در اقدامی خداپسندانه؛

اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در رشتخوار به ۳ نفر جان دوباره بخشید

عضو شورای اسبق دهستان باسفر شهرستان رشتخوار گفت: اهدای ۳ عضو مرحوم منصور باقری جوان 29 ساله اهل دهستان باسفر رشتخوار که به دلیل عمل تومور مغزی جان خود را از دست داده بود، به ۳ بیمار نیازمند جان دوباره بخشید.

 

برات الله باقری رئیس اسبق شورای شهرستان رشتخوار و عضو اسبق  شورای دهستان باسفر صبح امروز در گفتگو با خبرنگار چهل ماه نیوز، در رابطه با اقدام خداپسندانه یک خانواده اهل دهستان باسفر این شهرستان در جهت اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی، اظهار داشت: با موافقت خانواده بیمار، ۳ عضو مرحوم منصور باقری جوان ۲۹ ساله اهل دهستان باسفر رشتخوار که به دلیل عمل تومور مغزی جان خود را از دست داده بود، اهدا شد و با اهدای عضو این مرحوم ۳ بیمار نیازمند جان دوباره یافتند.

 

 

وی درادامه، افزود: خانواده مرحوم باقری موافقت اهدای ۷ عضو این مرحوم را داده بودند، که برای اهدای عضو باید جنازه مرحوم به بیمارستان‌های شیراز منتقل می‌شد، و به همین دلیل تنها ۳ عضو مرحوم مورد استفاده و به بیماران نیازمند اهدا شد.

 

 

وی ضمن تسلیت به خانواده مرحوم و تقدیر از این حرکت خداپسندانه در ادامه،  تصریح کرد: عمل اهدای عضو با رضایت خود مرحوم و قبل از فوت وی صورت گرفته بود و خانواده مرحوم نیز در جهت اجرای وصیت وبهره‌بردن از این اقدام خداپسندانه با اهدای اعضای بدن آن مرحوم جان چند انسان دیگر را نجات دادند.

 

 

عصر روز گذشته جنازه این مرحوم در میان استقبال اهالی دهستان باسفر در بهشت زهرای این دهستان به خاک سپرده شد.

 

 

دهستان باسفر با جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر بزرگترین دهستان شهرستان رشتخوار است.

 

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای