بدون نظر
 
رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
کشت خاویار گیاهی برای اولین بار در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۹
 
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار از کشت گیاه پروتئنی کینوآ برای اولین بار در مزارع آستان قدرس رضوی این شهرستان خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشتخوار، در رابطه با آمار بخش کشاورزی و دامپروری شهرستان رشتخوار، گفت: شهرستان رشتخوار دارای ۴۱۹ حلقه چاه، ۳۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی که ۱۵ هزار هکتار از آن باغی و ۱۵ هزار هکتار زراعی می‌باشد، همچنین در حوزه دام در این شهرستان  ۱۷۵ هزار راس دام سبک و ۴ هزار راس دام سنگین داریم، که از این  میزان دام روزانه ۴۰ تن شیر تولید می‌شود.

وی همچنین یا اشاره به اینکه برنامه زراعی ما از مهر امسال تا مهر سال بعد ادامه دارد، تصریح کرد: در سال ۹۶ تا ۹۷ بر مبنا کشت، پنبه ۲۳۵۰ هکتار، چغندر ۸ هزار و ۳۰۰ هکتار، زعفران ۶۳۰۰ هکتار، در بحث گندم ۵۴۵۰ هکتار، جو ۳۵۰۰ هکتار و کلزا ۱۶۲ هکتار سطح زیر کشت شهرستان رشتخوار بوده است.

 

رضایی همچنین از کشت محصول پروتئینی برای اولین بار در سطح این شهرستان خبر داد و بیان داشت: کشت محصول زراعی کینوار برای اولین بار در رشتخوار انجام شده است، کینوآ یک محصول پروتئینی است، که طی چند روز آینده کار برداشت این محصول در مزرعه آستان قدس آستانه شهرستان رشتخوار انجام خواهد شد.

 

وی همچنین از وارد کردن ۹ دستگاه بزرکار در طی سال جاری به شهرستان خبر داد و افزود: با استفاده از دستگاه های بزرکار تاکنون سطح ۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان به صورت مکانیزه کشت شده است، که این موضوع علاوه بر بهره وری بیشتر در محصول رضایت کشاورزان را در برداشته است.

 

وی در بحث تسطیح لیزری مزارع این شهرستان از اجرای ۲ هزار هکتاری سطح کشت به این روش  خبر داد، و یادآور شد: در بحث روش تسطیح لیزری، کار تسطیح مزارع به میزان ۲ هزار هکتار از اراضی بخش جنگل شهرستان رشتخوار صورت گرفته که با استفاده از این روش ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب را خواهیم داشت.

 

رضایی با اشاره به خرید ۷۸۰۰ تن زعفران در طرح خرید توافقی اداره تعاون روستایی این شهرستان در سال گذشته، گفت: هم اکنون قیمت پایه زعفران ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و زعفران نگین ۱۲ میلیون به بالا است، امسال با بحث ورود زعفران به بورس، عدد ۱۹ میلیون تومانی برای زعفران تعریف شده است.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار همچنین در آخر با اشاره به کمبود علوفه مورد نیاز دامداران در سطح این شهرستان از نماینده مردم شهرستان خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی درخواست رسیدگی به این موضوع را کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشت خاویار گیاهی برای اولین بار در رشتخوار ثبت وقفی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان رشتخوار خشکسالی در حال دست و پنجه نرم کردن با دامداران در رشتخوار رشتخوار هیچ زنگ تفریحی برای شهروندان ندارد فریاد مرگ بر آمریکا در آسمان شهر رشتخوار طنین انداز شد رشتخوار در جایگاه نخست جذب تسهیلات اشتغال خراسان رضوی دستگیری ۵ سارق و کشف ۹۵ رأس احشام در رشتخوار حرکت اربعین، یک نمایش بزرگ و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) است سارقان زعفران در کمین هستند بخشدار جدید بخش جنگل معرفی شد بحث راه، تنها ناامنی موجود در رشتخوار روحیه جهادی و بسیجی کلید حل مشکلات کشور است