تمام زنان روهینگیایی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند

نماینده پارلمان بنگلادش با بیان اینکه ارتش میانمار عملیاتی را برای کشتار تمام مسلمانان روهینگیایی آغاز کرده گفت تمام زنانی که به بنگلادش گریخته‌اند، مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «معین‌الدین‌خان بادال» عضو پارلمان بنگلادش از شهر چیتاگون طی مصاحبه اختصاصی با فارس گفت منطقه امنی باید در خاک میانمار برای اسکان مسلمانان روهینگیا تشکیل شود.

بادال ضمن تشکر از کمک‌های ارسالی ایران برای آوارگان میانماری خواستار حمایت منطقه‌ای و جهانی از روهینگیا شد.

وی همچنین افزود که تمام زنان روهینگیایی که به بنگلادش فرار کرده‌اند از سوی نظامیان میانمار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.

عضو پارلمان بنگلادش در پاسخ به این سوال که چرا این اتفاق افتاده، گفت این فقط یک شکنجه نیست بلکه این نسل‌کشی است و آنها می‌خواهند مسلمانان روهینگیا را منقرض کنند.

بادال با تاکید بر اینکه نظامیان میانمار می‌خواهند تمام مسلمانان میانمار را از بین ببرند، افزود نام عملیاتی که ارتش اجرا می‌کند «همه‌ را بکُش و همه را آتش بزن» است.

وی درخصوص اینکه برآوردی از میزان تلفات مسلمانان روهینگیا دارد یا نه تصریح کرد تخمین زدن رقم دقیق آن بسیار سخت زیرا هیچ روزنامه یا خبرنگاری در این منطقه نیست که به بیرون گزارش دهد.

اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان آواره میانماری، راس ساعت ۱۶:۵۵ به وقت بنگلادش، در فرودگاه شهر «چیتاگون» به زمین نشسته و تحویل داده شد.

منبع: فارس
ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای