بدون نظر
 
با کمک شهروندان صورت گرفت؛
مشاهده ۲ قلاده گربه وحشی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست رشتخوار
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۸ در ۱۸:۰۴
 
سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان رشتخوار گفت: دوستداران محیط زیست شهرستان رشتخوار با مشاهده دو قلاده گربه وحشی در منطقه شکارممنوع بزمای این شهرستان موفق به عکس برداری از این گونه شدند.

به گزار ش چهل ماه نیوز، جواد گلچین سرپرست حفاظت محیط زیست شهرستان رشتخوار،  ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگا ما، اظهارداشت: دوستداران محیط زیست شهرستان رشتخوار با مشاهده دو قلاده گربه وحشی در منطقه شکارممنوع بزمای این شهرستان موفق به عکس برداری از این گونه شدند.

گلچین، افزود: گربه وحشی شبیه گربه اهلی است و در مناطق مختلف با رنگ‌های متفاوتی از جمله پلنگی، راه راه، شنی، خاکستری روشن دیده می‌شود و طرز تشخیص آن از گربه اهلی دم کوتاه‌تر، کلفت‌تر، پشمالوتر و دارای حلقه‌های تیره رنگ است.

وی در ادامه اظهارداشت: گربه وحشی در اکثر زیستگاههای جنگلی، کوهستانی، دشتی زندگی می‌کند و حدود ۳ تا ۵ بچه کور بدنیا می‌آورند که بچه‌ها پس از ۱۰ روز چشم باز می‌کنند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رشتخوار یادآور شد: از دشمنان گربه وحشی، جغد و پلنگ را می‌توان نام برد که جمعیت آن به علت کم شدن طعمه رو به کاهش است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مشاهده ۲ قلاده گربه وحشی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست رشتخوار انگلستان خبیث فقط در ظاهر پایبند به تعهدات برجام است مردم باید بدانند، با رای خود سرنوشت خود را رقم می زنند/ مردم نمایندگانی را انتخاب کنند که کارآمد باشند ۳ مصدوم و یک فوتی بر اثر برخورود شدید خوردوی سواری نیسان با تریلی در رشتخوار سفارش ۳۰ هزار قطعه ماهی، جهت پرورش در استخرهای ذخیره آب شهرستان رشتخوار تقویت آنتن‌دهی همراه اول در روستاهای بخش جنگل رشتخوار در دستور کار قرار گرفت ۵۷۰ هزار هکتار جنگل کویری در خراسان رضوی ایجاد شده است رشتخوار یکی از بحرانی ترین دشت های خراسان رضوی از لحاظ منابع آبی است نخستین همایش خادمیاران نوجوان رضوی شهرستان رشتخوار برگزار شد+ تصاویر بانوان شهرستان رشتخوار سمبل و نماد زن انقلابی هستند اولویت استخدام در شهرستان رشتخوار استفاده از نیروهای بومی باشد جدال مردم با کم آبی در برخی از روستاهای رشتخوار