بدون نظر
 
وقتی وعده‌ها عملی نمی‌شود؛
احداث محور تربت حیدریه به رشتخوار در پیچ و خم وعده‌های مسئولان
تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۶
 
مردم شهرستان‌های رشتخوار و خواف مدت‌هاست در انتظار اجرای طرح باند دوم مسیر پرخطر جاده‌ای این دو شهرستان هستند، اما اجرای این طرح همچنان در پیچ و خم وعده‌‌های مسئولین راکد مانده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، با توجه به قول ها و وعده‌های مسئولین در قبل از سال ۹۸ در جهت آغاز به کار اجرای باند دوم مسیر جاده‌ای پرخطر تربت حیدریه، رشتخوار به خواف اما متاسفانه با گذشت بیش از ۱ ماه از سال جدید همچنان این پروژه در حالت سکوت و وعده تعیین پیمانکار بسر می‌برد.

محمد دلارامی یکی از ساکنین روستاهای شهرستان رشتخوار در همین رابطه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: جاده و مسیر پرخطر شهرستان تربت حیدریه به رشتخوار یکی از معضلات و درخواست های مهم اهالی شهرستان رشتخوار طی چند سال گذشته بوده است، که با وجود کشتارهای زیاد به دلیل تردد بیش از حد وسایل نقلیه سنگین این مسئله باعث نگرانی های زیادی برای مردم و خانواده د راین شهرستان می‌شود.

علی مختاری دیگر شهروند ساکن در این شهرستان با گلایه از وعده های مسئولین در رابطه با اجرای نشدن قول ها و وعده های داده شده در رابطه با جاده پر خطر تربت حیدریه به رشتخوار، گفت: بیش از چندین سال است، که مسئولین با اعلام تعلق گرفتن ردیف بودجه اختصاصی به جاده مرگ د رمسیر تربت حیدریه، رشتخوار به خواف تنها به مردم وعده انجام و اجرای طرح را می‌دهند.

 

محمد اکبری از ساکنین شهرستان خواف نیز با اعلام این موضوع که جاده و مسیر پر خطر شهرستان های رشتخوار و خواف توان عبور روزانه یک هزار تریلی را ندارد گفت: یکی از عوامل تاثیر گذار در تصادفات مسیر جاده ای خواف، رشتخوار به تربت حیدریه عبور روزانه بیش از هزار تریلی است، که علاوه بر این میزان از تردد متاسفانه برخی از رانندگان تریلی رعایت دو طرفه بودن مسیر را با حجم بالای خودروهای سواری نمی‌کنند.

 

وی در ادامه این مطلب گفت: امیدواریم مسئولین اللخصوص نماینده محترم فکری اساسی و قولی حتمی برای اجرای این طرح به مردم بدهند.

 

رضا احمدی از ساکنین روستاهای شهرستان رشتخوار با درخواست به رسیدگی و توجه مسئولین در رابطه با مشکل جاده مرگ به خبرنگار ما گفت: متاسفانه در طی چند سال گذشته حوادث تلخ و ناگوار زیادی در مسیر پررفت و آمد تربت حیدریه به رشتخوار و خواف رخ داده است کف این موضوع نه تنها باعث نگرانی خانواده ها در جهت تردد فرزندان و بستگانشان جهت تردد در این مسیر می شود بلکه باعث بی اعتمادی به وعده های مسئولین گردیده است.

 

وی در ادامه با درخواست درج نظر سنجی از مردم  در سایت خبری ما در رابطه به عدم پیگیری مسئولین در این رابطه یادآور شد: در صورت امکان در سایت خبری جهت اعلام و میزان رضایت مردم از مسیر جاده ای تربت حیدریه، رشتخوار به خواف و وعده های مسئولین در این رابطه امکان شرکت در نظر سنجی را برای مردم و اعلام نظراتشان به مسئولین قرار دهید، تا مسئولین برای حل این مشکل اساسی کاری کنند.

 

محمود نگهبان سلامی نماینده شهرستان های خواف و رشتخوار در همایش گرامیداشت مقام معلم در شهرستان رشتخوار در رابطه با مسیر جاده‌ای دو شهرستان خواف و رشتخوار و اجرای طرح باند دوم این مسیر، گفت: اجرای طرح باند دوم مسیر تربت حیدریه، رشتخوار به خواف اگر قرار به اعتبارت دولتی بود تا ۲۰ سال آینده امکان اجرای آن وجود نداشت.

وی در ادامه همین مطلب افزود: سال گذشته ردیف بودجه ای مستقلی در بحث جاده ای تربت حیدریه، رشتخوار به سنگان و خواف در نظر گرفته شد، که در گذشته این ردیف بودجه ای وجود نداشت، و تنها ردیف بودجه ای موجود پوشش ۵۹۰ کیلومتر از مسیرهای جاده استان در یک ردیف بودجه و با اعتبار ۵ میلیارد بود که با این اعتبار تنها بحث نگهداری این جاده‌ها را میشد دنبال کرد.

نگهبان در ادامه افزود: امسال برای تحقق پیدا کردن اجرای طرح باند دوم چندیدن جلسه با حضور دکتر خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرستان های رشتخوار و خواف و با حضور سرمایه گزاران حوزه معدن برگزار شد، که منجر به جذب ۲۵۰ میلیارد تومان توسط شرکت ایمیدرو با در نظر گرفتن اعتبار نقدی شد و به همین میزان نیز حوزه راه و شهرسازی در حوزه تامین قیر کمک خواهند کرد تا این پروژه به ثمر برسد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون، اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی از شرکت‌های معدنی گرفته شده، و راه و شهرسازی نیز در این زمینه ۱۵۰ هزار تن قیر را به استان ارسال کرده است، گفت: اکنون موضوع تعیین پیمانکار این پروژه مطرح است که در بحث روال کار اداری است که باید انجام شود.

نماینده شهرستان های خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نحوه اجرای طرح باند دوم جاده ای در این دو شهرستان، افزود: در این طرح مسیر سنگان به سه راهی نشتیفان با توجه با حجم ترافیک سنگین قائن به سمت گمروک دوقارن و مسیر تربت حیدریه به سه راهی جنگل و رشتخوار برای نقطه شروع انتخاب شدند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
احداث محور تربت حیدریه به رشتخوار در پیچ و خم وعده‌های مسئولان ۸۰ درصد مدارس استثنائی استان با کمک خیرین مدرسه ساز بنا شده است مراسم پاسداشت مقام معلم و سپاس از خیرین مدرسه ساز شهرستان رشتخوار برگزار شد+تصاویر مراسم تقدیر از شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان رشتخوار انجام شد ثبت ۲ وقف جدید به ارزش ۲۲۰ میلیون ریال در رشتخوار امروز باید با تمام توان فرهنگ کار، تولید و تلاش را در سطح جامعه ترویج دهیم بیش از ۱۷۰ میلیون ریال وجه نقد در ایام “چراغ برات” در رشتخوار جمع آوری شد ۵ مصدوم در پی برخورد شدید دو خودروی سواری ۴۰۵ در محور رشتخوار_خواف کار تدوین دانشنامه جامع شهدا در شهرستان رشتخوار به زودی دنبال می‌شود طبیعت زیبای بهاری در تفرجگاه کال سوهه “فتح آباد رشتخوار”+ تصاویر جشن میلاد امام عصر(عج) در رشتخوار+ تصاویر بیش از ۲۳۰ میلیون ریال کمک‌های مردمی با همکاری پایگاه‌های بسیج در رشتخوار جمع آوری شده است