بدون نظر
 
گزارشی از آشفتگی قیمت های بازار شب عید؛
رد پای چینی ها در هفت سین باستانی ایرانیان/ فروش تخم مرغ رنگی ۷ هزار تومانی در جنوب شرق
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ در ۰۸:۵۷
 
در حالی کمتر از دو روز به پایان سال فرصت باقیست و خانواده‌ها در تکاپوی خرید کالاهای ضروری و وسائل سفره هفت سین هستند که گرانی در بازار تزئینات هفت سین باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده است.

رد پای چینی ها در هفت سین باستانی ایرانیان/ فروش تخم مرغ رنگی 7 هزار تومانی در جنوب شرق

به گزارش چهل ماه نیوز، به نقل از به نقل ازعصرهامون، کمتر از دو روز به پایان سال باقیست و خانواده‌ها به غیر از خرید کالاهای ضروری، چون خوراک و پوشاک به فکر فراهم کردن  وسایل هفت سین هستند که شامل ماهی قرمز، سمنو، سرکه می‌شود.
سفره‌های هفت سین آماده قیمت‌های متفاوتی از ۴۰ تا۲۰۰ هزار تومان دارند. با این حال هر کدام از اقلام سفره هفت‌سین به طور جداگانه هم فروخته می‌شوند زیرا به قول معروف بازار شب عید برای خرج کردن است، خرج‌هایی که پایانی ندارند از لباس و کفش، میوه و آجیل گرفته تا تزئینات سفره هفت‌سین به گونه ای که در چنین مواقعی اگر با یک کارت عابربانک پر به بازار بروید وقتی به خانه برگردید چیزی ته جیب‌تان باقی نمی‌ماند این خاصیت بازارگردی‌های شب عید است.

علی ای حال در حالی برپایی سفره هفت سین یکی از این آیین‌های زیباست و مردم در هرگوشه از این سرزمین پهناور با ذوق و سلیقه خود آن را می‌چینند و در هنگام لحظه تحویل سال در کنار آن می‌نشینند که گرانی در بازار هفت سین باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده است.
سالاری یکی از شهروندان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با بیان اینکه قیمت تزئینات سفره هفت سین در بازار سر به فلک کشیده است، گفت: قیمت یک تخم مرغ تزئینی برای سفره هفت سین از ۴ هزار تومان شروع و به هفت هزار تومان خاتمه می شود.
وی با بیان اینکه هر بسته کوچک و ناچیز سماق، سپند و سیاه دانه دو هزار تومان به فروش می رسد، افزود: هر دانه سیب و سیر مصنوعی نیز دو تا۶هزار تومان و هرعدد سنجد مصنوعی هم ۵۰۰ تا ۸۰۰ تومان به فروش می رسد که این گرانی در بازار سفره هفت سین باعث نارضایتی مردم شده است.
یکی دیگر از شهروندان هم در این خصوص اظهار کرد: در سایه کمبود نظارت مسئولان مردم از گرانی های موجود در بازار رنج برده و همگان قدرت خرید اقلام و اجناس مورد نیاز در شب عید را ندارند.
راشکی با بیان اینکه یک سبزه عید از ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان به فروش می رسد، افزود: این گرانی مختص بازار هفت سین نیست و به تبع آن پای گرانی به بازار آجیل و میوه ها هم رسیده است.
وی با بیان اینکه قبلا سیب و پرتقال تامسون کیلویی دو هزار و ۵۰۰ تومان بود، ادامه داد: این روزها همان پرتقال و سیب با قیمت هر کیلو ۳ تا سه هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.
یکی دیگر از شهروندان هم بیان کرد: یک سفره هفت سین آماده از ۴۰ هزار تومان شروع و به ۲۰۰ هزار تومان ختم می شود، با این آمار و ارقام نجومی مردم چگونه سفره هفت سین خود را بچینند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ثبت ۱۳.۴ میلی متر باران در ۲۴ ساعت گذشته در رشتخوار همه فیلم‌های تلویزیون در نوروز ۹۷/ از نمایش «دانکرک» و «ماجرای نیمروز» تا «سریع و خشن۸» و «اشنوگل» «کلاه قرمزی» با چهار عروسک جدید می‌آید/عوامل هنوز تسویه نکرده اند پوتین با کسب ۷۳.۹ درصد از آراء پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری روسیه “پایتخت۵” چه داستانی را روایت می‌کند؟ رد پای چینی ها در هفت سین باستانی ایرانیان/ فروش تخم مرغ رنگی ۷ هزار تومانی در جنوب شرق قصه مذاکرات مزدی شورای عالی کار طولانی‌تر شد رجب ماه خودسازی و توشه گرفتن است اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد/ بازگشت مسعود شجاعی تب و تاب بازار مسکن فروکش کرد طرح بهار بی‌زباله در تفرجگاه پیر یاهو روستای سعادت‌آباد رشتخوار اجرا شد+ تصاویر زوج خیر رشتخواری به صف خیرین مدرسه ساز در شهرستان رشتخوار پیوستند