بدون نظر
 
فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار:
هر گونه تخلف و سلب آسایش شهروندان پیگرد قانونی و با متخلفین برخورد می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۷:۳۴
 
داوود حاتمیان فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار با توجه به قرار گرفتن در ایام پایانی سال و اخرین چهارشنبه سال گفت: هر گونه تخلف و سلب آسایش شهروندان پیگرد قانونی و با متخلفین برخورد می‌شود.

به گزارش چهل ماه نیوز، داوود حاتمیان رئیس پلیس نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار در گفتگو با خبرنگار ما، با توجه به قرار گرفتن در آستانه چهارشنبه آخر سال، و پیگیری های قانونی آن، گفت: به استناد قانون مجازات اسلامی هرگونه قاچاق، خرید و فروش و … مواد منفجره و محترقه بطور غیر مجاز جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می شود.

وی در رابطه با ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی گفت: هرکسی با هیاهو، جنجال، حرکات غیر متعارف یا با تعرض با افراد، مخل نظم و آرامش عمومی شود یا مردم را از فعالیت باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود.

 

وی در ادامه و با توجه به نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال با در خواست از شهروندان، گفت:با توجه به نزدیک شدن چهارشنبه آخر سال و به منظور جلوگیری از حوادثی از قبیل: آتش سوزی، خسارت مالی و جانی تقاضا می شود تمام مراتب قانونی و شرعی را رعایت شده و از استفاده از مواد محترقه و آتش زا خودداری شود، همچنین در صورت مشاهده هر گونه تخلف، شهروندان می‌توانند مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار در ادامه نظارت والدین را مهم ترین عامل کاهش حوادث در چهارشنبه پایان سال عنوان کرد، و افزود:باید گفت که والدین می‌توانند با آموزش و کنترل فرزندان خود از خطرات سوء مواد محترقه پیشگیری کنند و این را مدنظر قرار دهند که حوادث زاییده بی‌احتیاطی و ناآشنایی به مسائل ایمنی است.

وی با تاکید بر اینکه با مخلین آسایش مردم و شهروندان با جدیدت برخورد می‌شود، افزود: هر گونه تخلف و سلب آسایش شهروندان پیگرد قانونی دارد و با متخلفین با جدیدت تمام برخورد می‌شود.

 

حاتمیان در ادامه با درخواست از شهروندان و اهالی شهرستان رعایت نکات نکات پیرامون چهارشنبه پایان سال را اینگونه بیان کرد: از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره‌کش‌ها و… روی آتش جداً‌ خودداری کنید، در صورت اطلاع از خرید و فروش و توزیع مواد محترقه مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید، فرزندان خود را از خطرات و آسیب‌های ناشی از انفجار مواد منفجره آگاه کنید و آنان را از بازی با چنین موادی برحذر دارید.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بیشترین درصد قربانیان حوادث چهارشنبه آخر سال کودکان و نوجوانان هستند، گفت: از کودکان و نوجوانان خود مراقبت کنید تا باعث فجایع دلخراش نشوند، هیچ وقت به بسته‌های مشکوک دست نزنید، برای جلوگیری از مخفی کردن مواد محترقه و اشتعال‌آور توسط فرزنـــــــدانتان رفت و آمد و لوازم شخصی آنان را به صورت نامحسوس کنترل کنید.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید آداب و رسوم و سنت‌های خود را با بیراهه‌های خرافی تحریف و دستخوش تغییر دهیم، اظهار داشت: به دلیل تخلفات برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب عده‌ای مرتکب جرم و روانه دادگاه‌ها می‌شوند.

 

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه نباید برای شادی خود به آزار و اذیت دیگران بپردازیم، یادآور شد: از روشن کردن آتش‌ روی سطوح شیب‌دار و کنار درختان و خودروها بپرهیزید، در آستانه سال نو با آموزش و کنترل فرزندان خود از وقوع حوادث ناگوار پیشگیری کنیم.

 

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: از پرتاب ترقه و دیگر مواد منفجره که موجب سلب آسایش دیگران می‌شود جداً خودداری کنید، از ریختن مایعات اشتعال‌زا مانند نفت، بنزین، گازوئیل و… بر روی آتش جداً‌ خودداری کنید.

 

حاتمیان صدای ناشی از انفجار را برای نوزادان و خانم‌های باردار و بیماران و سالمندان بسیار خطرناک عنوان کرد و افزود: بر افروختن آتش همیشه در دست شما است اما همواره اطفای آن در اختیار شما نیست و امکان سرایت به خانه و اتومبیل شما وجود دارد، با پرتاب مواد محترقه و نارنجک‌های دست‌ساز به اموال عمومی صدمه نزنید، مواد منفجره ممکن است در مجاور آتش و حتی بر اثر گرمای اندک منفجر شود.

 

وی با توصیه به نوجوانان و جوانان در رابطه با اینکه هرگز به ساخت مواد منفجره فکر نکنید که این عمل بسیار خطرناک است، گفت: مواد منفجره احتمال دارد داخل جیب یا دست شما منفجر شود و حوادث ناگواری برای شما و دیگر اهالی منزل یا شهروندان به وجود آورد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۴۰۰ شیار لرزان در مسیر رشتخوار، تربت حیدریه، عیدی راهداری رشتخوار به مردم شد مامیچ: استقلال بهتر از ما بازی کرد قتل فجیع زن مطلقه و پسر ۸ ساله‌اش مسئولان مانع از بین رفتن درختان و باغات موجود در شهرها شوند/برخی به‌دنبال دست‌اندازی به باغ‌ها و باغستان‌های تهران هستند همه چیز درباره جنگ عفرین هر گونه تخلف و سلب آسایش شهروندان پیگرد قانونی و با متخلفین برخورد می‌شود مسئولان مانع از بین رفتن درختان و باغات موجود در شهرها شوند زنگ سبز در مدارس رشتخوار نواخته شد+ تصاویر کسر خدمت شش ماهه سربازان فعال در سمن‌ها صحت ندارد برانکو به رکورد قلعه نویی رسید کاهش ۵۰ درصدی قاچاق در کشور / انتصاب رئیس جدید ستاد مبارزه با قاچاق در روزهای آینده جزئیات طرح واگذاری دام به دامداران برای مدیریت زنجیره تامین محصولات استراتژیک/ سال ۹۶ دوره آزمایشی طرح ها، سال ۹۷ آغاز اشتغالزایی