فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار:

اینترنت، ماهواره و رسانه‌ها مهمترین ابزار دشمن برای نامید کردن ما از انقلاب است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار در جمع دانش آموزان این شهرستان گفت: دشمن امروز اعتقادات دینی ما را نشانه گرفته است، امروز جنگ نرم دشمن از جنگ سخت به مراتب سختر است، اینترنت، ماهواره ها و رسانه‌ها مهمترین ابزار دشمن برای نامید کردن ما از انقلاب است.

به گزارش چهل ماه نیوز، ابولحسن وفایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار صبح امروز در جلسه رزمایش دانش آموزی آسیب‌های سایبری به مناسب هفته پدافند غیر عامل و بسیج دانش آموزی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته پدافند و هفته بسیج دانش‌آموزی در رابطه با پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیر عامل به کلیه اقداماتی گفته می شود که ما بدون استفاده از جنگ افزار حداقل خسارت های جانی و انسانی امکانات و تجهیزات و اماکن را ببینیم.

.
وی در ادامه با شااره به گسترده بودن پدافند غیر عامل در زمینه‌های مختلف، افزود: حملات سایبری دشمن خودش به نحوی یک پدافند عامل جنگ نرم است.

.
وی با اشاره به بعد اقتصادی پدافند غیر عامل در ادامه اذعان داشت: بحث اشتغال و تولید و اینکه ما به جای کالای خارجی کالای ایرانی بخریم بهترین حرکت پدافند غیر عامل در بحث اقتصادی است، ورود کالای قاچاق و جلوگیری از آن که کارخانه های ما را تعطیل و جوانان ما را بیکار کرده این خودش مصداق روشن پدافند غیرعامل است.

.
وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن در بحث فرهنگی نیز در حال کار کردن است، و باید با مراقبت بیشتری دشمن را رصد کرد، افزود:  دشمن امروز اعتقادات دینی ما را نشانه گرفته است، امروز جنگ نرم دشمن از جنگ سخت به مراتب سختر است، اینترنت، ماهواره ها و رسانه‌ها مهمترین ابزار دشمن برای نامید کردن ما از انقلاب است، که دشمن با این رویکرد که اگر ضعفی هست، ضعف های مار را بزرگ جلوه دهد که ما بگوییم بحرانی درست شده، و برعکس خدمات بزرگ ما را کوچک کند، به نحوی که کاری نشده است.

.
وفایی در ادامه اذعان داشت: در بحث پدافند غیر عامل این ما هستیم که باید باورها و اعتقاداتمان را طوری مدیریت کنیم که با کوچکترین هجمه دشمن اعتقاداتمان به فراموشی سپرده نشود.

.
وی در ادامه به تلاش‌های دشمن در زمینه محدود کردن جایگاه علمی در کشور اشاره کرد و بیان داشت: در بحث علمی دشمن  در حال تلاش است، و با محدود کردن علم و ندادن آن به ما، کوچک کردن ابداعات و اختراع‌های ما، و دادن اطلاعات غلط  در تلاش برای ضعیف کردن جایگاه علمی ایران است، و این ما هستیم که باید هوشیار باشیم.

.
در ادامه محسن حسینعلی زاده رئیس پلیس فتا شهرستان رشتخوار نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و شهید دانش آموز شهید محمد حسین فهمیده، با اشاره به اینکه یکی از وظایف پلیس فتادراداره تشخیص وپیشگیری ازجرایم سایبری، برگزاری کارگاههای آموزشی وحضور در مدارس جهت آموزش دانش‌اموزان است، گفت: در بحث پدافند غیر عامل ما باید در تمام ابعاد زندگی پدافند غیر عامل را رعایت کنیم، که یکی از این ابعاد فضای سایبر است.

.
وی در ادامه افزود: متاسفانه ما از ابعاد مثبت و خوب فضای مجازی استفاده نمی‎‌کنیم، اینترنت در کشور ما در دهه ۷۰ وارد و و امروزه  ما در دورترین نقاط کشور حتی در نقطه صفر مرزی از نعمت اینترنت بهره‌مند هستیم.

.
حسینعلی زاده  در ادامه با اشاره به پیگیری های فرماندهی انتظامی شهرستان رشتخوار دررابطه با آغاز به کار فعالیت پلیس فتا در سال گذشته گفت: از بهمن ماه سال ۹۵ با راه اندازی مجموعه پلیس فتا شهرستان رشتخوار تا کنون بیش از ۴۰ پرونده باموضوعات جرایم سایبری ، در این شهرستان بررسی و تمامی پرونده ها باشیوه هاوشگردهای نوین پلیسی وبااستفاده ازتجهیزات هوشمند پلیس فتا کشف گردیده ومتهمین جهت اعمال قانون به مجموعه دادسرای شهرستان معرفی شده اند.

.
رئیس پلیس فتای شهرستان رشتخوار با تاکید براهمیت فضای سایبر و رصد کامل این فضا در شهرستان رشتخوار گفت: اهمیت فضای مجازی با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، لذاکاربران شبکه های اجتماعی بیش از پیش باید مراقب فعالیت ورفتار خود در این فضا باشند.

.
انتهای پیام/

  • IMG_1194
  • IMG_1198
  • IMG_1206
  • IMG_1179
  • IMG_1188
  • IMG_1198
  • IMG_1206
  • IMG_1179
  • IMG_1188
  • IMG_1194
ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای