بدون نظر
 
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشتخوار خبر داد؛
تحویل یک بهله پرنده نادر شاه بوف توسط شهروند دوستدار محیط زیست در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۷
 
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشتخوار از ثبت زادآوری یک بهله پرنده شاه بوف در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان رشتخوار، با تحویل این پرنده توسط یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست خبر داد.

جواد گلچین رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار چهل ماه نیوز،از ثبت زادآوری شاه بوف در منطقه شکار ممنوع بزمای شهرستان رشتخوار با تحویل یک بهله جوجه شاه بوف به نمایندگی محیط زیست این شهرستان توسط یکی از شهروندان دوستدار محیط زیست خبر داد.

وی در رابطه با خصوصیات این پرنده منحصر به فرد گفت: شاه بوف گونه ای بسیار زیبا از جغد عقابی می باشد که از راسته ی جغد سانان و از تیره جغدان معمولی است و با نام علمی Bubo bubo شناخته می شود، شاید بتوان این پرنده را، یکی از بزرگترین نوع جغدان و دو برابر جغد گوش دراز دانست.

وی افزود: زادآوری این گونه معمولا در فروردین ماه بوده و ۲ تا ۳ و به ندرت ۱تا ۶ تخم کوتاه بیضی تا نیمه بیضی شکل سفید رنگ و صیقلی می‌گذارد، زمان تفریخ تخم‌ها ۳۴ تا ۳۶ روز و جوجه‌ها در ۴۲ تا ۷۰ روزگی لانه را ترک کرده، در ۱۰۰ روزگی پرواز می‌کنند و حداکثر در ۱۸۰ روزگی مستقل می‌شوند.

گفتنی است گونه شاه بوف در فهرست پرندگان حمایت شده ایران قرار دارد و دارای ارزش حفاظتی است.

انتهای پیام/ 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تحویل یک بهله پرنده نادر شاه بوف توسط شهروند دوستدار محیط زیست در رشتخوار از نیت پوشیدن پیراهن با تصویر رهبری تا عشق به حججی توسط کشتی‌گیر اوکراینی/ جانیم سنه قربان اولسون تکیه یک اطلاح‌طلب پرحاشیه با کارنامه سیاسی بر کرسی وزارت آموزش و پرورش/ حسینی مدافع راه‌اندازی مدارس خصوصی و لاکچری؟! سال حبس برای مسافر بدحجاب اسنپ/ عابد: به تکلیف شرعی‌ام عمل کردم وزیر نیرو: چینی‌ها یک وعده غذا می‌خورند/کارتون دعوت فرماندار رشتخوار برای حضور مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی جزئیات افزایش تسهیلات ساخت مسکن اعلام شد/ بانک‌ها مانعی ندارند کشف جسد زن ۴۵ ساله در یخچال به زودی خبرهای مسرت‌بخشی در خصوص راه‌اندازی مجدد رآکتورها به مردم می‌دهیم/ برجام صنعت هسته‌ای ایران را متوقف نکرده است از دستگیری یکی از عوامل هنجارشکن تا لزوم معرفی و مواخذه مسئولان سهل‌انگار تعقیب و گریز پیکان تا رسیدن نیروهای پلیس پذيرش نیروی قراردادی کارشناس علوم آزمایشگاهی در شهرستان رشتخوار