زمانی طلایی برای جان سالم بردن از سکته قلبی

متخصص قلب و عروق گفت: اگر فرد مبتلا به سکته قلبی در مدت کمتر از ۲ ساعت به مراکز درمانی انتقال یابد، با مداخلات درمانی می‌تـوان عوارض ناشی از سکته قلبی را به حداقل رساند.

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر مریم مهرپویا متخصص قلب و عروق در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق در خصوص سکته قلبی، اظهار کرد: سکته قلبی عارضه‌ای است که به دنبال بسته شدن کامل رگ‌های قلب ایجاد می‌شود، البته افراد مبتلا عمدتا دارای سابقه گرفتگی عروق هستند.

وی افزود: سکته قلبی با تعریق شدید، درد قفسه سینه، کاهش سطح هوشیاری و غش همراه است؛ بنابراین این علائم می‌تواند موجب عوارض دیگری مانند آسیب‌های جسمی شود، زیرا به عنوان مثال وقتی فرد غش می‌کند، ممکن است بر اثر شدت ضربه دچار شکستگی در سایر اندام‌ها شود.

متخصص قلب و عروق با بیان این که سکته قلبی در مردان شایع‌تر از زنان است، یادآور شد: افزایش و کاهش قند خون و فشار خون، استعمال سیگار، افزایش چربی خون و عدم کنترل برخی بیماری‌ها مانند دیابت موجب بروز سکته قلبی در افراد می‌شود.

فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی با تاکید براینکه اگر افراد مبتلا به سکته قلبی به موقع به پزشک مراجعه کنند، تحت درمان قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: اگر فرد مبتلا به سکته قلبی در مدت کمتر از ۲ ساعت به مراکز درمانی انتقال یابد، با مداخلات درمانی می‌تـوان عوارض ناشی از سکته قلبی را به حداقل رساند.

مهرپویا یادآور شد: به افرادی که سابقه ابتلا به سکته قلبی دارند، توصیه می‌شود از عوامل خطرزا از جمله استعمال دخانیات، مواد الکلی و آلاینده‌های هوا به شدت خودداری کنند.

منبع: میزان
ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای