بدون نظر
 
در پی گلایه‌های مردمی پیگیری شد؛
۴۰۰ شیار لرزان در مسیر رشتخوار-تربت حیدریه، عیدی راهداری رشتخوار به مردم
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ در ۰۹:۱۰
 
اجرای طرح ایجاد شیارهای لرزان در تقاطع ورودی و خروجی روستاها در مسیر 45 کیلومتری محور رشتخوار- تربت حیدریه توسط اداره راهداری شهرستان رشتخوار، باعث گلایه و اعتراضات شدید شهروندان، مردم و مسافران این مسیر شده است.

 

به گزارش چهل ماه نیوز، در آستانه سال جدید اجرای طرح ایجاد شیارهای لرزان در تقاطع ورودی_ و خروجی روستاها در مسیر ۴۵ کیلومتری رشتخوار_ تربت حیدریه توسط اداره راهداری اجرای این طرح باعث گلایه و اعتراضات شدید شهروندان، مردم و مسافران در این رابطه شده است.

 

در همین رابطه و با توجه به درخواست های مکرر شهروندان، از برنامه مطرح شده سراغ گزارش وو گفتگو با مردم رفتیم.

 

رحیمی از اهالی شهرستان رشتخوار در این رابطه به خبرنگار ما گفت:  بعد ار چند روز از ماموریت به همراه خانواده به سمت رشتخوار برگشتم و در کمال ناباوری جلوبندی ماشین بنده ( دو هفته پیش تعمیر شده ) پس از برخورد با چاله های کذایی جدید احداث شده در مسیر مجدد به صدا افتاد!

 

وی در ادامه افزود: آیا حق مردم عزیز و محترم این منطقه است،  اینکه که بدون تحقیق و حتی بررسی کاری را انجام بدهیم که به اموال مردم صدمه بزند؟!

 

این شهروند یادآور شد: تمامی ارگان ها از بودجه کم و عدم توانایی در خدمت رسانی به مردم عزیز رنج می‌برند و در چنین شرایطی آیا از بیت المال صرف صدمه زدن به اعصاب و اموال مردم شدن کار درستی است ؟!

 

وی افزود: تاوان این خسارت ها و مشکلات در این دوره ای که همه با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند به عهده کیست ؟

 

رحیمی با اشاره به برنامه سرعت گیرها گفت: در گذشته میخ های زرد رنگی که در تمام جهان! به عنوان مانع سخت و جلوگیری کننده به بهانه هشدار استفاده میشود و بسیار آسیب زننده هستند در قبل از سرعت گیر ها و نقاط مختلف شهر و جاده رشتخوار دیده میشد! که کم کم نسلشان منقرض شده بود که با پدیده چاله های فضایی مواجهه شدیم.

 

وی با درخواست از مسئولین، در ادامه افزود: از مسئولین محترم خواهشمندم حداقل کمی تحقیق ساده و آسیب شناسی کنید، ببنید این چاله ها جهت هشدار در اتوبان ها و مسیرهایی با سرعت بالا نصب می شوند که بیشتر برای هشدار می باشند نه قبل از سرعت گیر و به هنگام ترمز گرفتند.

 

پیشاپیش از تمامی عزیزان اداره راه شهرستان رشتخوار بابت زحماتشان تشکر میکنم.

 

نجفی دیگر شهوند رشتخوار در این رابطه گفت: با اجرای طرح برش کاری در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه مردم متحمل هزینه های زیاد می‌شوند، مگر مردم چه تقصیری دارند که جلوبندی ماشیناشون را با این برش کاری ماهی یک بار درست کنند.

 

مهرابی دیگر شهروند و از اهالی شهرستان رشتخوار در رابطه با راه اندازی دست اندازه ها در این مسیر گفت: اجرای این طرح در مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار یک نوع تخریب است، که با ایجاد این دست اندازیهای جدید هزینه سنگین جلو بندی برای اتومبیل‎ها فراهم می شود.

 

شیدایی دیگر شهروند رشتخواری نیز در ادامه و در همین رابطه گفت: اداره محترم راه علاوه بر اینکه در جهت رفع دست انداز های موجود اقدامی نمی‌کند اقدام به شخم زدن جاده نموده که از لحاظ کارشناسان فن قابل توجیه نمی باشد، خواهشمند است کار را تعطیل کنند و به وسایل نقلیه مردم آسیب بیشتری نزنند.

 

اسدی یکی از فرهنگیان ساکن شهر رشتخوار در این رابطه گفت: توجه به اینکه ما فرهنگیان هر روز مسیر تربت حیدریه و رشتخوار جهت حضور در مدارس را طی می کنیم شیارهای که اداره راه در مسیر جاده ایجاد کرده است، باعث آسیب رساندن به جلوبندی اتومبیلهای ما شده و باعث هزینه اضافی برای ما شده در ضمن رانندگان به محض رسیدن به این مکان ها یک مرتبه ترمز می زنند و باعث تصادف می گردد خواهشمندیم در اجرای طرح تجدید نظر فرمایید.

 

 

وحدانی از ساکنین شهرستان رشتخوار  نیز در ادامه و در این رابطه گفت: جاده رشتخوار تا تربت حیدریه همینطور خطرناک هست، ما به جای که جاده را دو بانده کنیم، هر ۲ یا ۳ کیلومتر سرعت گیر درست نمیکنیم، این جاده همینطور خودش خراب هست.

 

رجب زاده ساکن روستای عبس آباد رشتخوار با اشاره به ایجاد مشکلات متعدد برای مردم در رابطه با راه اندازی دست اندازها در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه گفت: از دوستان اداره راه درخواست و تقاضای رسیدگی به موضوع شیارهای ایجاد شده در مسیر رشتخوار _ تربت حیدریه را داریم.

 

وی در ادامه با درخواست از فرماندار شهرستان گفت: جناب فرماندار از شما به عنوان نماینده عالی دولت خواهشمندیم مثل همیشه پاسخگو و پیگیر این مسئله باشید و به درخواست مردم احترام بگذارید، چرا که در این اوضاع اقتصادی تحمیل مستقیم و غیر مستقیم هزینه به این مردم مظلوم روا نیست و دو دیگر اینکه این شیارها که غیر اصولی، غیر استاندارد و حتی میشه گفت غیر انسانی است نه تنها کاهنده سرعت نیست، بلکه بخاطر اینکه صدا و وجود این کانال ها(!!) احساس نشود، با سرعت بالای ۱۲۰ کیلومتر باید رد شد که این امر باعث خسارات جبران ناپذیری خواهد شد، این موضوع رو ما کارکنانی که بالاجبار هر روزه باید با ماشین شخصی و نه پلاک قرمز رفت و آمد کنیم به عینه میبینیم.

 

 

وی در ادامه مطالب خود افزود: مسئله صدای وحشتناک و رگباری که در شب باعث ترس بچه‌های ما، کسانی که نزدیک جاده ساکن هستیم بماند، لذا خواهشمندیم پیگیر این موضوع بوده و به نتیجه مطلوب برسانیم.

 

 

یعقوبزاده دیگر راننده و شهروند رشتخواری در این این رابطه گفت: لطفا خواهش میکنم به گوش مسئولین اداره راه و شهرسازی برسانید، تمام خودروهای مسافربری و خودروهایی که در تمام ادارات رشتخوار مشغول به کار هستند، از این وضعیت جاده بسیار ناراضی هستند.

 

اجرای طرح شیارهای لرزان در جهت آرام‌سازی مسیر بوده است

در ادامه با مهدی نظام رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان رشتخوار به گفتگو نشستیم، وی در همین رابطه با اشاره به علت اجرای طرح شیارهای لرزان در مسیر با تاکید بر اینکه این موضوع کاملا به صورت قانونی و کارشناسی انجام شده است، گفت: برنامه ایجاد دست انداز در مسیر شهرستان رشتخوار جزء برنامه های استانی است و این طرح همزمان با سایری جاده های استان در حال اجرا است.

 

وی با اشاره به اینکه علت احداث زیاد شیارهای لرزان در مسیر رشتخوار به تربت حیدریه به دلیل تقاطع های زیاد موجود در مسیر است، گفت: جاده رشتخوار طبق آمار اعلام شده سومین جاده پرحادثه استان است، که این موضوع در جلسات متعدد مطرح و در همین رابطه جهت آرام سازی مسیر و کاهش تلفات، بهترین راه ارائه شده از سوی کارشناسان اجرای همین طرح شیارهای لرزان در مسیر بوده است، که مطمئنا اجرای طرح با کاهش میزان سوانح جاده ای به عینه در آینده لمس خواهد شد.

 

وی با در خواست از صبر و تحمل مردم در سرتاسر شهرستان، جهت اجرایی شدن این طرح، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد، کاهش خطرات و مشکلات جاده ای و عدم از دست دادن عزیزانمان در سوانح احتمالی باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۴۰۰ شیار لرزان در مسیر رشتخوار-تربت حیدریه، عیدی راهداری رشتخوار به مردم مامیچ: استقلال بهتر از ما بازی کرد قتل فجیع زن مطلقه و پسر ۸ ساله‌اش مسئولان مانع از بین رفتن درختان و باغات موجود در شهرها شوند/برخی به‌دنبال دست‌اندازی به باغ‌ها و باغستان‌های تهران هستند همه چیز درباره جنگ عفرین هر گونه تخلف و سلب آسایش شهروندان پیگرد قانونی و با متخلفین برخورد می‌شود مسئولان مانع از بین رفتن درختان و باغات موجود در شهرها شوند زنگ سبز در مدارس رشتخوار نواخته شد+ تصاویر کسر خدمت شش ماهه سربازان فعال در سمن‌ها صحت ندارد برانکو به رکورد قلعه نویی رسید کاهش ۵۰ درصدی قاچاق در کشور / انتصاب رئیس جدید ستاد مبارزه با قاچاق در روزهای آینده جزئیات طرح واگذاری دام به دامداران برای مدیریت زنجیره تامین محصولات استراتژیک/ سال ۹۶ دوره آزمایشی طرح ها، سال ۹۷ آغاز اشتغالزایی