بدون نظر
 
فرماندار رشتخوار:
کشاورزی امروز ما، نیازمند مدیریت منابع آب است
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۸:۲۷
 
فرماندار شهرستان رشتخوار در جمع کشاورزان روستای کوده در بخش جنگل این شهرستان گفت: کارشناسان ما در جهاد کشاورزی باید از تجربه و علم تجربی کشاورزان استفاده و کشاورزان هم نیز باید تسلیم علم نوین باشند.

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا رضایی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار ظهر امروز در حاشیه افتتاح طرح آبیاری کم فشار در روستای کوده بخش جنگل این شهرستان در جمع کشاورزان و مسئولین با تبریک و گرامیداشت دهه مبارک فجر، گفت: با توجه به کاهش شدید میزان بارندگی ها باید برنامه ریزی جدی در بخش مدیریت آب انجام شود که در همین راستا برنامه ریزی های خوبی در بحث صرفه جویی در منابع آبی توسط جهاد کشاورزی در حال انجام است.

 

وی در ادامه افزود: طرح های انتقال آب با استفاده از لوله گذاری جزء طرح های نوین کشاورزی است، که در شریط فعلی آب در دستور کار قرار گرفته است.

رضایی با اشاره به اینکه کشاورزان بخش جنگل در استقبال از طرح های نوین کشاورزی، همکاری خوبی داشته اند، گفت:  طرح آبیاری اجرا شده در روستای کوده بخش جنگل، طرح نوین کشاورزی است، که به دلیل شرایط آبی که وجود دارد، آبیاری کم فشار در این بخش اجرا شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه در این طرح بیش از ۱۴ کشاورز در ۶۴ هکتار کشاورزی خواهند کرد، افزود: آبیاری پر فشار و قطره ای جوابگوی این منطقه نیست، با بررسی ها و کارشناسی های انجام شده طرح ابیاری کم فشار را در اینجا برنامه ریزی کرده ایم.

وی میزان اعتبار این طرح را حدود ۳۵۷ میلیون تومان عنوان کرد و اذعان داشت:  ۵۹ میلیون تومان از این اعتبار آورده خود کشاورزان است.

رضایی با اشاره به اینکه در بخش جنگل این شهرستان چاره جز اینکه به سمت سیستم های نوین آبیاری برویم نداریم، افزود: در طرح نوین آبیاری امسال در سطح شهرستان ۱۵۰۰ هکتار سهمیه داشتیم، که ۱۲۰۰ هکتار آن اتفاق افتاده و  ۵۰۷ هکتار هم کارهای مطالعاتی انجام شده و در حال پیگیری است.

 

در ادامه خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه کشاورزی امروز ما نیازمند مدیریت منابع آب است، گفت: کارشناسان عزیز ما در جهاد باید از تجربه و علم تجربی کشاورزان استفاده کنند و کشاورزان هم نیز باید تسلیم علم نوین باشند.

وی افزود: امروز سرداران حوزه اقتصادی سرمایه داران هستند چه کسانی که در حوزه صنعتی کار می کنند و چه آنهایی که در حوزه کشاورزی در حال انجام کار هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تصاویر کمتر دیده شده از دوران انقلاب اسلامی در رشتخوار عکس/ ۲۰۶ برزیلی در آبادان رفتار عجیب بیرانوند با یک هوادار اردوی یک هفته‌ای استقلالی‌ها در قطر مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! اردوغان دست به دامان گروه‌های تروریستی شد تولد ۸ قلو‌ها در یزد صحت دارد؟ وقتی «اکبر عبدی»، ترامپ می‌شود! +عکس اتوبوس تراکتورسازی دچار سانحه شد وقتی سینما «شعله ور» می شود! کشاورزی امروز ما، نیازمند مدیریت منابع آب است پایگاه اورژانس بین جاده ای در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد