تولید کدام خودروها متوقف می‌شود؟


رییس سازمان ملی استاندارد: تولید خودروهایی که با استانداردهای جدید 83 گانه منطبق نباشد از ابتدای دی 1397 متوقف می شود.

 

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از صدا و سیما،خانم نیره پیروزبخت با بیان اینکه به دنبال فناوری های جدید، استانداردها را در کشور ارتقا می دهیم، افزود: برای استانداردهای خودرو دو اقدام انجام دادیم که اقدام نخست، تجدیدنظر در ۵۲ استاندارد قدیمی و سختگیرانه تر آن مطابق با استانداردهای روز اروپا و دیگری هم افزایش استانداردها به ۸۳ استاندارد جدید است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۷ استانداردهای جدید اعمال می شود، اضافه کرد: تا دی سال آینده، مبنای عمل ما استاندارد ۵۲ گانه با تغییرات جدید و استانداردهای ۸۳ گانه است اما از ابتدای دی ۹۷ تولید خودروهایی که از این استاندارد ۸۳ گانه نمره قبولی کسب نکنند، متوقف می شود.

رییس سازمان استاندارد در این حال گفت: در داخل کشور استانداردهای خودرو ارتقا یافته است و خودروهایی که تولید ۲۰ تا ۳۰ سال پیش هستند قاعدتاً با استانداردهای جدید ما انطباق ندارند و خودروسازان مجبور به توقف تولید می شوند که فقط برای یک یا دو خودرو نخواهد بود.

پیروزبخت با بیان اینکه خودروی پراید استانداردهای ۵۲ گانه قدیمی را از قبل گذرانده است، گفت: برای استانداردهای ۵۲ گانه جدید که امسال اجباری شده است و استانداردهای ۸۳ گانه جدید باید کارشناسان نظر دهند که پراید نمره قبولی می آورد یا خیر و حتماً خودروسازان برنامه ای برای آن دارند.

وی افزود : علت توقف تولید خودروهایی مانند پراید فقط ضرر مادی برای خودروسازی نیست بلکه خودروسازان در نشست های مختلف اذعان کردند که خودروی پراید جزو خودروهای ارزان قیمت است و مردم به همین علت تمایل به خرید این خودروها دارند.

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای