با رصد و پایش پلیس فتا صورت گرفت؛

شناسایی و دستگیری عامل مزاحمت اینترنتی در رشتخوار

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار از دستگیری عامل ایجاد مزاحمت برای یکی از شهروندان رشتخواری در فضای مجازی خبر داد.

.

.

.

به گزارش چهل ماه نیوز، ابوالحسن وفایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رشتخوار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با دستگیری مزاحم اینترنتی در فضای مجازی این شهرستان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی با هویت نامعلوم در فضای مجازی و از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برای وی ایجاد مزاحمت کرده است، موضوع در دست اقدام پلیس فتا  قرار گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه  این فرد با ارسال مطالب توهین و تهدید آمیز در فضای مجازی موجب سلب آرامش برای این شهروند و خانواده‌اش شده بود، پلیس فتا شهرستان رشتخوار وارد عمل شد.

وفایی در ادامه اذعان داشت: همزمان با پیگیری مجموعه پلیس فتا شهرستان و پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی  متهم که جوانی ۳۰ ساله بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از انجام تحقیقات و بازجویی ها، به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه خود از این اقدام  را داشتن اختلافات قبلی باشاکی عنوان و نهایتا جهت اعمال قانون تحویل مراجع قضایی، شهرستان گردید.

فرمانده نیروی انتظامی رشتخوار ضمن یادآوری مزایا و فرصت های خوب ایجاد شده در فضای مجازی، خاطر نشان کرد: هدف پلیس همواره فراهم ساختن بستر مناسب و ایجاد امنیت در فضای مجازی است ، لذا هرگونه اقدام تخلف آمیز در حوزه فضای مجازی با رصد کامل پلیس فتا همراه بوده و با متخلفین در این زمینه برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان ورود بی محابا و نا آگاهانه به فضای مجازی را عامل اصلی بروز و افزایش جرائم اینترنتی دانست و لازمه جلوگیری از اینگونه تهدیدات را داشتن اطلاعات کافی در رابطه با بهره بردن از این بستر دانست.

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای