امام جمعه شهرستان رشتخوار:

قران کریم، زیر بنای فرهنگی یک جامعه ایدال است

امام جمعه شهرستان رشتخوار با اشاره به اینکه منشاء فرهنگ دین است، گفت: قران کریم، زیر بنای فرهنگی یک جامعه ایدال را می‌تواند تشکیل دهد،بخش عمده آسیب هایی را اگر امروز شاهد آن هستیم، به دلیل عدم انس با تعالیم قرانی است.

به گزارش چهل ماه نیوز، حجت الاسلام احمد طیبی امام جمعه شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان ضمن گرامیداشت ۱۴ آبان‌ماه روز فرهنگ عمومی و تسلیت ایام اربعین حسینی، گفت: اهمیت فرهنگ بر کسی پوشیده نیست، فرهنگ عمومی همانند هوایی است، که انسان در آن  تنفس می‌کند، و شاکله انسان به نحوی به فرهنگ بر می‌گردد.

 

وی در ادامه افزود: امروز اگر خانواده بخواهد سرپا باشد، فضاهای آموزشی ما بخواهند موفق عمل کنند، بازار ما و اقشار مختلف ما بخواهند در یک موقعیت خوب موثر و تاثیر گذار باشند، همه به فرهنگ برمی گردد.

 

وی با اشاره به اینکه منشاء فرهنگ دین است، افزود: قران کریم، به عنوان کتاب سعادت بخش، که زیر بنای فرهنگی یک جامعه ایدال را می‌تواند تشکیل دهد، با کمال تاسف در این زمینه کار نشده است، یکسری آسیب هایی را اگر شاهد هستیم یک بخش عمدش برمی‌گردد به اینکه انس با تعالیم قرانی نداریم، و در جامعه هدف آنطور که باید و شاید دنبال نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی ترکیبی از اعضای تائثیر گذار در سطح شهرستان هستند، افزود: با توجه به  این ظرفیت، باید آسیب‌های فرهنگی منطقه را شناسایی و نقاط قوت شهرستان را تقویت کنیم.

 تجملاتی زندگی کردن امروز یکی از مهمترین مشکلات در حوزه فرهنگی است

در ادامه خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار نیز ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اربعین حسینی را یک کار بزرگ فرهنگی عنوان کرد و گفت: اربعین حسینی همایش بزرگ مسلمانان جهان است، که بر برکت انقلاب به وجود آمده است.

 

وی همچنین در ادامه ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، با درخواست تلاش هر چه بیشتر در جهت رفع مشکلات حوزه فرهنگ در این شهرستان، گفت: حوزه فرهنگ، جنگ نرم و مشکلاتی که امروزه در فضای مجازی وجود دارد، در واقع به نحوی سوغات غرب است.

 

فرماندار رشتخوار با تاکید براینکه در حوزه‌های عمرانی کارهایی بسیاری انجام شده است، رسیدگی به وضعیت فرهنگ را ضعیف عنوان کرد و تصریح داشت: امروز دشمن دست بردار نیست، و در شبیه خون فرهنگی افکار جوانان ما را مورد هجمه و حمله قرار داده است.

 

وی در ادامه با توجه به اینکه فرهنگ‌های ناصحیح امروزه در کشور در حال گسترش است، افزود: بحث جهیزیه و زندگی‌های تجملاتی امروزه یکی از مهمترین مشکلات در حوزه‌ فرهنگ است، باید فرهنگ‌ ساده زیستی اسلامی را امروز در جامعه ترویج دهیم.

 

عرب همچنین در پایان با تاکید بر اینکه امروز آمار طلاق ما در جامعه افزایش چشمگیری داشته،یادآور شد: طلاق یکی از معضلات مهم و اساسی امروز در سطح شهرستان رشتخوارنیز است، که این موضوع نیاز به کار فرهنگی، برنامه‌ریزی و تلاش جهت کاهش در سطح شهرستان دارد.

 

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای