بدون نظر
 
با حضور دکتر غیبی معاون جمعیت هلال احمر کشور؛
اتاق مدیریت بحران هلال احمر شهرستان رشتخوار افتتاح شد
تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در ۰۹:۳۸
 
عصر روز گذشته همزمان با هفته دولت اتاق مدیریت بحران جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد و 700 میلیون ریال با حضور معاونت توسعه منابع انسانی هلال احمر کشور افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، عصر روز گذشته همزمان با هفته دولت اتاق مدیریت بحران جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار با اعتبار بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با حضور معاونت توسعه منابع انسانی هلال احمر کشور افتتاح و بهره برداری شد.

بهرام غیبی در حاشیه این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجایی، و هفته دولت با تبریک اعیاد گذشته، گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی و غیر دولتی حدود ۱۰۰ سال است در کنار دولت های مخنلف برای ایفا نقش خود در حوزه امداد و نجات فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به افتتاح اتاق بحران جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار در ادامه افزود: موقع حوادث است که انسان ارزش این سرمایه گذاری ها را می‌داند، در کنار این موضوع در هنگام حوادث ارزش یک مدیر بحران با تجربه احساس می‌شود، که وجود این مدیریت در حادثه کاربردی می شود، عدم وجود تجر کافی باعث میشود که متضرر اصلی مردم باشند، که در یک لحظه خانه و زندگی خود را از دست دادند.

غیبی با اشاره به زمان طلایی نجات افراد در هنگام حوادث و بحران‌ها گفت: گلدن تایم یک زمان طلایی برای نجات افراد آسیب دیده است، اینکه ما بدانیم حادثه در کجا اتفاق افتاده ، یک مرکز مدیریت حوادث داشته باشیم، که اگر حادثه ای پیش آمد ما با خاطر آسوده بدانیم که نمایندگان بحران خواهیم داشت.

 

 

معاون جمعیت هلال احمر کشور در ادامه تصریح کرد: مرکز یوسی ما یکی از مراکر فعال ما است، که به زودی با نیروی انتظامی ارتباطات بی سیمی خود را فعال خواهد کرد.

وی با تاکید بر این مسئله که کشور ما همواره کشور حادثه خیز است، اظهار داشت: از انواع بحران تعریف شده، به جز سونامی، و آتش فشان بقیه حوادث را در کشور شاهد هستیم، که این مسئله نیاز به آمادگی همیشگی ما دارد.

وی افزود: سرمایه گذرای یا هزینه های که برای جمعیت هلال احمر رخ می‌دهد، و هزینه می کنند هزینه نیست و در واقع سرمایه است، چرا در روزی به این سرمایه نیاز خواهیم داشت که کار ما برای نجات جان یک نفر است.

غیبی با تاکید بر حمایت و تجهیز بیشتر جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار در زمینه زیر ساخت های لازم گفت: در بحث انبار امداد هلال احمر رشتخوار از اعتبار سال ۹۷ جز پروژه هایی باشد که اعتبار خواهیم داد،همچنین اندازه ۲ درصد جمعیت شهرستان باید اقلام امدادی داشته باشیم، که از این لحاظ کمبودی نداریم اما باید زیر ساخت این موضوع در شهرستان رشتخوار فراهم شود.

وی در پایان با تقدیر از امداد گران و نجات گران هلال احمر تصریح کرد: امداد گران و نجات گران سرمایه ما هستند، که در حوادث مختلف اگر نیروی مردمی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با لباس سفید و قرمز پوش خود حضور نداشته باشند، عملا هیچ کاری نمیتوان کرد.

انتهای پیام/

 • photo_2018-09-02_18-52-02
 • photo_2018-09-02_18-52-08
 • photo_2018-09-02_18-52-16
 • photo_2018-09-02_18-52-27
 • photo_2018-09-02_18-52-32
 • photo_2018-09-02_18-52-46
 • photo_2018-09-02_18-52-54
لینک کوتاه:

تــوجـه

 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
 • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
 • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
 • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اتاق مدیریت بحران هلال احمر شهرستان رشتخوار افتتاح شد امكانات ورزشى شهرستان رشتخوار زير خط فقر است ماجرای دستگیری فرماندار خواف چه بود؟ ۶ طرح عمرانی، خدماتی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد نشت گاز باعث اتش سوزی در مسکن مهر رشتخوار شد ۴۵۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش آموزان نیازمند رشتخوار توزیع شد بیش از ۵ طرح و پروژه خدماتی، عمرانی در رشتخوار افتتاح شد شهردار رشتخوار استعفا داد خوشبینی مردم، در برخورد قاطعانه دولت و قوه قضاییه با مفسدان است خدمت رسانی ۱۳۰ جهادگر از مناطق مختلف کشور در روستاهای محروم رشتخوار ۲۰ راس گوسفند، جهت بهرمندی نیازمندان در رشتخوار قربانی شد پدر شهید اکبر دودل به فرزند شهیدش پیوست