بدون نظر
 
مسئول سوادآموزی آموزش‌وپرورش رشتخوار:
تعداد افراد بی‌سواد در رشتخوار به کمتر از ۱۰۰ نفر رسید
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۱
 
رشتخوار_ مسئول سوادآموزی آموزش‌وپرورش شهرستان رشتخوار گفت: با تلاش نهضت سوادآموزی شهرستان رشتخوار هم‌اکنون جامعه بی‌سوادی شهرستان کمتر از 100 نفر است.

به گزارش چهل ماه نیوز، مجید جمشیدیان مسئول سوادآموزی آموزش‌وپرورش شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با وضعیت سوادآموزی در سطح شهرستان رشتخوار گفت:  هم‌اکنون ۲۰۰ آموزش دهنده در سطح شهرستان رشتخوار در بحث سوادآموزی داریم که از این تعداد ۸۰ نفر به صورت فعال در سال ۹۷ فعالیت می‌کند و ۱۲۰ نفر دیگر در حال آماده باش در صورت نیاز برای آموزش هستند.

وی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی این مرکز شامل دوره های سوادآموزی دوره های تحکیم و دوره انتقال می باشد، اذعان داشت: در بحث دوره سواد آموزی ۸۰ نفر مشغول به تحصیل هستند در دوره تحکیم ۲۴۱ نفر و در دوره انتقال ۱۵۰ نفر امسال جذب نهضت سواد آموزی شهرستان رشتخوار شده‌اند.

جمشیدیان افزود: شهرستان رشتخوار دارای چهار مرکز یادگیری محلی در روستاهای محمدآباد، باسفر و در شهرهای رشتخوار و جنگل این شهرستان می‌باشد، که در این مراکز علاوه بر علم آموزی کار مهارت آموزی را نیز از سن ۱۰ سال به بالا با هدف آگاهی بخشی که رسالت اصلی این مراکز است، انجام می‌دهند.

وی در ادامه همین مطلب اظهار اشت: فعالیت مراکز یادگیری شهرستان رشتخوار در زمینه های کلاسهای شیرینی پزی، آموزش قران، مهارت های زندگی، مسائل روز، اقتصاد، اخلاق در خانواده، ورزش و خیلی از برنامه های دیگر است که به صورت کاملاً رایگان در حال دنبال شدن است.

وی در ادامه با درخواست همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در سطح این شهرستان گفت: الحمدالله دستگاه اجرایی در سطح شهرستان رشتخوار همکاری خوبی با نهضت سوادآموزی شهرستان دارند، اما بیشترین تعامل و نیازمندی همکاری ما با در اختیار گزاشتن نیرو آموزش دهنده از طریق شبکه های بهداشت، بهزیستی، کمیته امداد، شهرداری و .. است.

وی با اشاره به طرح یک قدم مانده به صبح و اجرای این طرح در سطح این شهرستان گفت: هدف از اجرای این طرح ریشه کن کردن بیسوادی و پاکسازی بی سوادی در سطح شهرستان است که با اجرای آن حتی یک نفر هم بی سواد در سطح شهرستان نداشته باشیم.

کارشناس نهضت سوادآموزی شهرستان رشتخوار همچنین از اجرای برنامه های متنوع در هفته سواد آموزی در سطح این شهرستان خبر داد و یادآور شد: برگزاری همایش تقدیر از سواد آموزان شهرستان، اجرای حلقه های کتابخوانی برای استفاده عموم خانواده، اجرای مسابقه انشا نویسی در دوره انتقال و ..‌. از جمله برنامه های هفته نهضت سواد آموزی در این شهرستان خواهد وبد.

جمشیدیان همچنین از دستور کار قرار گرفتن گسترش مراکز یادگیری در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: در نهضت سواد آموزی انعطاف‌پذیری نسبت به سوادآموز سوادآموز از مهمترین اهداف ما است.

وی در رابطه با تعداد بیسوادان موجود در این شهرستان گفت: با توجه به جامعه هدف ۱۰ تا ۴۹ سال در سطح شهرستان کمتر از ۱۰۰ نفر بی سواد هم اکنون در این شهرستان داریم، که تمام تلاش ما برای به حداقل رساندن این آمار می باشد.

وی همچنین از کسب مقام نخست استانی در بخش سواد آموزی عمل جذب و نگهداشت سوادآموز خبر داد، و تصریح کرد: برای بها دادن به سواد آموزان عزیز در سطح روستاهای شهرستان در هر روستا کتابخانه به منظور عدم رفع بی سوادی برای استفاده سواد آموزان در اختیار آنها قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تعداد افراد بی‌سواد در رشتخوار به کمتر از ۱۰۰ نفر رسید مناسب سازی و سامان دهی تفرجگاه پیریاهو در رشتخوار انجام شد کلنگ ساخت مدرسه در روستای دولت آباد شهرستان رشتخوار به زمین زده شد بیستمین مانور سراسری زلزله در مدارس شهرستان رشتخوار اجرا شد+ تصاویر دشمن به دنبال پروژه ناامید سازی ملت ایران است همایش بزرگ اقتدار بسیجیان در رشتخوار+تصاویر خانه موزه قرایی در شهرستان رشتخوار احداث می شود بسیج و تفکر بسیجی گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور بوده است بسیج به عنوان بدنه محرک جامعه، همیشه مدافع کشور و جمهوری اسلامی ایران بوده است امام جمعه جدید شهرستان رشتخوار معرفی شد بیش از ۶۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در رشتخوار اجرا می‌شود ۲ میلیارد ۹۰۰ میلیون ریال زکات در شهرستان رشتخوار جمع آوری شد