ورود موج سرما به کشور

در سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی همراه با آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد؛ با توجه به پیش‌بینی کاهش نسبی دما و شرایط سکون نسبی هوا هفته آینده شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مهیا است.

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از  فارس، براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی با عبور جریانات تراز میانی جو امروز سه‌شنبه در بخش‌هایی از کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده و افزایش دمای موقتی ۳ تا ۵ درجه را شاهد هستیم.

روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه با تقویت جریانات تراز میانی جو، بارش در شمال غرب تشدید شده و گسترش می‌یابد و رگبار و باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش دما تا ۶ درجه در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود؛ روز پنج‌شنبه برای دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در استان گیلان پیش‌بینی می‌شود و در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در استان‌های مازندران و گلستان شاهد ابرناکی، بارش باران و کاهش دما تا ۶ درجه خواهیم بود.

در شهرهای صنعتی و پرجمعیت در سه روز آینده غبار محلی همراه با آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد.

با توجه به پیش‌بینی کاهش نسبی دما و شرایط پایداری و سکون نسبی هوا در هفته آینده شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مهیا است که می‌تواند موجب آلودگی و کاهش کیفیت هوا شود.

آسمان ایلام در دو روز آینده نیمه‌ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین در استان خوزستان طی دو روز آینده آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.

فردا تهران دارای آسمانی نیمه‌ابری همراه با غبار محلی خواهد بود که بیشینه و کمینه دما فردا ۲۵ و ۱۵ درجه است.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۲ آبان‌ماه سال جاری ۸ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۰٫۲ میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ ۷۸٫۵ درصد بارش سال گذشته است.

بیشترین میزبان بارش در هفته ششم سال زراعی متعلق به منطقه بانه استان کردستان به میزان ۳۸٫۷ میلی‌متر بوده است.

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای