کوتاه بین ۴۰ روز است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مقدار ۷۵۰۰ کیلوگرم پیله تر در رشتخوار تولید شده است طرح مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان رشتخوار ۲۱۹۴ شغل جدید ایجاد خواهد کرد ایستادگی و مقاومت بهترین گزینه در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان است آغاز كلاس‌هاى تابستانه آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار+ تصاویر ۱۷ هزار تن گندم از کشاورزان رشتخواری خریداری شده است ۱۹ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در رشتخوار اهدا شد شنای جوانان رشتخواری همچنان در استخر وعده‌های مسئولان پذيرش نیروی قراردادی کارشناس بهداشت محیط در شهرستان رشتخوار ۶۰۰ تن گندم احتکاری در شهرستان رشتخوار کشف شد قاضی ما باید مردمی، عالم و اهل بصیرت باشد ۲ مصدوم در واژگونی ۲ خودروی وانت نیسان در رشتخوار ۲۳ هزار نفر تحت پوشش طرح غربالگری فشار خون در رشتخوار قرار گرفتند