بدون نظر
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رشتخوار:
۹۳ واحد مسکونی مددجویی تا پایان سال در رشتخوار ساخته می شود
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ در ۰۸:۲۵
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رشتخوار در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: با توجه به رویکرد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) مبنی بر ساخت 5 هزار واحد مسکونی مددجویی در سال 97، از این تعداد ۹۳ واحد مسکونی در رشتخوار ساخته می‌شود.

 

به گزارش چهل ماه نیوز، مجید حسین زاده رئیس کمیته امداد شهرستان رشتخوار صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با اشاره به  اینکه ۳۷۰۰ نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان رشتخواد بهره‌مندند، گفت: در حوزه اشتغال در سال ۹۶ تسهیلات مددجویان و اعتبار تعلق گرفته در زمینه اشتغال از منابع بانکی چیزی حدود ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان پرداخت شده است، که این میزان نسبت به سال ۹۵ رشد ۴ برابری را نشان میدهد.

 

وی در ادامه افزود: در ۴ ماهه نخست امسال نیز ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اشتغال روستایی و ۲ میلیارد تبصره ۱۶ اشتغال روستایی از طریق سامانه کارا انجام شده است و تا کنون برای ۱۶ متقاضی تحت پوشش وام پرداخت شده است.

 

حسین زاده با اشاره به حوزه ساخت مسکن مددجویی و رویکرد مدیرکل امداد مبنی بر ساخت ۵ هزار واحد مسکونی گفت: از این تعداد ۹۳ واحد مسکونی در رشتخوار ساخته می شود، که تا کنون ۱۷ واحد مسکونی در حال ساخت داریم و باقیمانده این تعداد تا پایان سال در سطح شهرستان ساخته خواهد شد.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان رشتخواد همچنین با اشاره به تامین جهیزیه نوعروسان و تازه دامادان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان نیز گفت: در حوزه جهیزیه ۱۵ سری جهیزیه با همکاری سپاه، ۱۱ سری جهیزیه با همکاری آستان قدس و سپاه و ۱۹ سری جهیزیه در سفر و دیدار مسئولین شهرستان با مدیر کل امداد تهیه که در مجموع ۶۹ سری جهیزیه در ۴ ماهه نخست امسال به مددجویان شهرستان هدیه داده شده است.

 

وی در ادامه همین مطلب، افزود: کمک هزینه ازدواج ۳۴ تازه داماد تحت پوشش این نهاد نیز به مبلغ ۱ میلیون تومان هدیه ازدواج را در برنامه‌های کمیته امداد داشته ایم.

 

حسین زاده با اشاره به دارا بودن ۱۹۴ یتیم در سطح شهرستان گفت: همه ایتام تحت پوشش حداقل یک حامی را دارند، اما میزان پرداختی ایتام با توجه به نیاز کودکان بسیار ناچیز است، که این موضوع در ادامه همت بالای خیرین در این زمینه را می‌طلبد.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان رشتخوار با تاکید بر حمایت بیشتر خیرین در حوزه محسنین و کودکان نیازمند این گروه در شهرستان، گفت: در حوزه محسنین ۲۳۶ فرزند تحت پوشش داریم، که از این تعداد تنها ۲۱۲ نفر دارای حامی و مابقی بدون حامی هستند، کودکان تحت پوشش طرح محسنین نیز در این طرح تنها ماهانه ۲۰ هزار تومان مستمری دریافت می کنند، که در این حوزه نیز نیازمند توجه بیشتر خیرین هستیم.

 

وی در ادامه تعداد صندوق های تحویلی کمیته امداد در این شهرستان را ۱۲ هزار ۶۸ صندوق اعلام کرد و اذعان داشت: میانگین درآمد صندوق های کمیته امداد در سطح شهرستان رشتخوار در هر ماه حدود ۲۰ میلیون تومان است، که تمام مبالغ جمع شده، به صورت ماهایانه در بین نیازمندان تحت پوشش شهرستان توزیع می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۹۳ واحد مسکونی مددجویی تا پایان سال در رشتخوار ساخته می شود دولت به عنوان ویترین نظام، نقش بسیار مهمی در بحث رضایتمندی مردم دارد واژگونی خودروی L90 در محور خواف_ رشتخوار ۵ مصدوم برجای گذاشت نجات یک قلاده شغال از مرگ حتمی در رشتخوار شکارچی غیر مجاز آهو در رشتخوار شناسایی و دستگیر شد نقش رسانه‌ها در شفاف‌سازی و خنثی‌کردن نقشه‌های دشمن، بسیار موثر است پاسخگو بودن مسئولین در مقابل مردم باعث پیشرفت و شکوفایی جامعه می‌شود غدیر به منزله روح مبعث و بعثت است کلاهبرداران ۳۵۰ میلیون ریالی در رشتخوار دستگیر شدند ۲ قنات احیاء شده در روستاهای رشتخوار افتتاح شد کولر آبی جان جوان ۲۷ ساله رشتخواری را گرفت! کشور امروز نیازمند، مسئولان شجاع با انگیزه و با عظمی راسخ است