بدون نظر
 
فوت۳۲۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان مرکزی از ابتدای امسال
آغوش باز جاده مرگ به روی مردم/کریدور مرکزی تردد در کشور نیازمند توجه جدی+تصاویر
تاریخ انتشار : 17 دسامبر 2015 در 17:41
 
استان مرکزی با داشتن شش هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اعم از آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور و جزو استانهای پرتردد و شریانی کشور از حیث تردد کالا و مسافر محسوب می شود.

آغوش باز جاده مرگ به روی مردم/کریدور مرکزی تردد در کشور نیازمند توجه جدی+تصاویر

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از  دیارآفتاب،استان مرکزی با داشتن شش هزار و  ۴۰۰ کیلومتر راه اعم از آزادراه، بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی، راه روستایی و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور،همچنین ۳۸۰کیلومتر راه آهن، ۱۲ باب ایستگاه هواشناسی، ۱۹ باب آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک،  ۱۵ باب مجتمع خدماتی بین راهی، ۵ باب پایانه مسافری و باربری و یک باب فرودگاه به ظرفیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر با داشتن ۱۴۰۰۰۰۰نفر جمعیت در وسعتی به پهنای ۵۳۰ ۲۹ کیلومتر مربع در شمال غربی کشور واقع شده و جزو استانهای پرتردد و شریانی کشور از حیث تردد کالا و مسافر محسوب می شود.
هم اکنون ۲۳ دوربین نظارت تصویری، ۱۲ دوربین کنترل سرعت، یک دوربین پلاک خوان، ۳۸ دوربین تردد شمار برخط و یک تابلوی تردد شمار برخط برای کنترل ترافیکی در سطح محور های استان مرکزی وجود دارد که تا پایان سال ۱۲ دوربین کنترل سرعت، ۱۶ تابلوی تردد شمار برخط به این تجهیزات افزوده می شود.

استان مرکزی روزانه با حجم تردد ۶۵۰ هزار وسیله نقلیه از سطح محورهای خود رتبه هشتم، عبور و مرور ساعتی با تردد ۴۸۵ دستگاه رتبه ششم و عبور ۲۷ درصدی وسیله نقلیه سنگین از محورهای خود رتبه سوم را در سطح کشور به دست آورده است.
با توجه به اینکه هم اکنون حدود ۹۰ درصد از حمل و نقل مسافر و کالا از طریق وسائل نقلیه جاده ای انجام می شود در این راستا به منظور کنترل و جلوگیری از بروز سوانح، مدیریت و نظارت و ارتقای امنیت عبور و مرور بهره گیری از سامانه های نوین حمل و نقل باید در دستور کار قرار گیرد.
متاسفانه از ابتدای امسال تا اواخر آذرماه امسال ۳۲۵ نفر بر اثر حوادث رانندگی درون و برون شهری در استان مرکزی جان خود را از دست داده اند در صورتی که با بهره گیری از این تجهیزات می توان آمار فوتی و تخلف های جاده ای را در استان کاهش داد.
امروزه یک نفر مصدوم نیز در سوانح ترافیکی برای کشور و جامعه زیاد است زیرا با مصدوم شدن یک نفر مشکل ها و زیان هایی به جامعه و خانواده وارد می شود که باید با فرهنگ سازی از پیش آمد این حادثه ها جلوگیری شود.
با توجه به نا مناسب بودن برخی از محورهای استان مرکزی کمتر روزی را در استان می توان دید که در آن تصادفی همراه با فوتی نباشد.مخصوص در این فصل از سال که شاهد بارش های برف و باران هستیم این حوادث بیشتر شده است.به طوری که در روزهای اخیر و در پی افزایش بارشها اخباری از این دست را در استان شاهد بودیم.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی :
چهار کشته و مجروح در سوانح رانندگی روز گذشته استان مرکزی
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: حوادث رانندگی روز چهارشنبه ۲۵ آذر استان، ۳ کشته و یک مجروح در پی داشت.

سرهنگ”ایرج کهریزی” رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب، گفت: در نخستین سانحه رانندگی که در ساعت ۱۷و ۵۱ دقیقه روز گذشته در اثر برخورد دو دستگاه خودروی پژو سفید ونقره ای رنگ در محور ساوه – تهران به وقوع پیوست،راننده و تنها سرنشین خودروی پژو سفیدرنگ به علت شدت جراحات وارده در صحنه تصادف فوت شدند.
کهریزی اظهار کرد: علت این سانحه از سوی کارشناس تصادفات پلیس راه، تغییر مسیر ناگهانی راننده خودروی پژو سفید رنگ عنوان شد.
وی ادامه داد: در سانحه ای دیگری که در حوالی ساعت ۱۹و۴۵ دقیقه روز گذشته بین یک دستگاه خودروی پژو و خودروی آردی در محورکمیجان- میلاجرد،رخ داد،سرنشین خودروی آردی به علت شدت جراحات وارده در صحنه تصادف فوت وراننده آن مجروح وتوسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه به بیمارستان منتقل شد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: علت حادثه مذکور از سوی کارشناس تصادفات پلیس راه، تجاوز به چپ راننده خودروی آردی عنوان شد.
کهریزی از تمامی رانندگان خواست با توجه به بارش نزولات آسمانی و لغزندگی سطح جاده ها و خیابن ها، باآرامش بیشتری به رانندگی پرداخته و تمامی وسایل ایمنی لازم را در هنگام رانندگی با خود به همراه داشته باشند.

در محور اراک سلفچگان ؛
 تصادف زنجیره ای سه کشته و ۲۲ زخمی برجا گذاشت

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی گفت: در تصادف زنجیره ای در کیلومتر ۳۶ جاده اراک سلفچگان بامداد سه شنبه ۲۴ آذرماه متاسفانه سه نفر از هموطنان ما کشته و ۲۲ نفر نیز مجروح شدند.

 

فرزین خشنودی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب گفت: با تماس تلفنی با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی و اعلام خبر تصادف، بلافاصله ۴ آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه ۱۲ نفر تکنسین از این مرکز و ۳ دستگاه آمبولانس و ۶ تکنسین از هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

خشنودی اظهار کرد: متاسفانه دو دستگاه اتوبوس و چهار دستگاه تریلر و کامیون با هم تصادف کرده بودند که بلافاصله همکاران ما اقدامات درمانی را به مجروحین ارایه دادند.

وی بیان کرد: در این حادثه ۳ نفر کشته و ۲۲ نفر مجروح شدند که مجروحین توسط آمبولانس به مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر (عج) اراک منتقل شدند.

رییس مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر (عج) اراک نیز در این رابطه گفت: بلافاصله با پذیرش مصدومین حادثه در این مرکز اقدامات درمانی برای کل پذیرش شدگان در عرض ۲ ساعت انجام شد.

دکتر سید محمد جمالیان افزود: از ۲۲ نفر مصدوم پذیرش شده سه نفر بستری و در حال دریافت اقدامات درمانی هستند، ۳ نفر نیز ترخیص و مابقی نیز در شرایط ایده آل بسر می برند.

 

در راه ماندگی ۱۰ خودرو در محورهای مواصلاتی تفرش/۵۰ تن نمک در محورهای مواصلاتی تفرش پاشیده شد

 

روز گذشته در قسمتی از محورهای مواصلاتی تفرش علاوه بر بارش برف، کولاک نیز وجود داشت که به همت نیروهای راهداری این مسیرها برف روبی شد و با همکاری نیروهای هلال احمر مسافران در راه مانده، نجات یافتند.

 

به گزارش دیار آفتاب به نقل از ندای تفرش، با ورود سامانه بارشی به آسمان استان مرکزی، تفرشیها شاهد بارش برف در عصر روز گذشته بودند.

 

همچنین در قسمتی از محورهای مواصلاتی تفرش علاوه بر بارش برف، کولاک نیز وجود داشت که به همت نیروهای راهداری این مسیرها برف روبی شد و با همکاری نیروهای هلال احمر مسافران در راه مانده، نجات یافتند.

 

تردد در محورهای مواصلاتی تفرش روان است

 

امیر حسین محمدی سرپرست اداره راه و شهرسازی تفرش گفت: از ساعت ۴ عصر روز گذشته که بارش برف در محورهای مواصلاتی کوهستانی شدت گرفت، ۴ اکیپ به همراه ماشینهای برف روبی و نمک پاشی در محورهای کوهستانی تفرش فعالیت خود را آغاز کردند.

