بدون نظر
 
خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار:
قاضی ما باید مردمی، عالم و اهل بصیرت باشد
تاریخ انتشار : ۰۷ تیر ۱۳۹۸ در ۱۴:۴۶
 
خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار گفت: خوب است که قاضی ما اهل اخلاق باشد تا مراجعه کننده در حضور وی احساس آرامش کند، حق جویی و واقع نگری، بی‌نیازی از مال دنیا و سعه صدر در مقابل مراجعات مردم داشته باشند.

به گزارش چهل ماه نیوز، حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب(ع) شهر رشتخوار با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا قوه قضاییه و هفته قوه قضاییه گفت: امروز من و شما به برکت خون شهداست که به این نظام و انقلاب افتخار میکنیم.

وی در ادامه همین مطلب، با اشاره به اینکه قضات عزیز نباید خود را از جامعه جدا بدانند و قاضی ما باید عالم و هم اهل بصیرت باشد، افزود: خوب است که قاضی ما اهل اخلاق باشد که مراجعه کننده در حضور وی احساس آرامش کند، دومین شرط باید دارای شخصیت باشد، یعنی تسلسل شخصیت نداشته باشد، حق جویی و واقع نگری، بی‌نیازی از مال دنیا در برابر مسائل دنیا، قاضی خوب باید سعه صدر در مقابل مراجعات مردم داشته باشند.

حجت الاسلام جهانشیری با شاره به موضوع مهم عفاف و حجاب نیز گفت: خواهران ما در سفرها و مکان‌های مختلف بحث مهم حجاب و عفاف را مد نظر داشته باشد.

خطیب نماز جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه با توجه به قرار گرفتن در هفته پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گفت: محیطی که ما در آن زندگی می کنیم اگر محیط آلوده ای باشد در ما اثر خواهد گذاشت به طبع اگر آن محیط یک محیط علمی باشد نیز با این موضوع برجامعه و محیط پیرامون ما اثرگزاری می کند، ما گاهی اوقات به فکر ترمیم جسم هستیم اما به فکر ترمیم روح نیستم، کسانی که گرفتار مواد مخدر می‌شوند انسانهای ضعیف الراده ای هستند، امروز باید مراقب نوجوانان و جوانان باشیم.

وی در ادامه همین مطلب افزود: ما برای بحث مواد مخدر شهدای زیادی دادیم، شهید ساداتی یکی از نمونه‌های بارز شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرساان رشتخوار است، باید قدردان خوت شهدا باشیم.

امام جمعه رشتخوار در ادامه در رابطه با موضوع اقتصاد مقاومتی و الگوی مصرف اسلامی، گفت: خیلی وقت ها موضوع الکوی مصرف در کشورفرهنگ‌سازی نشده است، بحث مصرف انرژی که امروز بیداد می کند، ۶۹ درصد برق مصرفی کشور امروز در خانه ها استفاده می شود.

وی یاداور شد: الگوی مصرف برق طوری نیست که قابل ذخیره شدن باشد مصرف برق در ایران ۳ برابر مصرف جهانی این درحالیست که ما یک درصد جمعیت جهان را داریم، اما ۲ درصد انرژی جهان را ما مصرف میکنیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
قاضی ما باید مردمی، عالم و اهل بصیرت باشد ۲ مصدوم در واژگونی ۲ خودروی وانت نیسان در رشتخوار ۲۳ هزار نفر تحت پوشش طرح غربالگری فشار خون در رشتخوار قرار گرفتند مراسم تکریم مدیر اسبق آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار برگزار شد توسعه فعالیت‌های قرآنی جوانان و نوجوانان مهمترین هدف اداره تبلیغات اسلامی در رشتخوار است مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار معرفی شد قدرت نظامی امروز کشور با مقاومت و ایستادگی به دست آمده است پرداخت بیش از ۷۰۰ میلیون ریال زکات گندم و جو در رشتخوار اقتصاد و فرهنگ امروز حربه دست دشمنان شده است روسای جدید شبکه بهداشت و درمان و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار معرفی شدند کسب ۷ مدال رنگارنگ توسط هاپکیدو کاران نوجوان شهرستان رشتخوار در مسابقات استانی ثبت اسناد و املاک رشتخوار در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان