بدون نظر
 
فرماندار شهرستان رشتخوار:
رشتخوار یکی از بحرانی ترین دشت های خراسان رضوی از لحاظ منابع آبی است
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۸ در ۱۳:۲۴
 
فرماندار رشتخوار با توجه به بازدهی خوب طرح های اجرایی آبخیزداری در این شهرستان گفت: شهرستان رشتخوار یکی از بحرانی ترین دشت های خراسان رضوی از لحاظ منابع آبی است، ما باید امروز تولید آب کنیم و این امر تنها با مدیریت و برنامه ریزی و اجرای طرح های آبخیزداری میسر خواهد بود.

به گزارش چهل ماه نیوز، خالقداد عرب فرماندار رشتخوار صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان رشتخوار ضمن گرامیداشت ولادت امام رضا علیه‌السلام و هفته عفاف و حجاب گفت: در بحث منابع طبیعی طرح‌های خوبی طی چند سال گذشته در سطح شهرستان رشتخوار انجام شده ایجاد بند خاکی در روستای  آبنیه و نوق و طرح آبرسانی که در منطقه امین آباد این شهرستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رشتخوار یکی از بحرانی ترین دشت های خراسان رضوی از لحاظ منابع آبی است، افزود: ما باید امروز تولید آب بکنیم و این امر تنها با مدیریت و برنامه ریزی و اجرای طرح های آبخیزداری میسر خواهد بود.

عرب با تاکید بر اینکه بحث پلاک ۵۰ مشکلاتی بسیاری برای کشاورزان در منطقه بخش جنگل این شهرستان تا کنون کرده است با درخواست از مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی گفت: حل مشکلات پلاک ۵۰ یکی از مشکلات چندین ساله مردم در بخش جنگل شهرستان رشتخوار است که نیازمند پیگیری از سوی مسئولان منابع طبیعی استان است.

وی با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب از دریای عمان می تواند کمک شایانی به بخش کشاورزی در منطقه جنگل رشتخوار کند، اظهار داشت: طرح های و برنامه های خوبی از جمله کشت زعفران در بخش جنگل شهرستان رشتخوار مطرح شده که در صورت اجرا و انتقال آب از دریای عمان کمک شایانی به بخش کشاورزی شهرستان در این منطقه خواهد کرد.

فرماندار رشتخوار همچنین در پایان با درخواست از مدیرکل منابع طبیعی استان خراسان رضوی خواستار رسیدگی به بحث بیابان‌زدایی، و کشت گونه های مناسب مناطق در بخش جنگل رشتخوار شد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۵۷۰ هزار هکتار جنگل کویری در خراسان رضوی ایجاد شده است رشتخوار یکی از بحرانی ترین دشت های خراسان رضوی از لحاظ منابع آبی است نخستین همایش خادمیاران نوجوان رضوی شهرستان رشتخوار برگزار شد+ تصاویر بانوان شهرستان رشتخوار سمبل و نماد زن انقلابی هستند اولویت استخدام در شهرستان رشتخوار استفاده از نیروهای بومی باشد جدال مردم با کم آبی در برخی از روستاهای رشتخوار رسالت اصلی شورای نگهبان صیانت و پاسداری از آرای مردم است خبازان شهرستان رشتخوار در جهت افزایش کیفیت نان با هم رقابت می‌کنند تحویل یک بهله دلیجه مصدوم و یک قطعه بادخورک به نمایندگی محیط زیست در رشتخوار مقدار ۷۵۰۰ کیلوگرم پیله تر در رشتخوار تولید شده است طرح مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان رشتخوار ۲۱۹۴ شغل جدید ایجاد خواهد کرد ایستادگی و مقاومت بهترین گزینه در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان است