عصر روز گذشته؛

بیش از ۱۰ هکتار از اراضی زعفران رشتخوار در آتش سوخت

مسئول ایستگاه آتش‌نشانی شهر رشتخوار از آتش گرفتن بیش از 10 هکتاری اراضی زعفران در روستای زرغری این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش چهل ماه نیوز، رضا حسنیا مسئول ایستگاه آتش‌نشانی شهر رشتخوار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با حریق روز گذشته در مزارع زعفران این شهرستان گفت: در پی تماس تلفنی با مرکز آتش نشانی شهر رشتخوار و  اعلام گزارش آتش سوزی در مزارع، آتش نشانان بلافاصله بعد از دریافت خبر آتش سوزی به محل حادثه در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر رشتخوار اعزام شدند.

 

حسنیا در ادامه اذعان داشت: همزمان با حضور عوامل آتش نشانی و با توجه به وجود باد شدید همراه با حریق، عملیات خاموش کردن آتش را به دلیل گسترش و وسعت بالا کمی با مشکل مواجه کرد.

 

مسئول ایستگاه هواشناسی در ادامه و پس از تلاش چند ساعته از مهار کامل آتش خبر داد و اذعان داشت: با عکس العمل به موقع عوامل آتش نشانی و پس از تلاش چند ساعته آتش مهار و از ورود آتش به مزارع گندم در روستای زرغری جلوگیری شد.

 

وی از حریق بیش از ۱۰ هکتاری از مزارع این شهرستان در این آتش سوزی خبر داد و تصریح کرد: میزان خسارات وارده به کشاورزان توسط کارشناسان در دست بررسی است.

 

وی در پایان با توجه به گرمای شدید هوا از کشاورزان خواست از قرار دادن شیشه یا آتش کردن در اطراف مزارع کشاورزی جدا خودداری کنند، تا دیگر شاهد حوادث تلخ و خطر آفرین در سطح مزارع کشاورزی شهرستان نباشیم.

 

شهرستان رشتخوار با ۶ هزار هکتار سطح زیر کشت زعفران، سومین تولید کننده زعفران در کشور است.

 

انتهای پیام/

 

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای