یاداشت؛

قدم‌هایی که جوان ایرانی می‌تواند برای موفقیت بردارد

هر حرکتی که جوان ایرانی با تکیه بر استعداد و قدرت تفکر خود در جهت ایجاد اشتغال ‌در کشور برمی‌دارد علاوه بر ایجاد شغل و درآمد می‌تواند به عملی شدن شعار سال، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در کشور نیز کمک کند

به گزارش چهل ماه نیوز، تفکر اندیشه و استعداد واژه‌هایی هستند، که همواره در کنار جوان با استعداد ایرانی خودنمایی کرده و می‌کنند، گاهی اوقات جرقه‌ای کوچک لازم است تا این استعداد‌ها در جوان ایرانی شکوفا و به عرصه عمل برسند.

 

 

به نگاه گذرا به سایت اتاق بازرگانی کشور و میزان واردادت کالا به مشکل و واردات کالاهای غیر ضرور به کشور پی می‌بریم، کشور چین و کالاهای چینی همچنان در صدر واردات کالا به کشوراست به طوری که طبق آمار اتاق بازرگانی سال گذشته ۲,۸۱۶,۷۸۰,۲۰۴ دلار تنها از چین واردات کالا را تجربه کردیم.

 

 

واردات اجناس اتومبیل از چین، وسایل کامپیوتری، تخمه آفتابگردان و … آیا در کشور قدرت تولید این محصولات یا توان رقابت با کالای خارجی نیست؟

 

با نگاه به گذشته جوانان موفق کشور در سایر عرصه ها می‌توان تجربیات خوبی برای انتخاب راه یا ترسیم نقشه کاری خود کشید.

 

برای آغاز میتوان سراغ افراد موفق رفت، تجربیات خوب آنها را دید و از آن استفاده کرد.

 

کار کردن بر روی کالای ایرانی، و ایجاد کیفیت های برتر کالا در مقایسه با سایر نمونه‌های خارجی از جمله اقداماتی است که این روزها باید در کشور صورت بگیرد، واردات کالای‌های لوکس و تزئینی که نمونه های آن نیز در کشور دیده می‌شود، نیازمند کار بیشتر از سوی جوان با استعداد کشور دارد، برند شدن برای جوانان ما با تلاش پشتکار حتما بدست خواهد آمد.

شکست در هر هدف را تجربه‌ای برای موفقیت در آن کار تلقی کنیم، برخی اوقات هدف سخت و دستیابی به آن سهل نیست، اما کمی صبر و تجربه اندوزی گام‌های موثری را برای موفقیت های بعدی ایجاد می‌کند.

بیشتر دانشمندان بزرگ و نامی جهان بارها شکست را در خود تجربه کردند، تا نتیجه مطلوب و مورد دلخواه خود را بدست آوردند، حالا شکست را پلی برای پیروزی در نظر بگیریم، چرا که شکست آخر راه نیست.

ایجاد اشتغال با استفاده از محیط پیرامون بسیار موثر و نتیجه بخش است، جوان روستایی با ایجاد شغل‌های متعدد در روستا می‌تواند گام‌های موثری در جهت موفقیت روستای خود و حتی کشور بردارد، ایجاد حتی یک گلخانه، یا پرورش حیوانات اهلی، استفاده از تکنولوژی روز دنیا در جهت پیشبرد و نتجه بخش بودن برداشت محصولات کشاورزی یا هر قدمی دیگر که به دیگر جوانان روستا و مردم می‌تواند کمک کند، خود نوعی اقتصاد مقاومتی است.

 

استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی در پیشبرد کار موثر و راه گشا است، با استفاده از تسهیلات کار دلخواه را آغاز کنیم.

 

 

به امیدی روزی که شاهد واردات هیچ کالایی به کشور با اتکا با تواان خودمان نباشیم.

 

 

انتهای یاداشت/

ایمیل مستقیم : 40Mahnews@gmail.com         سامانه پیامک :    به زودی ... 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چند رسانه ای