رئیس دادگستری رشتخوار:

بیشتر پرونده های دادگستری رشتخوار مربوط به مسائل خانوادگی است

رئیس دادگستری رشتخوار در نشست خبری صبح امروز در حضور فعالان حوزه خبر در این شهرستان گفت: بیشترین حجم از پرونده های ورودی به دادگستری و محاکم حقوقی شهرستان رشتخوار مربوط به مسائل خانوادگی است.

به گزارش چهل ماه نیوز، امید صداقت رئیس دادگستری شهرستان رشتخوار، صبح امروز در نشست خبری در حضور جمعی از  فعالان خبری در سطح شهرستان رشتخوار ،گفت: تلاش و سعی مجموعه دادگستری بر احترام و تکریم ارباب‌رجوع و انجام خواسته‌ها و مطالبات مردم بر طبق قانون و سیاست‌های دادگستری است.

 

وی در ادامه در رابطه با انجام کلیه امورات قضائی از این به پس از طریق سامانه ثنا خبر داد و گفت: به دلیل مشکلاتی که درگذشته در ارائه ابلاغیه‌های دادگستری از قبیل صرف زمان و نرسیدن ابلاغیه و مشکلات دیگر در این زمینه وجود داشت، با راه‌اندازی سامانه ثنا( ثبت نام الکترونیکی) علاوه بر رفاه حال مردم، افراد می‌توانند بدون مراجعه حضوری به دادگستری از بحث ابلاغیه خود به‌صورت محرمانه از طریق پیامک آگاه شوند.

 

 

وی در رابطه با برنامه اجرای احکام و قاطعیت دادگستری این شهرستان در رابطه با این موضوعات، افزود: در بحث اجرای احکام سیاست‌های استانی و شهرستانی بر اجرای سریع، دقیق و قاطعانه احکام بوده و خواهد بود.

 

 

صداقت در ادامه به برنامه‌های پیشگیرانه و فعالیت های صورت گرفته توسط مجموعه دادگستری این شهرستان در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: در رابطه با موضوعات پیشگیری مکاتباتی با روحانیون روستاهای شهرستان در رابطه با جلوگیری از ازدواج‌های زودهنگام صورت گرفته است، و این امر برای ازدواج پسران زیر ۱۵ سال و دختران زیر ۱۳ سال مستلزم رعایت روال قانونی است، عدم توجه والدین به این موضوع در آینده خانواده‌ها را دچار مشکل خواهد کرد.

 

 

وی همچنین از افزایش  ثبت ازدواج‌های زودهنگام در برخی از روستاهای این شهرستان خبر داد و یادآور شد: طبق ماده۱۰۴۱ قانون مدنی هرگونه ازدواج پسر زیر ۱۵ و دختر زیر ۱۳ سال ممنوع و مستلزم کسب موافقت از دادگاه همراه با رضایت والدین است.

 

 

وی از پیگیری ماهانه حدود ۱۰۰  تا ۱۵۰ پرونده در هر شعبه دادسرای این شهرستان اشاره کرد و اذعان داشت: بیشتر پرونده‌ها در حال پیگیری در دادسرای شهرستان رشتخوار در رابطه با اختلافات و مسائل خانوادگی است.

 

 

 

رئیس دادگستری رشتخوار همچنین  در رابطه با وضعیت پزشکی قانونی و تعطیلی چند ماهه این مرکز در این شهرستان گفت: با توجه به اینکه نبود پزشکی قانونی در شهرستان باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است، با پیگیری‌ها صورت گرفته و با معرفی پزشک در این حوزه به  مجموعه پزشک قانونی استان برنامه پزشک قانونی در شهرستان هم‌اکنون  در حال پیگیری و به‌محض تائید و طی شدن روال قانونی تاید پزشک، فعالیت پزشک قانونی در شهرستان از سر گرفته خواهد شد.

 

 

 

وی در ادامه در رابطه با افزایش جرائم اینترنتی با درخواست از توجه بیشتر والدین بر رفتار فرزندان در این زمینه گفت: با گسترش برنامه هاو شبکه‌ها در فضای مجازی و مشکلات پیش‌رو در این زمینه کاربران مراقبت بیشتری نسبت به انتشار هرگونه مطلب داشته باشند، بازگو یا انتشار مطالب از دیگر کانال‌ها یا گروها فضای مجازی به‌منزله سلب مسئولیت برای اشخاص  نیست، پلیس فتا شهرستان به‌صورت کامل بر فضای مجازی شهرستان رصد خواهد داشت.

 

 

 

انتهای پیام/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای