بدون نظر
 
ارتباط مستقیم دستمزد با سابقه کار/کارگران با سابقه حداقل بگیر نیستند
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۰
 
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اثرگذاری سوابق کار در میزان دستمزد گفت: هر ساله علاوه بر تعیین حداقل دستمزد مبلغی به عنوان پایه سنواتی تعیین می شود که این مبلغ در سال های بعد حذف نمی شود، و همگام با افزایش مزد به آن اضافه می شود.

ارتباط مستقیم دستمزد با سابقه کار/کارگران با سابقه حداقل بگیر نیستند

به گزارش چهل ماه نیوز،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با تسنیم، درباره اینکه آیا سابقه کاری در میزان دستمزد کارگران تأثیر دارد گفت: همه ساله در بخشنامه مزد علاوه بر تعیین حداقل مزد کارگران مشمول قانون کار همان سال مبلغی نیز به عنوان پایه سنواتی تعیین می شود. این مبلغ در سال های بعد حذف نشده بلکه همگام با افزایش مزد آن هم زیاد می شود.

 وی ادامه داد:مزد کارگران بر اساس سابقه کار است.«پایه سنوات » عبارت است از مبلغی که به صورت ماهیانه یا سالیانه به حداقل حقوق کارگرانی که بیش از یک سال مربوط به کار باشند، اعطا می‌شود. این مبلغ از طرف شورای عالی کار و به عنوان جبران کمبود حقوق به کارگران با حداقل دستمزد داده می‌شود.بنابر این اگر کارگری ۱۰سال سابقه کار دارد، هنگام افزایش دستمزد ۹۸، پایه سنواتی به دستمزد سال گذشته اش اضافه می شود نه اینکه به حداقل دستمزد افزوده شود. همین باعث می شود که کارگری که دارای سابقه کاری است حقوقش با حداقل دستمزد فاصله دارد.
 خدایی با بیان اینکه اگر کارگری با ۱۰سال سابقه کار حداقل حقوق را  دریافت می کند،می تواند به هیأت های حل اختلاف و ادارات روابط کار مراجعه کندافزود: بدون شک کارگری که دارای ۱۰ سال سابقه کار است نباید مطابق کارگری که یک ماه سابقه کار دارد حقوق دریافت کند.
وی با بیان اینکه بخش  عمده‌ای از شکایاتی که در هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف مطرح می‌شود مربوط به مطالبات معوق و اخراج کارگر است ادامه داد: عدم امنیت شغلی موجب شده تا بازگشت به کار برای کارگران ممکن نشود.
 عضو شورای عالی کار  معتقد است به دلیل نبود امنیت شغلی و نامساعد بودن وضعیت بازار، برخی از کارفرمایان به اسم اتمام قرارداد کار، نیروهای خود را اخراج می‌کنند تا دیگر کلمه اخراج مطرح نشود.
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار بیان کرد: وقتی کارفرما نیروی کارش را به جای اخراج به اسم اتمام قرارداد بیرون می‌کند، کارگر هم نمی‌تواند برای بازگشت به کار شکایت کند و پس از آن ناچار می‌شود به دنبال بیمه بیکاری و حقوق و سنواتش باشد.
خدایی امنیت شغلی را مهمترین دغدغه کارگران دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد قراردادهای کارگران موقت است و نبود امنیت شغلی به بازار کار و کارگر لطمه می‌زند . اگر کارگری که بیکار می‌شود خیالش آسوده باشد که حداقل‌های زندگی او تأمین است شاید دغدغه امنیت شغلی نداشته باشد ولی متاسفانه بخشی از کارگران که از قشر ضعیف و محروم جامعه هستند از عهده تامین همان حداقل‌های زندگی هم بر نمی‌آیند.
عضو شورای عالی کار اظهار داشت: بازار کار از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و باید مشکلات کارفرمایان را هم بپذیریم، با این حال ؛کارفرمایانی  هستند که در شرایط موجود ایستادگی کرده و با وجود افزایش هزینه‌های تولید، نیروی کارشان را حفظ می‌کنند. کارفرمایان نباید از تمدید قرارداد به عنوان اهرمی برای بهره‌کشی بیشتر از نیروی کار استفاده کنند.
 انتهای پیام/
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۵ نکته بانک مرکزی درباره وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی ارتباط مستقیم دستمزد با سابقه کار/کارگران با سابقه حداقل بگیر نیستند سفید کردن دندان‌ها بدون نیاز به دندانپزشک/ با ٧ فرمول طبیعی دندان‌هایتان مثل مروارید می‌درخشد مراسم احیای شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در شهرستان رشتخوار+ تصاویر دریاچه ارواح/تصاویر مشاور عالی فرمانده سپاه: ناوهای آمریکا را می‌توانیم با دو سلاح به کلی سری به قعر دریا بفرستیم کشف ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ۱۰ میلیاردی در دفتر وزیر نفت ۱۲ توصیه رهبر انقلاب برای استفاده بهتر از لیالی قدر مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان رشتخوار+ تصاویر هدف ما در ادامه راه آزاد سازی خرمشهر، نجات قدس شریف است خرمشهر نماد مقاومت و یک نقطه عطف در تاریخ جنگ‌های این سرزمین است همایش گرامیداشت، سالروز آزادسازی خرمشهر در رشتخوار برگزار شد