بدون نظر
 
گزارش دانا از همایش واکاوی فتنه 88:
سردار نقدی: بودجه آمریکا برای براندازی نظام در برخی از رسانه های داخلی هزینه می‌شود/ زاکانی: امام بارها فرمودند که با بازرگان موافق نبودند
تاریخ انتشار : 28 دسامبر 2015 در 08:48
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه 9 دی اتمام حجت و ابلاغ حقیقتی برای راهبرد حکومت علوی مقابل فتنه‌گران بود،‌گفت: فرصت دادن برای درک حقیقت و تکرار واقعیت برای از راه به در آوردن عناصری که فریب خوردن نیز قابل توجه است.

سردار نقدی: بودجه آمریکا برای براندازی نظام در برخی از رسانه های داخلی هزینه می‌شود/ زاکانی: امام بارها فرمودند که با بازرگان موافق نبودند

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح امروز همایش واکاوی فتنه ۸۸ با حضور جمعی از فرهنگیان توسط بسیج فرهنگیان برگزار شد.

 

سردار نقدی : بودجه آمریکا برای براندازی نظام در برخی از رسانه های داخلی هزینه می‌شود/ فتنه‌گران همان ماله‌کشان روی جنایات آمریکا هستند/ برخی از مدیران داخلی یارانی برای آمریکا شده‌اند

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش علمی واکاوی فتنه ۸۸ اظهار داشت: در یک آزمایش بسیار سخت، ملتی که ناگهان در یک حادثه سیاسی چشم باز کرد، دید که تعداد زیادی از کسانی که زمانی سران قوه بودند و سال‌ها مسئولان تراز یک کشور محسوب می شدند و مسئولیتهای کلیدی در اختیار داشتند، مردم را به خیابان‌ها کشانده و به مقابله با نظام دعوت می‌کنند.

وی افزود: در فتنه سال ۸۸ افرادی مردم را به خیابان‌ها کشاندند که بعضا منسوب به خانواده‌های برجسته و پرآوازه کشور بودند. آنها به صورت دسته‌جمعی مردم را به ریختن در خیابان‌ها و ایستادن در مقابل نظام دعوت می‌کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین تصریح کرد: از طرف دیگر ۱۰‌ها شبکه تازه تاسیس شده با پیچیده‌ترین روش‌های تبلیغی در دنیا این افراد را تبلیغ می‌کردند و افرادی هم در میدان با دسته‌های چک به فتنه‌گران پول می‌دادند ولی این ملت راه خود را پیش گرفت.

نقدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۹ دی یک معجزه الهی بود، یادآور شد: این از بصیرت و آگاهی مردم بود که حماسه ۹ دی خلق شد. حماسه ۹ دی یک معجزه بود. شاید تصور شود چرا فتنه اینقدر طول کشید. رهبر معظم انقلاب و مردم ما این فرصت را هوشمندانه دادند و یک حرکت انقلابی و مردمی با رهبریت مقام معظم رهبری به ثبت رسید. عموم مردم در این میان با درجات متفاوت از حرکت ۹ دی حمایت کردند و با انقلاب همراه بودند. این فرصت و صبری که انقلاب داشت به سبب وحدت و یکپارچگی مردم بود.

وی ادامه داد: اغلب مردم در خطبه ۲۹ خرداد امام خامنه‌ای حقیقت را شناختند و همین سبب شد خود را از ماجرا عقب بکشند و دیگر فتنه‌گران نتوانند افراد را به خیابان‌ها بیاورند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ۹ دی اتمام حجت و ابلاغ حقیقتی برای راهبرد حکومت علوی مقابل فتنه‌گران بود،‌گفت: فرصت دادن برای درک حقیقت و تکرار واقعیت برای از راه به در آوردن عناصری که فریب خوردن نیز قابل توجه است.

سردار نقدی در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: با این اتمام حجت همه هم‌نوا شدند و به صحنه آمدند و از تمام گرایش‌ها و جریانات این حرکت توفنده و ارزشمند (۹ دی) انجام شد.

وی با تشریح واکاوی ریشه فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: یکی از اصلی‌ترین ریشه‌های بروز و ظهور فتنه ۸۸ منشا داخلی داشت. برخی منفعت‌طلبان و صاحبان ثروت‌های انبوهی که نیاز به تکیه‌گاه خارجی داشتند در این فتنه هم‌نوا شده و کسانی بودند که به جای خدمت به مردم برای خود ثروت‌اندوزی می‌کردند و همواره به دنبال حفظ قدرت خود بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این مرام حاکمیت دینی است که امامان جامعه باید انسا‌ن‌های ساده‌زیست باشند و در سطح طبقه محروم یا متوسط جامعه زندگی کنند، تاکید کرد: یکی از ریشه‌های مهم فتنه همین قدرت‌طلبان و سودجویان بودند که در واقع طلحه، زبیر و معاویه‌های امروز هستند که از همه موازین و مدیریت دینی و اسلامی خارج شده‌اند و در عین حال که هیچ بویی از زندگی اسلام نبرده‌اند ولی مدعی هستند که کشور باید به دست آنها بیفتد و می‌گویند هیچ کسی حق ندارد ما را رد صلاحیت کند چون ما در کنار امام بودیم و مدعی هستند در ماجرای انقلاب بوده‌اند لذا فکر می‌کنند باید در مصونیت ابدی باشند.

نقدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ریشه‌های دیگر بروز فتنه ۸۸ گفت: از دیگر عوامل مسبب در ایجاد فتنه ۸۸ افراد خارجی و بیگانگان بودند که ابرقدرت‌ها در این میان دست داشتند. این افراد حتما با ما معامله می‌کنند و می‌جنگند هر چند که شکست بخورند، عبرت هم نمی‌گیرند. آمریکا پی در پی ۳۶ سال از انقلاب شکست خورده است.

نقدی با اشاره به جنایات علیه شیعیان در نیجریه گفت: آنها این اعمال وحشیانه را انجام می‌دهند چون آمریکا بر روی منابع نیجریه چنبره زده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خاتمه عنوان کرد: این قدرت شیطانی (آمریکا) برای از میان به در کردن انقلاب اسلامی، سال‌ها برنامه‌ریزی کرده و به همین راحتی هم دست نمی‌کشد. کسانی که کارشان ماله‌کشی روی جنایات آمریکا است، همان فتنه‌گرانی هستند که با آمریکا هم‌نوا شدند.

زاکانی: فتنه کنونی شدیدتر از فتنه ۸۸ است/ یادمان نرفته آمریکایی‌ها از ما حق توحش می‌گرفتند

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش علمی – پژوهشی واکاوی فتنه ۸۸ در حسینیه پادگان ولیعصر (عج) اظهار داشت: با تقسیم‌بندی جهاد اکبر و دوران جهاد اصغر در می‌یابیم که جهان در دوران اکبر و بدون حضور اهل بیت (ع) در دوران غیبت به گونه‌ای است که اگر کسی از پایه ایمانی در این دوران برخوردار باشد قیمت و ارزش آن بالاتر از کسی است که در زمان ائمه معصوم (ع) به سر می‌برد. امروز ما در دوران غیبت هستیم و در جهاد اکبر به سر می‌بریم.

وی افزود: امروز ما با یک پیچیدگی بالایی برخوردار هستیم که اگر به آن توجه نکنیم وظیفه‌ای که در مقابل میراث انقلاب، ولایت و مردم داریم را ادا نکرده‌ایم.

عضو کمیته ۶ نفره بررسی فتنه ۸۸ همچنین تصریح کرد: ما تاکنون با آمریکایی‌ها ۶ هماورد داشتیم که هماورد اول ۱۰ سال نبرد سخت تا سال ۶۷ بود که در آن کودتا طلبی و جنگ تروریست بود اما در اصل در آن زمان جنگ، جنگ سخت بود.

زاکانی با اشاره به هماورد دوم با آمریکا و تشریح آن دوران ادامه داد: در هماوردی دوم یعنی چند سال بعد از سال ۶۷ آمریکا اقدام به جنگ نرم کرد و با هدفگذاری اسلام، فرهنگ ایستادگی و مقاومت همچنین اسلام و ارزش‌های اسلام را نشانه گیری کرده بود. سپس عمود خیمه و تسبیح این ماجرا یعنی رهبری انقلاب را هدف قرار داده و این دومین هماوردی ما با استکبار جهانی بود. اگر رهبری و قوام‌بخش آن مسیر را از سر راه برداریم قطعا مردم متفرق می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هماورد اول رئیس جمهور آمریکا ما را تهدید اتمی کرد. خانم کلینتون که سر برجام هیجان زده شده بود ما را تهدید کرد و گفت گزینه اتمی ما روی میز است که در همان لحظه فردی به او گفت گزینه نظامی نه اتمی!

وی همچنین خاطرنشان کرد: قطعا آن‌ها نمی‌توانند به سبب وحشتی که خدا در دل آن‌ها نهاده است و ضعفی که دارند نتوانسته و نمی‌توانند ما را تهدید و یا حمله نظامی کنند.

زاکانی با اشاره به سومین هماورد ایران با آمریکا تاکید کرد: ۲ خرداد بود که به صورت انتخابی و انتصابی آمریکا جنگی به راه انداخت و این جنگ در کنار هماورد اول و دوم بود ولی باز هم در این جنگ موفق نشدند. هماورد چهارم نیز دوران فتنه سال ۸۸ بود که با در مقابل هم قرار دادن مردم و انشقاق میان آن‌ها می‌خواستند کار را تمام کنند و در اصل انقلاب را نشانه رفته بودند ولی با حماسه ۹ دی اتمام حجتی برای آن‌ها اتفاق افتاد.

عضو کمیته ۶ نفره بررسی فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: حماسه ۹ دی یک حجت،‌ایثار، بصیرت، ولایتمداری و شجاعتی بود که مردم ایران به عشق اسلام و انقلاب از آن برخوردار بوده و از خود نشان داده‌اند.

وی در ادامه همین مطلب افزود: پنجمین هماوردی که شیطان بزرگ یعنی آمریکا برای از میان به در کردن جمهوری اسلامی در نظر داشت تحریم بسیار سختی بود که با قطعنامه ۱۹۲۹ شروعت شد. ما از همان ۲۰ آبان ۵۸ در تحریم بودیم اما در آن زمان هیچگاه تحریم هوشمند نشدیم. آمریکا به واسطه ضعف و تزلزل و چراغ سبزهایی که از داخل کشورمان دریافت می‌کرد در زمان فتنه ۸۸ تحریم‌ها را هوشمند کردند و در آن زمان فتنه را آتش زیر خاکستر نگه داشتند و هیچ گاه هم نگفتند به شما دروغ گفتیم.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ۶ نفره جهت بررسی عوامل فتنه ۸۸ در آن زمان خاطرنشان کرد: ما در کمیته ۶ نفره افرادی که ادعا و اعتراض داشتند که در انتخابات سال ۸۸ تقلب صورت گرفته است به صورت مستقیم و رودرو صحبت کردیم. با آقایانی از جمله کروبی، رضایی، هاشمی رفسنجانی و موسوی دیدار کردیم. چرا که این افراد تنها کسانی بودند که نسبت به انتخابات ۸۸ اعتراض داشتند. آنها حتی یک دلیل هم برای اینکه در انتخابات تقلب صورت گرفته نداشته‌اند. یکی از دلایل‌ها (گفته شده از سوی کروبی) کم بودن رای او نسبت به دوره قبل بود! موسوی هم به بهانه اداره جنبش چند میلیونی اعتراض کرده بود. هاشمی نیز حرف‌های ناجور و غیر قابل گفتن می‌زد و می‌گفت آقای ری‌شهری گفته از ۱۵ روز قبل آقای احمدی‌نژاد رای جمع کرده و نفری ۵۰ هزار تومان در روز انتخابات رای خریداری کرده که وقتی ما پیگیر این مسئله شدیم اصلا آقای ری‌شهری چنین حرفی نزده بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا و اروپا در بحث PMD و هسته‌ای گیر کردند آن وقت هاشمی رفسنجانی ادعا می‌کند که ما از گذشته و دهه ۶۰ به دنبال بمب اتمی بوده‌ایم. این حرف چه نفعی برای مردم دارد. آیا این صحبت شکم گرسنگان را سیر می‌کند.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ما در هماوردی پنجم و جنگی که آمریکا به راه انداخته بود دچار یک تهدید مالی – اقتصادی تمام عیار شده بودیم. در بخش ششم نیز که اکنون در آن قرار داریم پس از برجام همانگونه رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند آمریکا حساسیت‌ها را تسریع و به نفوذ خود سرعت بخشید.

وی با بیان اینکه نفوذ از ابتدا در انقلاب بوده گفت که نفوذ راحت‌ترین کاری است که کشور می‌تواند برای در اختیار قرار گرفتن کشوری دیگر به راه بیاندازد اگر جامعه، مجلس خبرگان و شورای انقلاب به آنچه که ولایت می‌گوید توجه نکند ممکن است اشتباه کند. نفوذ یک امر متداولی است که رهبر نیز بارها در این زمینه تذکر می‌دهند. این تذکر می‌تواند مسئولان را هم شامل ‌شود.

رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فتنه اکنون بالاتر از فتنه ۸۸ است عنوان کرد: انقلاب اسلامی، من و شما را از قید و بند استبداد و بردگی نجات داد. یادمان نرفته که آمریکایی‌ها از ما حق توحش می‌گرفتند.

زاکانی با تشریح دو نگاه در بین مسئولان کشور گفت که یکی از این نگاه‌ها نگاهی است که اعتقاد دارد پرچم آن پرچم مکتب امامی است که امروز به دست رهبر معظم انقلاب است و آن نگاه اجتهادی اسلام ناب است و امروز رهبری انقلاب این شناسایی را برای ما انجام داده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با نگاه به غایت شکل گیری تمدن اسلامی زمینه برای فراهم کردن ظهور فراهم می‌شود تصریح کرد: ایرانی که در آن اشکالات مادی و معنوی وجود دارد نمی‌تواند یک الگوی دقیق باشد برای این الگو نیاز به همت همه وجود دارد و مسئولان باید در حوزه معیشت و ایجاد زمینه مشارکت بسترهای لازم را فراهم کنند.

زاکانی نگاه دوم مسئولان کشور را نیز مورد بحث قرار داد و گفت: نگاه دیگر این است که می‌گویند ما باید با کدخدا و اربابان جهان بسازیم تا زیست مسالمت آمیزی را کسب کنیم که این یک نگاه من درآوردی است.

این نماینده ادامه داد: امروز فتنه بزرگتر از فتنه سال ۸۸ است. دستور کار مسئولان و بانیان و دست اندرکاران نظام سلطه همین فتنه است که عامل داخلی آن نیز همین آدم‌های نگاه دوم هستند. آنهایی که ادعا و خیال پردازی می‌کنند. در ۳۷ سال گذشته یک بار هم ایده آن‌ها نتیجه نداده است.

وی تاکید کرد: اگر امام (ره) نبود شناخت اسلام غیرممکن بود. اگر امام قیام نمی‌کرد انقلابی در کار نبود و اگر نقش امام در این میان کمرنگ بود انقلابی وجود نداشت. همچنین اگر در زمان فتنه‌ها هم رهبر معظم انقلاب دخالت نمی‌کردند در این بیست و چند سال معلوم نبود چند جنگ داشتیم.

این نماینده تاکید کرد: اینکه می‌گویند رهبری باید شورایی شود همان دیدگاه دسته دوم است و حرفشان به بهانه دفاع از حقوق مردم، قانون اساسی‌،دفاع از آزادی، مبارزه با فساد و اشرافیگری است.

زاکانی در خاتمه مطرح کرد: امروز عده‌ای آمده اند و می‌خواهند از امام و انقلاب انتقام بگیرند و وقتی می‌بینند ولی فقیه ایستاده و مقاوم ما را هدف بگیرند. همچنین در صدد هستند اعتقادات مردم را نشانه بگیرند. امروز شرایط تغییر کرده است چندی پیش رهبر معظم انقلاب به یکی از مسئولان رده بالای نظام فرمودند من صحنه را انقلابی و ضد انقلابی می‌دانم نه اصلاح طلبی و اصولگرایی. این افتخار ما است که سربازی ولایت فقیه را کنیم. عده‌ای به دنبال این هستند که این مسئله را از بین ببرند ولی قطعا ناکام خواهند ماند. یک فتنه بزرگتری در راه است و مردم باید با بصیرت نگذارند ضد انقلابیون به هدف خود رسیده و خشنود شوند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشف ۸۰۰ کیلوگرم ریواس قاچاق در رشتخوار کشف انبار کود و سموم شیمیایی قاچاق در رشتخوار ۴ طرح و پروژه آموزشی در رشتخوار افتتاح و کلنگ زنی می‌شود سالن ورزشی چند‌ منظوره محمد‌‌‌‌آباد آستانه رشتخوار به بهره‌برداری رسید جشن میلاد کریم اهل بیت (ع) در رشتخوار امنیت اخلاقی به عنوان یک نیاز در هر جامعه‌ای ضرورت دارد ایجاد تحول در کشور با تقویت شرکت‌های دانش بنیان/ حوزه تولید نیازمند کار تشکیلاتی است وقف، چشمه ای که هرگز نمی‌خشکد/ آثار وقف خواجه علاءالدین رشتخواری پس از ۵ قرن همچنان پابرجاست تحویل ۲ راس بره آهو به اداره حفاظت محیط زیست رشتخوار نجات بزمجه بیابانی گرفتار شده در چاه در رشتخوار/ همکاری طبیعت دوستان در رشتخوار قابل تقدیر است پوستر وفات حضرت خدیجه کبری (س) ۳۰۰ کیلوگرم شیر خام فاقد شرایط بهداشتی در رشتخوار معدوم شد
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik Ankara evden eve nakliyat Ankara evden eve nakliyat türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort ip stresser