درآمد حلال با تولید محصولی محلی دربازه عاشقان رشتخوار+ تصاویر

مردم روستای بازه عاشقان رشتخواردر روشی قدیمی با سوزاندن گیاهی به نام انشیان یا همان شوره، ماده گیاهی با نام محلی (شُغار یا شُخار) جهت عرضه به عطاری‌ها تولید و از این طریق کسب روزی حلال می‌کنند.

به گزارش چهل ماه نیوز، مردم روستای بازه عاشقان رشتخواردر روشی قدیمی با سوزاندن گیاهی به نام انشیان یا همان شوره، ماده گیاهی با نام محلی (شُغار یا شُخار) جهت عرضه به عطاری‌ها تولید و از این طریق کسب روزی حلال می‌کنند.
طبق لغتنامه دهخدا ومردم محلی شُغار ماده تولیدشده از سوزاندن گیاهی به نام انشیان یا همان شوره می باشد که درساخت صابون ومحصولات شوینده استفاده می گردد.

 

در این روش و در اولین قدم مردم گیاه شوره  را به صورت دسته دسته جمع آوری و با قرار دادن در محیط مناسب مقدمات خشک شدن گیاه را فراهم می‌کنند، تا آماده سوزاندن شود، در مرحله بعد بر روی بلندی کوچکی گودالی به عمق یک تا یک مترونیم مشرف به باد حفر کرده، و درآخرین مرحله گیاه خشک شده شوره را کم کم در گودال ایجاد شده سوزانده که ماحصل ساق وبرگ های سوخته شده این گیاه طبیعی بر روی هم باعث به‌وجود آمدن ماده‌ای سبز رنگ شبیه سنگ‌های سخره‌ای می‌شود، که این محصول بدست آمده را در زبان محلی شُغار یا شُخار می‌نامند.

از این ماده بدست آمده در صنعت مواد بهداشتی نیز استفاده می‌شود، نکته اصلی قابل تامل در پرسه تولید این محصول همزیستی با طبیعت می‌باشد بطوری که انسان از عناصر طبیعی استفاده بهینه می‌کند و از ازدیاد این گیاه  که موجب از بین رفتن سایر پوشش گیاهی در منطقه می گردد جلوگیری می‌کند.

همچنین روش صحیح استفاده از باد که در سطح تحتانی گودال یا تنور آتش، سوراخی تعبیه می‌شود که باد وهوا از ناحیه کف وارد شده وباعث تولید حرارت بیشتر ودر نهایت شغار با کیفیت بالاتر می‌شود.

 

این محصول بدست آمده درعطاری‌ها نیز عرضه می گردد.

انتهای پیام/

  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۲۰-۰۸
  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۱۹-۵۹
  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۲۰-۱۲
  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۲۰-۰۴
  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۲۰-۰۲
  • photo_۲۰۱۷-۰۹-۲۳_۱۴-۱۹-۲۲
ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای