به مناسبت روزخبرنگار صورت گرفت؛

مصاحبه متفاوت و جذاب با خبرنگار فعال شهرستان رشتخوار

سید حمید صمیمی خبرنگار فعال شهرستان رشتخوار گفت: در طول ده سال کار خبر تجربیات زیادی کسب کردم، همیشه دغدغه من مردم بوده و به میکروفن خبر و قلمی که در دستم می‌گرفتم، به عنوان یک امانت نگاه کردم .

 

به گزارش چهل ماه نیوز، ضمن تبریک روز خبرنگار به همه خبرنگاران، شما را به مصاحبه زیبا و جالب با یکی از فعال ترین خبرنگاران  شهرستان رشتخوار و استانخراسان رضوی، جناب آقای سید حمید صمیمی چهره شاخص خبر در صدا و سیما دعوت می کنم.

با سلام و احترام خدمت شما. لطفا در ابتدا معرفی مختصری از خود داشته باشید و بفرمایید کار خبرنگاری را از چه زمانی و  کجا شروع کردید و در حال حاضر در کدام خبرگزاری مشغول به فعالیت هستید؟

سید حمید صمیمی هستم ۳۸ ساله فارغ التحصیل رشته خبرنگاری در مقطع کارشناسی، مدت یک دهه سابقه کار خبری در خبرگزاری صدا و سیما، را در کارنامه خود  دارم، فعالیت خبری  را از رشتخوار آغاز و به عنوان خبرنگار در این شهرستان خدمت کردم،  که با اعتمادی که مدیران خبر صدا و سیمای استان به بنده داشتند از ۵ سال پیش تهیه کننده و مجری باکس تلنگرشدم، که خدا رو شکر این باکس خبری خیلی زود مورد توجه مردم و مسئولان در استان قرار گرفت و به سرعت به یکی از پر بیننده ترین برنامه‌های شبکه استان و در مقطعی تهران تبدیل شد.

بعد از ۵ سال با تصمیم مدیران صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی کار  برنامه تلنگر به عهده  یکی دیگر از همکاران قرار گرفت و در حال حاضر دنبال طراحی یک باکس جدید هستم، که انشالله از اول مهرسال جاری روی آنتن خواهد رفت.


کدام عوامل باعث شدند که مسیر زندگی شما در راه خبررسانی و دغدغه های مردم قرار بگیرد

کار خبر یک اتفاق بود در زندگی من اما این کار را از بچگی دوست داشتم.

کدام زمینه را بیشتر برای انتشار خبر و تحلیل قرار می دهید ؟

حوزه اجتماعی

رمز موفقیت یک خبرنگار از دید شما؟
از دیدگاه من صداقت در کار و مردمی عمل کردن مهمترین رمز موفقیت یک خبرنگار است.

کدام یک از گزارش ها یا خبرهایتان را بیشتر از همه دوست دارید یا تلخ ترین و شیرین ترین خبر که تا حالا کار کردید چه بوده است؟
تلخترین خبر خدارو شکر چیزی یادم نمیاد شیرین ترین خبر برگشت ۶ میلیارد تومان اعتبار ماده ۱۸۰ به شهرستان بود که بعد از گزارش بنده و پخش آن از شبکه های سراسری و گزارش ویژه بنده از آسیبهای اجتماعی شهرستان که اعضای  کمیسیون اجتماعی مجلس رو به رشتخوار کشاند و اعتبارات فرهنگی خوبی در آن مقطع به رشتخوار اختصاص داده شد.


تا چه حد فشار دیگران روی عملکرد شما تاثیرگزار بوده
؟
خوشبختانه مسئولان ما از درک سیاسی و رسانه ای بالایی برخوردار هستند، و اگر گاهی نسبت به موضوعی انتقاد می‌کنیم این درک وجود داره که نقد ما در راستای اصلاح بوده است،  اما در کارخبر اصولا فشار هم وجود دارد که خوشبختانه  تو این مدت فشاری هم اگر بوده توسط مدیران ارشد صدا وسیما دفع شده و کمتر به بنده رسیده است.

نوع برخورد مردم و مسئولین با شما چگونه است و چه انتظاراتی از آنها دارید؟
همیشه برخورد مردم و مسئولان با من دوستانه و صمیمی بوده است.

تا چه حد در زمینه خبرنگاری از خودتون راضی هستید؟

خب در این ده سال کار خبر تجربیات زیادی کسب کردم و همیشه دغدغه من مردم بوده و به میکروفن خبر و قلمی که در دستم می‌گرفتم به عنوان یک امانت نگاه کردم و با این نگاه که خداوند به من لطف داشته که امروز میتوانم زبان گویای مردم باشم و من همه تلاشم را کرده ام که بهترین عملکرد را داشته باشم و اون کسی که باید از من راضی باشد خداوند متعال است و مردمی که من خدمتگزارشون هستم.

اگر قرار باشه یک بار دیگر برگردید به سن جوانی باز هم دوست داشتید خبرنگار بشید

۱۰۰ درصد

بهترین گزارشی که تا حالا کار کردید و دوستش داشتید؟


گزارش اداب و رسوم ماه مبارک رمضان

در زندگی مدیون چه کسی هستید؟
خانواده و کسی که بنده رو حمایت کرده و نمیتونم اسم ایشون را ببرم.

یه خبرنگار چه وقت از زندگیش راضیه؟
زمانی که گزارش یا خبر و بعد از پخش و انتشار موثر واقع بشه

ضمنا ۴ سال به عنوان خبرنگار برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتم

حرف اخر

حرف آخر اینکه من یک دهه خودمو وقف مردم کردم تا صدای مردم باشم، و در رابطه با حل مشکلات و شعر به تو نیکی می‌کنی در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز اعتقاد قلبی دارم.

انتهای پیام/

.

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای