با گلایه اهالی روستای حقناباد رشتخوار پیگیری شد؛

آنتن دهی ضعیف تلفن همراه و حرکت لاک پشتی اینترنت در روستاهای رشتخوار

شهرستان رشتخوار در زمینه زیر ساخت‌های مخابرات، دسترسی به اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها دچار مشکلات متعددی است.


به گزارش چهل ماه نیوز، با توجه به اینکه امروزه تلفن همراه و اینترنت نقش بسیار مهمی را در زندگی مردم ایفا می‌کند و دنیا  را همانند دهکده ای کوچک در اختیار مردم قرار داده است، مردم روستاهای شهرستان رشتخوار از مشکل آنتن دهی و سرعت پایین اینترنت در این شهرستان رنج می‌برند.

در همین رابطه با مشکل مطرح شده از سوی اهالی روستای حقناباد بخش جنگل رشتخوار با محمد گرگانی رئیس شورای روستای حقناباد در خصوص وضعیت نامناسب آنتن دهی همراه اول در این روستا به گفتگو پرداختیم، گرگانی در این رابطه  به خبرنگار ما گفت: روستاهای حقناباد رشتخوار با وجود جمعیت حدود یک هزار نفری و استفاده امروزی مردم از تلفن‌های همراه و خدمات آن از وضعیت بسیار نامناسب در این زمینه برخوردار است.

رئیس شورای روستای حقناباد در ادامه با اشاره به مشکل مردم با درخواست از مسئولین در جهت رفع مشکل مهم و ضروری آنتن دهی تلفن همراه در این روستا، افزود: بیشتر مردم روستای حقناباد در طول شبانه روز برای تماس‌های خود به اجبار به مکان‌های دارای ارتفاع و بلندای اطراف روستا می‌روند و با استفاده از بلندی‌ها امکان تماس، آن‌هم به صورت نامطلوب فراهم می‌شود، که این موضوع نارضایتی زن و مرد در روستا را به دنبال داشته است.

در ادامه و در همین رابطه سراغ اهالی این روستا رفتیم، علیرضا محبت از اهالی روستای حقناباد در گفتگو با خبرنگار ما در ارابطه با مشکل آنتن دهی در این روستا گفت: بیشتر تماس‌های مردم روستا از طریق تلفن‌های ثابت پیگیری می‌شود که این مسئله بیشتر اوقات باعث تردد‌ها اهالی از نقاط مختلف و هنگام کار به منازل می‌شود.

قاسم رضایی یکی دیگر از اهلی روستا نیز در این رابطه گفت: بیشتر اوقات برای تماس‌های ضروری جوانان روستا به پشت‌بام‌ها مراجه می‌کنند که این مسئله علاوه بر خطرآفرین بودن، تماس به صورت مطلوب را نیز حاصل نمی‌کند.

 

رضایی ضمن درخواست از  رسیدگی مسئولان مخابرات شهرستان و دیگر مسئولین مربوطه در این زمینه، گفت: در ایام هفته دولت مسئولان شهرستان با حضور در روستای حقناباد مشکل آنتن دهی روستا را به وضوح احساس کردند، که امیدواریم این امر توجه ویژه مسئولان را در جهت رفع مشکل به صئرت جدی جلب کند.

در ادامه سراغ یکی دیگر از اهالی رفتیم، عباس خاکی نیز با اشاره به وضعیت نامطلوب اینترنت و آنتن دهی همراه اول در روستا به خبرنگار ما گفت: شغل اغلب مردم روستا کشاورزی و دامپروری که این موضوع و شغل اهالی با فاصله گرفتن آنان در طول روز از روستا همراه است، بارها اتفاقاتی مهم و تماس‌های ضرروری از منازل با اهالی گرفته شده، که عدم آنتن دهی موجب انجام به موقع آن کار  و بروز مشکلات بعدی شده است.

امیدواریم مسئولان شهرستان در رابطه با موضوع مهم آنتن‌دهی تلفن‌های همراه اول که به صورت ملموس در بیشتر روستا‌های شهرستان مشاهده می‌شود، رسیدگی جدی داشته باشند.

اهالی روستاهای عبس آباد، علی آباد دامن و بیشتر روستاهای بخش جنگل رشتخوار نیز از آنتن‌دهی همراه اول، و وضعیت نامناسب اینترنت در روستاهای گلایه داشتند.

روستای حقناباد با جمعیت بالغ بر ۹۰۰ نفر از روستاهای بخش جنگل شهرستان رشتخوار است، شغل اغلب مردم در این روستا کشاورزی و دامپروری است.

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای