بدون نظر
 
رئیس اداره میراث فرهنگی رشتخوار:
مناسب سازی و سامان دهی تفرجگاه پیریاهو در رشتخوار انجام شد
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۳
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از پایان عملیات زیباسازی، ساماندهی، و مناسب سازی محیط تفرجگاه پیر یاهو در روستای سعادت آباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز، کاظم کامیاب مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما از اتمام عملیات ساماندهی و مناسب سازی تفرجگاه پیریاهو در روستای تاریخی گردشگری سعادت آباد این شهرستان خبر داد.

کامیاب در این همین رابطه افزود: ایجاد زیر ساخت های گردشگری تفرجگاه پیریاهو شامل ۴۰۰ متر مربع سکوسازی، نصب چهار کباب پز، محوطه سازی و تعمیر سرویس های بهداشتی آن با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال در سال جاری انجام شد.

 

وی با بیان اینکه تفرجگاه پیریاهو در ۱۵ کیلومتری ارتفاعات روستای هدف گردشگری سعادت آباد و در ۳۳ کیلومتری شمال شرق شهر رشتخوار با وسعتی حدود ۵ هکتار واقع شده است اظهار داشت این منطقه گردشگری دارای تفرجگاه و آبشاری زیبا همراه با چشمه های آب گرم معدنی و گذر گاه های پر پیچ خم است.

 

وی افزود: در بلندترین نقطه ارتفاعات این تفرجگاه مزار پیر یاهو واقع شده است که هویت اصلی آن با همه کوشش ها همچنان در پرده ای از ابهام باقی مانده است اما به هر ترتیب مزار پیریاهو نقطه محوری این مجموعه گردشگری است که در بلندترین نقطه کوه و نزدیک به چشمه آبگرم تفرجگاه قرار گرفته و هر روزه پزیرای گردشگران زیادی می باشد.

 

وی در پایان با اشاره به برنامه ریزی لازم افزود طرح جامع تفرجگاه پیریاهو جهت توسعه زیر ساخت های گردشگری آن توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی در دست اقدام است.

  • IMG_0876
  • IMG_0865
  • IMG_0873
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مناسب سازی و سامان دهی تفرجگاه پیریاهو در رشتخوار انجام شد کلنگ ساخت مدرسه در روستای دولت آباد شهرستان رشتخوار به زمین زده شد بیستمین مانور سراسری زلزله در مدارس شهرستان رشتخوار اجرا شد+ تصاویر دشمن به دنبال پروژه ناامید سازی ملت ایران است همایش بزرگ اقتدار بسیجیان در رشتخوار+تصاویر خانه موزه قرایی در شهرستان رشتخوار احداث می شود بسیج و تفکر بسیجی گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور بوده است بسیج به عنوان بدنه محرک جامعه، همیشه مدافع کشور و جمهوری اسلامی ایران بوده است امام جمعه جدید شهرستان رشتخوار معرفی شد بیش از ۶۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در رشتخوار اجرا می‌شود ۲ میلیارد ۹۰۰ میلیون ریال زکات در شهرستان رشتخوار جمع آوری شد رشتخوار سرزمین فروغ آفتاب زعفرانی شد+تصاویر