فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار خبر داد:

دستگیری عامل دسترسی غیرمجاز به داده‌های رایانه‌ای در رشتخوار

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار گفت: با هوشیاری و دقت کارکنان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) شهرستان رشتخوار، عامل دسترسی غیرمجاز به داده های رایانه ای در این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش چهل ماه نیوز، ابوالحسن وفایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار، گفت : شخصی با مرجوعه قضایی به پلیس فتا شهرستان مراجعه و عنوان داشت چند روزی هست که افرادی با من تماس گرفته و عنوان نموده اند چرا از طريق شبکه اجتماعی تلگرام برای ما ایجاد مزاحمت میکنی ؟؟؟؟؟

شاکی بابیان اینکه بی سواد بوده و از سیم کارت همراه خود صرفا بر روی گوشی ساده و جهت برقراری تماس تلفنی استفاده می نماید اظهارداشت من به هیچ عنوان تاکنون در شبکه های اجتماعی فعالیت نداشته ام ولی اکنون متوجه شدم که فرد یا افرادی از طريق شماره همراهم در شبکه اجتماعی تلگرام عضو بوده و باهویت جعلی برای افراد دیگر مزاحمت ایجاد نموده واحتمال هر گونه سو استفاده ازسیم کارت بنده متصوراست .

لیکن به جهت جلوگیری ازهرگونه عواقبی، تقاضای رسیدگی به موضوع را نموده که با توجه به حساسیت موضوع مراتب در دستور کار عملیاتی و اطلاعاتی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت‌.

سرهنگ ابوالحسن وفایی گفت: کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی، بایک سری اقدامات فنی و تخصصي از طريق سیستم های هوشمند در محیط سايبري، متهم را که جوانی ۱۹ ساله بوده شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: از آنجا که متهم دارای تحصیلات عالی درحوزه کامپیوتر و امور اینترنتی بوده، ابتدا منکر هرنوع قضیه ای شده لیکن پس از مواجهه با مستندات دیجیتالی به بزه انتسابی اعتراف و به اهداف شوم و پلیدی که در سر داشت اقرار نمود، که نهایتا پس از تکمیل پرونده ،جهت اعمال قانون به دادسرا معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار در پايان گفت: نداشتن آگاهی و دانش کافی و اعتماد بیجا اصلی ترین عامل دسترسی غیر مجاز به داده های رایانه ای است.

لذا لازم است کاربران در اين زمینه دقت لازم را داشته باشند و تحت هیچ شرایطی تلفن همراه هر چند ساده خود و هرگونه تجهیزات شخصی را در اختیار افراد غیر قرار ندهند.

انتهای پیام

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای