بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
۲هزار و ۵۰۰ تن جو بین دامپروران رشتخوار توزیع شد
تاریخ انتشار : 22 دسامبر 2015 در 08:42
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوارگفت :به علت خشکسالی در طرح حمایتی از دامپروران مقدار دو هزار و 500 تن جو با بازپرداخت 6 ماهه از مهرماه سال جاری تا کنون بین دامپروران شهرستان رشتخوار توزیع شد.

به گزارش چهل ماه نیوز محمد رضا عباسپور اظهار داشت: برای جبران کمبود علوفه در مراتع،توسط این نهاد تا کنون دو هزار و ۵۰۰ تن جو با قیمت مناسب و باز پرداخت ۶ ماهه بین دامپروران رشتخوار توزیع شده است.

وی در خصوص حمایت از دامپروران و تثبیت قیمت فراورده‌های دامی افزود: این میزان محصول توزیع شده بین دامپروران عزیز بر اساس تعداد دام هر دامدار به آن‌ها تعلق گرفت.

 

وی با اشاره به علت کاهش فراورده های دامی، تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد از دام های سبک شهرستان برای تامین علوفه دام خود وابستگی شدید به مراتع دارند که با وجود خشکشالی های اخیر شاهد تامین نشدن علوفه دام و از طرفی کاهش بهره وری تولیدات دامی در شهرستان بودایم.

 

عباسپور در خصوص همکاری این نهاد با دامپروران عنوان کرد: دامپروران می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و شرکت‌های تعاونی دامداران رشتخوار، جوی مورد نیاز دام های خود را دریافت کنند و به منظور حمایت از این عزیزان تشکل‌های صنفی در امور دام، تسهیلاتی از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و صندوق دامپروری در اختیار فعالان این بخش قرار داده اند.

 

مدیر جهاد کشاورزی رشتخواردر پایان خاطرنشان کرد: سالانه بیش از ۱۵هزار تن محصول دامی در شهرستان رشتخوار توسط دامدارن تولید می‌شود.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حضور وزیر ورزش و جوانان در رشتخوار اعزام ۴۴ نفر از رشتخوار به اردوی راهیان نور هشدار پلیس به برهم زنندگان آرامش مردم در آستانه چهارشنبه‌سوری مشارکت ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی خیرین در کمک به تجهیز مدارس رشتخوار حمایت کمیته امداد رشتخوار از ۲۰۰ بیمار نیازمند برگزاری اردوی مجازی آشنایی با منابع طبیعی برای دانش آموزان رشتخوار مراسم جشن میلاد امام حسین علیه السلام در رشتخوار+ تصاویر اوکراین برخلاف وعده خود در قبال تعهد همسایگی با روسیه عمل کرده بود/جنگ اوکراین سرسپردگان آمریکا در منطقه را از خواب غفلت بیدار کرد مراسم تکریم و معارفه مسئول عقیدتی سپاه رشتخوار برگزار شد جاهلیت مدرن امروز توسط آمریکای جنایتکار پایه‌‎ریزی می‌شود ۴۷ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد در رشتخوار اهدا شد موضوع اوکراین درسی بزرگ برای سایر کشورها در حوزه اعتماد به غرب و آمریکاست/ حمایت آمریکا و ناتو از اوکراین در حد گفتار درمانی است