بدون نظر
 
وقتی مردم گلایه دارند؛
بحث راه، تنها ناامنی موجود در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۷ در ۰۹:۴۸
 
مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار یکی از پرترددترین مسیرهای جاده ای استان خراسان رضوی است، که با تردد روزانه هزاران دستگاه تریلی در مسیر معادن خواف قرار دارد، این موضوع علاوه بر سنگینی ترافیک در مسیر، با دو طرفه بودن جاده باعث بروز حوادث متعدد، هم مالی و هم جانی طی چند سال اخیر شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار یکی از پرترددترین مسیرهای جاده ای استان خراسان رضوی است، که با تردد روزانه هزاران دستگاه تریلی در مسیر معادن خواف قرار دارد، این موضوع علاوه بر سنگینی ترافیک در مسیر، با دو طرفه بودن جاده باعث بروز حوادث متعدد، هم مالی و هم جانی طی چند

سال اخیر شده است،  عرض کم جاده، عبور وسال نقلیه سنگین، ایجاد شیارهای لرزان زیاد در مسیر، فرسودگی قسمت های از آسفالت، دو طرفه بودن جاده از جمله مشکلات موجود در مسیر ۱۳۰ کیلومتری جاده ای رشتخوار تا تربت حیدریه و رشتخوار تا شهرستان خواف است.

 

 

در همین رابطه و با توجه به وجود مشکلات فراوان در مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار با چند تن از ساکنین شهر و روستاهای شهرستان به گفت و گفو پرداختیم.

 

 تنها ناامنی موجود در شهرستان رشتخوار بحث راه و مسیرهای جاده ای است

 

غلامرضا یعقوبی رئیس شورای شهر جنگل با اشاره به اینکه تنها ناامنی موجود در شهرستان رشتخوار بحث راه و مسیرهای جاده ای است، گفت: تلاش های زیاد در رابطه با حل مشکلات جاده ای توسط مسئولین شهرستان صورت گرفته است، اما این موضوع همت و توجه بیشتر مسئولان عزیز را می‌طلبد.

 

 

وی در ادامه با توجه به بروز حوادث روزانه و هفته ای در مسیر های جاده ای شهرستان رشتخوار از جمله مسیر جاده ای شهر جنگل که دارای عرض کم جاده ای می‌باشد، خواستار رسیدگی جدی تر مسئولین در این زمینه شد.

 

مسیرهای خاکی روستایی و دست اندازهای موجود

در ادامه علیرضا قربانی یکی از ساکنین و اهالی روستای دریز شهرستان رشتخوار به مشکل مسیر خاکی این روستا اشاره کرد و افزود: اهالی روستای دریز از وضعیت نابسامان جاده خاکی روستا ناراضی هستند، وجود دست اندازهای زیاد، مسطح نبودن مسیر و … باعث گلایه اهالی در روستای دریز شده است، که این مسئله توجه ویژه مسئولین را برای رفع مشکل میطلبد.

 

 

صادقی یکی دیگر از ساکنین روستای دریز نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اداره راه شهرستان، در رابطه با تقاضای مردم روستای محروم دریز خواستار رسیدگی حداقلی مسئولین اداره راهداری این شهرستان با اجرای عملیات تیغ زنی در جاده صعب العبور این روستا شد.

عرض کم و آسفالت نامناسب مسیر جاده ای بخش جنگل

هادی عبدالله ثانی ساکن شهر جنگل شهرستان رشتخوار با تاکید براینکه مسیر جاده ای شهر جنگل رشتخوار یکی از پرحادثه ترین مسیرهای جاده ای شهرستان رشتخوار است، گفت: عرض کم جاده و عبور مرور تعداد بالای وسایل نقلیه در این مسیر باعث بروز حوادث گوناگون و تلخی در چند سال گذشته شده است، افزاری عرض جاده در این مسیر می تواند از بسیاری از حوادث مرگبار و تلخ جلوگیری کند.

 

تعداد بالای شیارهای لرزان در مسیر تربت حیدریه، رشتخوار

علی صبوری در رابطه با شیارهای لرزان ایجاد شده در مسیر رشتخوار تا تربت حیدریه گفت، و افزود: تعداد بالای شیارهای لرزان در مسیر جاده ای تربت حیدریه، رشتخوار تا چمن آباد خواف، هیچ تاثیری غیر از خرابی و خسارت به وسایل نقلیه در این مسیر ندارد، خواهشمندیم مسئولین برا کاهش خسارات به وسایل نقلیه نسبت به پر کردن این شیارها اقدام کنند.

قول های چند ساله مسئولین برای دوبانده شدن مسیر تربت حیدریه، رشتخوار، خواف

سجاد امانی دیگر شهروند و ساکن شهرستان رشتخوار با توجه به قول های چند ساله مسئولین در رابطه با اجرای طرح دوبانده شدن مسیر از تربت حیدریه، به رشتخوار و خواف، گفت: متاسفانه چندین سال است که تنها با قول های داده شده، نسبت به رسیدگی و اجرای طرح دوبانده دشن در مسیر مواجه هستیم، بروز حوادث مختلف رانندگی و تردد روزانه بالای وسایل نقلیه هر روز و هروز برای خانواده های ساکن در این دو شهرستان برای عبور و مرور در این مسیر موجب نگرانی می‌شود.

 

 

علی صادقی با توجه به مسیر طولانی شهر جنگل تا مرکز شهرستان در رابطه با مسیر میانبر و کوتاه کننده اهالی بخش جنگل به  مرکز شهرستان گفت، و در این رابطه افزود:  اگر چه مسیر خاکی روستای کت به گفته مسئولین محترم راهداری شهرستان در لیست راههای تحت پوشش این نهاد قرار ندارد اما عاجزانه خواهشمندیم این مسیر مواصلاتی مردم بخش جنگل به مرکز شهرستان قابل تردد گردد، تا با این حرکت رضایتمندی مردم در این منطقه جلب شود.

 

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بحث راه، تنها ناامنی موجود در رشتخوار روحیه جهادی و بسیجی کلید حل مشکلات کشور است جای خالی شبکه روستا در رسانه ملی نواخته شدن زنگ مهر عاطفه‌ها در ۱۴۰ مدرسه رشتخوار بازار ارز و سکه فرو ریخت/ گوشمالیِ دست‌گرمی/ سقوط نرخ دلار بعد از شلیک موشک، حکم اعدام و تعویق FATF کار تکمیل استخر شنای شهرستان رشتخوار از سرگرفته شد آتش نشانان شهرستان رشتخوار مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند یادواره شهدای روستای حسین آباد شهرستان رشتخوار برگزار شد+ تصاویر کمک ۳۰۰ میلیون ریالی خیر نیک اندیش جنگلی جهت تجهیز مدارس در بخش جنگل رشتخوار محمد رضا رضایی به عنوان اولین معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی فرمانداری شهرستان رشتخوار معارفه شد مراسم تکریم امام جمعه شهرستان رشتخوار برگزار شد زنگ”مهر حسینی، مقاومت و ایثار” در ۱۵۰ مدرسه رشتخوار به صدا در آمد+تصاویر