با گذشت 5 سال؛

پروژه کتابخانه فتح‌آباد رشتخوار تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

رشتخوار- کلنگ احداث کتابخانه فتح‌آباد شهرستان رشتخوار در تیرماه 91 با اعتبار اولیه ۷۰۰ میلیون ریال توسط مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی به زمین زده شد؛ اما پس پنج سال همچنان نیمه کاره است.

به گزارش چهل ماه نیوز، با توجه به انتظار چند ساله مردم برای تکمیل مجموعه کتابخانه روستای فتح آباد موضوع تاخیر در تکمیل و اتمام این پروژه توسط خبرنگار ما مورد بررسی قرار گرفت

.

کلنگ احداث کتابخانه فتح‌آباد شهرستان رشتخوار در تیرماه سال ۹۱ با اعتبار اولیه ۷۰۰ میلیون ریال توسط مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به زمین زده شد، و انتظار به بهره‌برداری رسیدن این مجموعه اکنون به بیش از ۵ سال رسیده است.

.

علی کسرایی عضو شورای روستا فتح آباد با اشاره به پیشرفت ۲۰ تا ۳۰ درصدی این پروژه به خبرنگار ما گفت: با وجود اهدای زمین از سوی خیرین و آغاز به ساخت ساختمان کتابخانه فتح اباد در سال ۹۱ این پروژه با اعتبارات تعلق گرفته تنها حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

.

وی در ادامه همین مطلب افزود:با پیگیری‌های انجام شده و قول‌های گرفته شده در رابطه با ادامه تکمیل این مجموعه موضوع ادامه ساخت این ساختمان در صورت همکاری و مشارکت‌ ۳۰ درصدی مردمی مطرح شده است، که این مسئله طی ۲ سال گذشته تنها به جمع آوری هزینه ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریالی از سوی خیرین در روستا همراه بوده است.

.

محمد نوجوان یکی از اهالی روستای فتح‌آباد شهرستان رشتخوارنیز  در رابطه با وضعیت کتابخانه نیمه تمام روستا فتح آباد در این شهرستان به خبرنگار ما گفت: حدود ۵ تا ۶ سال است که این کتابخانه در حالت اسکلت آهن به سر می‌برد، و این مجموعه تنها نام کتابخانه‌ای که روزی قرار بود احداث شود را به همراه دارد.

.

بابک ایزدی جوان اهل روستا با اشاره به اینکه جوانان این روستا همواره علاقمند کتاب‌ و کتاب خوانی بوده و هستند، افزود:  ساختمان کتابخانه در ابتدای جاده روستا و وضعیت رها شده چند ساله این مجموعه نمای نامناسبی به روستا داده است، به طوری که با توجه به عبور و مرور گردشگران برای حضور دردو منطقه گردشگری دریز و کال سوهه در ارتفاعات روستا بارها نیمه تمام ماندن این پروژه با سوال از سوی گردشگران همراه بوده است.

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای