تلاش بی‌بی‌سی برای ایجاد تفرقه بین فارسی‌زبانان

رئیس حزب کنگره ملی افغانستان اعلام کرد که شبکه بی.بی.سی برای ایجاد تفرقه بین فارسی زبانان تلاش می‌کند بنابراین معترضان علیه دفاتر این رسانه و سفارت انگلیس در کابل اقدام خواهند کرد.

به گزارش  چهل ماه نیوز، به نقل از «جمهور»، «عبدالطیف پدرام» رئیس حزب کنگره ملی افغانستان گفت: تغییر عنوان بی.بی.سی فارسی به دری از تلاش‌های دولت انگلیس برای ایجاد تفرقه بین فارسی زبانان صورت گرفته که اعتراض مردم را برانگیخته است.

وی افزود: زبان فارسی اصل است و دری نیز فرع آن محسوب می‌شود در نتیجه فارسی زبانان افغانستان علیه این اقدام «فاسد و استعماری» بی‌بی‌سی‌ سکوت نکرده و اقدام خواهند شد.

پدرام به بی‌بی‌سی هشدار داد که تصمیم خود را در تغییر عنوان بازنگری کند.

از سوی دیگر، «ناهید فرید» نمانیده پارلمان افغانستان نیز تصریح کرد انگلیس استعمارگر همواره برای تقسیم ملت‌ها تلاش کرده است و حالا برای تقسیم فارسی زبانان توطئه می‌کند.

وی اظهار داشت: فارسی، زبان مردم افغانستان و افتخار این کشور محسوب می‌شود و بی‌بی‌سی باید درباره تغییر عنوان این رسانه تجدید نظر کند.

این در حالی است که اخیرا مسئولان این رسانه عنوان «بی‌بی‌سی افغانستان» را به «بی‌بی‌سی دری» تغییر دادند که در نتیجه واکنش بسیاری از فارسی زبانان را به همراه داشت و تا کنون ۱۰ هزار نفر صفحه رسمی بی‌بی‌سی در فیسبوک را آنلایک کرده‌اند.

منبع: تسنیم

 

http://dana.ir/1230086
ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای