بدون نظر
 
اردوغان دست به دامان گروه‌های تروریستی شد
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۸:۳۴
 
براساس اطلاعات به دست آمده، چند کاروان نظامی دیگر نیروهای دموکراتیک سوریه از استان های حسکه و الرقه خود را برای حرکت به سمت مناطق کُردنشین شمال استان حلب (عفرین) آماده می‌کنند.

به گزارش چهل ماه نیوز، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در بیست و پنجمین روز عملیات نیروهای زمینی ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات در مناطق کُردنشین شمال استان حلب سوریه، درگیری‌های سنگین ادامه دارد اما با رسیدن کاروان شبه نظامیان کُرد از شهر منبج به شهر عفرین، تحولات میدانی وارد مرحله جدیدی شد.

روز گذشته (سه شنبه) گروهی از نیروهای دموکراتیک سوریه برای کمک رسانی به شبه نظامیان کُرد از جنوب شهر منبج به سمت شمال استان حلب حرکت کردند و با استقبال مردم وارد شهر عفرین شدند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

این کاروان نظامی مجهز به سلاح های سبک، سنگین، خودروهای مجهز به دوشکا و… به همراه صدها تن از نیروهای تازه نفس در مناطق مختلف شهرستان عفرین مستقر می شوند تا پیشروی نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی را در محورهای حساس متوقف کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، چند کاروان نظامی دیگر نیروهای دموکراتیک سوریه از استان های حسکه و الرقه خود را برای حرکت به سمت مناطق کُردنشین شمال استان حلب (عفرین) آماده می کنند.

**کاروان نیروهای دموکراتیک سوریه به سمت عفرین اعزام می‌شوند**

آخرین تحولات میدانی در مناطق مختلف عفرین

به گزارش مشرق، از حومه شمال غرب منطقه «اعزاز» خبر می رسد، تلاش شبه نظامیان کُرد برای بازپس گیری مناطق «برصایا، بازی باغ و قسطل جندو» تاکنون نتیجه نداده و درگیری های سنگین در این محور همچنان ادامه دارد.

خبرها از محور شمالی منطقه «محبیه» حاکیست، درگیری ها در حومه جنوبی شهرک عبودان و شنگال در جریان است و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات همچنان مناطق «عبودان، حفتار، مرصو، قورنه و …» را دراشغال خود دارند.

در محور غربی منطقه «مرویه» هم عناصر تروریستی با پشتیبانی ارتش ترکیه ضد حملات مجددی را ترتیب دادند و بخش وسیعی از شهرک «بل کوی» را به اشغال خود درآوردند اما در عین حال خسارت های سنگینی را هم در این منطقه متحمل شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به درگیری سنگین در منطقه مهم  و حساس «راجو» اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، شدیدترین درگیری ها در این محور گزارش شد و در نهایت نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی توانستند مواضع خود را در روستای «سورکه» و برخی ارتفاعات حومه تثبیت کنند و خود را به تروریست های مستقر در شمال کارگاه های «عمر اشاغی» متصل کنند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

این منبع میدانی به شکست های نیروهای ارتش ترکیه و عناصر تروریستی در سایر محورها هم اشاره کرد و افزود: شبه نظامیان کُرد از تمامی مناطق شناخت کامل دارند و همین مسئله باعث زمین گیر شدن نیروهای متجاوز در سایر محورها شده است.

وی با بیان این که سلاح های سنگین ساخت کشورهای عضو ناتو هم نتوانسته راه را برای نیروهای ارتش ترکیه باز کند، گفت: وضعیت برای نیروهای متجاوز به حدی وخیم شده که آنان از گروه های تروریستی «نورالدین زنکی، فیلق الشام» مستقر در ادلب درخواست کمک کرده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان درگیری ها و حملات هوایی جنگنده های ارتش ترکیه در  ۲۵ روز گذشته، تاکنون ۱۴۸ تن از شهروندان و شبه نظامیان کُرد جان خود را از دست داده اند و ۳۶۵ تن دیگر هم مجروح شده اند.

به گزارش مشرق، اگرچه مناطق مختلف شهرستان عفرین در ۴ هفته گذشته شاهد حملات سنگین ارتش ترکیه بوده اما زندگی عادی در شهر عفرین با وجود حملات جنگنده های ارتش ترکیه در جریان است.

منبع: مشرق

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اردوغان دست به دامان گروه‌های تروریستی شد تولد ۸ قلو‌ها در یزد صحت دارد؟ وقتی «اکبر عبدی»، ترامپ می‌شود! +عکس اتوبوس تراکتورسازی دچار سانحه شد وقتی سینما «شعله ور» می شود! کشاورزی امروز ما، نیازمند مدیریت منابع آب است پایگاه اورژانس بین جاده ای در بخش جنگل رشتخوار راه اندازی شد ۷ طرح خدماتی، عمرانی در بخش جنگل شهرستان رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد خاموشی چاه‌های کشاورزی منبع درآمدی برای وزارت نیرو! سرقت احشام از دامداران و عشایر به عنوان یکی از دغدغه‌های پلیس است کشف اسکناس جعلی در هرسین دستگیری سرشاخه‌های هرمی در مشهد