بدون نظر
 
ورزشکاران رشتخواری مطرح کردند؛
امكانات ورزشى شهرستان رشتخوار زير خط فقر است
تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۱
 
علی رغم وجود پتانسیل های بسیار بالای ورزشکاران در رشته های مختلف در سطح شهرستان رشتخوار، امروز متاسفانه نبود برخی زیرساختهای ورزشی در سطح این شهرستان باعث فاصله گرفتن ورزشکاران از دنیای ورزشی شده است.

به گزارش چهل ماه نیوز، علی رغم  وجود پتانسیل های بسیار بالای ورزشکاران در رشته های مختلف در سطح شهرستان رشتخوار، امروز متاسفانه نبود برخی زیرساختهای ورزشی در سطح این شهرستان باعث فاصله گرفتن ورزشکاران از دنیای ورزشی شده است، یا آن تعداد اندکی از ورزشکاران که هنوز فعالیت خود را ادامه می‌دهند، بالجبار برای  ادامه دادن حرفه خود به شهرستان های مجاور سفر یا زیر نظر آن شهرستان ها فعالیت می‌کنند.سراغ تعدادی از ورزشکاران در سطح شهرستان رشتخوار رفتیم، و در رابطه با مشکلات ورزشی موجود به گفت و گو با آنها نشستیم.

مسئولین از ورزشکاران حمایت نمی‌کنند

محمد سلامی در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه وضعیت ورزش  این شهرستان بسیار نامناسب است، گفت: مسئولین شهرستان رشتخوار اصلا به فکر ورزش در این شهرستان نیستند و کوچکترین امکاناتی رابرای ورزشکاران فراهم نکردند.

 

بانوان در رشتخوار از کمترین امکانات ورزشی محرومند

خانم خزایی دیگر ورزشکار شهرستان در رابطه با سوال خبرنگار ما با توجه به مشکلات حوزه ورزش بانوان در این شهرستان گفت: امکانات ورزشی برای بانوان تنها خلاصه میشود در یک سالن ورزشی بدون هیچ امکاناتی که فقط میشود ایروبیک کار کرد و زمانی که به مناسبتهای خاص مسابقات برگزار میشود همان یک سالن هم از بانوان گرفته می‌شود.

وی در ادامه افزود: همچنین سالن بدنسازی که در اختیار بانوان قرار می‌گیرد، تایم ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر است، که بدترین زمان ممکن می‌باشد و زنان شاغل امکان حضور در این اماکن ورزشی را ندارند، بانوان در رشتخوار از کمترین امکانات ورزشی محرومند ..

 


رشتخوار از تنها شهرستان‌های محروم از استخر در استان است

 

در ادامه امیر حسن پور جوان ورزشکار ساکن روستای جنت اباد شهرستان رشتخوار در رابطه با وضعیت ورزش در روستا ۳ هزار نفری جنت آباد این شهرستان گفت: جوانان در سطح شهرستان رشتخوار از نظر بهره مندی از امکانات ورزشی بسیار محرومند، روستا جنت آباد نیز با توجه به جوانان علاقمند به ورزش با جمعیت بالای ۳ هزار نفر هم یک سالن ورزشی ندارد از طرفی شهرستان رشتخوار هنوز از نبود استخر شنا رنج می‌برد، و از تنها شهرستان های محروم استان در این زمینه است. وجود این مسئله باعث گلایه جوانان در سطح شهرستان شده است.

 

امكانات ورزشى شهرستان رشتخوار زير خط فقر است

 

محمد عزیز جان نسار مربی و بازیکن دعوت شده به تیم ملی جهت یابی با اشاره به اینکه شهرستان رشتخوار دارای مشکلات عدید در حوزه ورزشی است، گفت: سالن های ورزشی موجود که در اختیار ورزشکاران قرار دارد يک آبسرد كن درست حسابى ندارد، پيست دو و ميدانى موجود در شهرستان شبيه همه چى هست الا پيست. پر از چاله و دست انداز است، برای استخر هم كه ديگر هيچ حرفى نمی‌ماند که بگویم،
خلاصه امكانات ورزشى شهرستان زير خط فقر است.

وی در ادامه همین مطلب افزود: تمرين كردن در رشتخوار برایم همانند يک كابوس است، شايد باورتون نشود ولی من تمام تمريناتم را در محيط بيرون از شهر انجام ميدهم،اصلا امكان دويدن در پيست  مجود فراهم نيست بخاطر كيفيت زمين، براى ريكاورى هم كه امكاناتی نیست، نه استخرى و نه سونايى

 

 

راه اندازی استخر شنا مهمترین درخواست مردم رشتخوار است

 

حمید گلی از دیگر اهالی شهرستان رشتخوار با در خواست از رسیدگی و پیگیری جدی مسئولین برای برطرف کردن مشکل استخر شنای این شهرستان گفت: امروز یکی از مهم‌ترین اولویت‌های جوانان و مردم در این شهرستان راه اندازی و پیگیری مشکلات استخر در این شهرستان است.

 

 

تفریحات ناسالم پیش روی جوانان شهرستان رشتخوار

 

محمداخلاقی جوان ساکن و از اهالی روستای سعادت آباد این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: امکانات ورزشی شهرستان در حد صفر است، الان روستای سعادت آباد با این همه جوان و استعداد هیچگونه امکانات ورزشی ندارد و نبود امکانات ورزشی باعث میشود جوانان بجای ورزش‌ به سمت تفریحات ناسالم  روی بیاورند.

 

محسن ابراهیم زاده با اشاره به اینکه شه ستان رشتخوار تنها نام یک شهرستان را یدک میکشد و مسئولین هیچ همتی را برای رفع مشکلات ورزشی شهرستان نگذاشتند، خواستار توجه و رسیدیگی جدی مسئولان در رابطه با رفع موانع موجود بر سر راه ورشکارن شد.

 

آغاز به کار تکمیل استخر شنا شهرستان رشتخوار با اعتبار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از هفته آینده

 

مهدی پرتو رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشتخوار با توجه به موضوعات مطرح شده از سوی ورزشکاراران در رابطه با مشکلات موجود ورزشی در این شهرستان گفت: به عنوان یک ورزشکار و ورزش دوست در سطح شهرستان با توجه به کمبود منابع مالی اداره ورزش و جوانان شهرستان همیشه سعی در برطرف کردن مشکلات موجود ورزشکاران را داشته و در آینده نیز خواهیم داشت.

 

پرتو با اشاره به اینکه بسیاری از تیم های در حوزه بخش خصوصی فعالیت دارند، در رابطه با حمایت این تیم‌ها و ورزشکاران گفت: اداره ورزش و جوانان با توجه به اینکه هیچگونه دستورالعملی مبنی بر تامین هزینه های تیم‌های بخش خصوصی را ندارد، اما همواره سعی در برطرف کردن مشکلات  ورزشکاران حتی با کمک های مالی اندک را داشته و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

 

پرتو با توجه به سوال بیشتر شهروندان در رابطه با وضعیت استخر شنا و پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه گفت: هم اکنون مبلغ ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در رابطه با تکمیل و ادامه کار استخر شنا شهرستان رشتخوار به حساب پیمانکار واریز و به زودی و طی یک هفته آینده فعالیت این پروژه نیمه تمام از سرگرفته خواهد شد.

پرتو از قول های مساعد داده شده در جهت تکمیل استخر تا خرداد ما سال آینده خبر داد و افزود: با توجه به آغاز به کار تکمیل پروژه استخر شنا شهرستان رشتخوار با صحبت های انجام شده در این زمینه پیمانکار قول واگذاری این پروژه را تا پایان خرداد ماه ۹۸ داده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اتاق مدیریت بحران هلال احمر شهرستان رشتخوار افتتاح شد امكانات ورزشى شهرستان رشتخوار زير خط فقر است ماجرای دستگیری فرماندار خواف چه بود؟ ۶ طرح عمرانی، خدماتی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد نشت گاز باعث اتش سوزی در مسکن مهر رشتخوار شد ۴۵۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند رشتخوار توزیع شد بیش از ۵ طرح و پروژه خدماتی، عمرانی در رشتخوار افتتاح شد شهردار رشتخوار استعفا داد خوشبینی مردم، در برخورد قاطعانه دولت و قوه قضاییه با مفسدان است خدمت رسانی ۱۳۰ جهادگر از مناطق مختلف کشور در روستاهای محروم رشتخوار ۲۰ راس گوسفند، جهت بهرمندی نیازمندان در رشتخوار قربانی شد پدر شهید اکبر دودل به فرزند شهیدش پیوست