 

محمدی افزود: با توجه به کولاکی بودن برخی از محورهای مواصلاتی فعالیت نیروهای راهداری تا ۱۲ شب ادامه داشت و از ساعت ۴ بامداد امروز نیز نیروهای راهداری مجددا فعالیتهای خود را ادامه دادند.

 

وی ادامه داد: هیچ مشکلی جهت تردد وجود ندارد و تردد در همه محورهای مواصلاتی تفرش روان است.

 

سرپرست اداره راه و شهرسازی تفرش در خصوص بسته شدن قسمتی از محور تهران به تفرش به دلیل بارش برف اظهار کرد: روز گذشته در قسمتی از مسیر تهران به تفرش که در خارج از محدوده استحفاظی تفرش و جز حوزه های استان قم (در حوالی روستای فوجرد) می باشد به دلیل بارش برف، تردد وسایل نقلیه را با مشکلاتی مواجه کرد که طی تماسهای تلفنی انجام شده با استان قم، نیروهای راهداری قم به این منطقه اعزام شدند.

 

محمدی در خصوص مسیرهای روستایی بیان کرد: در محورهای روستایی نقوسان، خرازان و جفتان علاوه بر برف روبی، نمک پاشی نیز انجام شد و هم اکنون نیز این عملیات در برخی از محورهای روستایی ادامه دارد.

 

به گفته وی از عصر دیروز تاکنون ۵۰ تن نمک در محورهای مواصلاتی تفرش پاشیده شده است.

 

در راه ماندگی ۱۰ خودرو در محورهای مواصلاتی تفرش

 

مجید حسین جمال رئیس جمعیت هلال احمر تفرش گفت: به دلیل بارش و تجمع برف در محور تهران به تفرش در حوالی روستای فوجرد که جز مناطق استحفاظی استان قم هست، ۱۰ ماشین در راه ماندند که با همکاری نیروهای هلال احمر این مسافران نجات یافتند.

 

۱۲ کشته و زخمی در تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه- همدان

مسئول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی ساوه گفت: در اثر تصادف زنجیره ای امروز(۱۵ آذر) اتوبان ساوه- همدان دو نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند.
به گزارش دیارآفتاب عباس خیراندیش مسئول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی ساوه به خبرنگار نارخبر، گفت: در اثر تصادف زنجیره ای امروز اتوبان ساوه- همدان دو نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند.

 

وی افزود: در این تصادف زنجیره‌ای حدود ۶۲ خودرو بر اثر بارش برف و کولاک در گردنه دخان و کاهش دید افقی با یکدیگر تصادف کردند.

 

خیراندیش با اشاره به دو جان باخته بیان کرد: در این تصادف زنجیره‌ای یک زن حدود۴۰ ساله و یک کودک ۱۲ ساله در دم کشته شدند.

 

وی با اشاره به اعزام ۳ خودروی امدای به صحنه تصادف از ساوه افزود: پس از اطلاع، ۳ آمبولانس ۱۱۵ و ۳ خودروی امدادی هلال احمر اعزام شدند که در اثر مسدود شدن مسیر و عدم بازگشایی راه برای گذر خودروهای امدادی از اورژانس فامنین کمک گرفته شد تا از جهت خلاف مسیر اتوبان به محل برسند.

 

مسئول روابط عمومی حوادث و فوریت های پزشکی ساوه اظهار کرد: مصدومان  حادثه برای درمان به مراکز درمانی فامنین اعزام شدند.

 

سرگرد حسن وند پلیس راهور اتوبان ساوه- همدان نیز  به خبرنگارنارخبر،  گفت: پس از بارش برف و کولاک، راهداری شهرستان ساوه بلافاصله مسیر را برای عبور امن خودروها آماده کرد و تصادف پس از گردنه رخ داد.

 

وی افزود: اما مسیر پس از گردنه دخان در مرز ساوه و همدان به علت لغزنده بودن و سرعت ناایمن خودروها شاهد تصادف بود.

 

حسن وند بیان کرد: عدم توجه کافی رانندگان به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و مه غلیظ و لغزندگی جاده  علت وقوع این سانحه بود.

 

تصاویر تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه- همدان
در این تصادف زنجیره‌ای حدود ۶۲ خودرو بر اثر بارش برف و کولاک در گردنه دخان و کاهش دید افقی با یکدیگر تصادف کردند.

 

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

 

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

عکس تصادف زنجیره ای اتوبان ساوه همدان

تصاویر/ تصادف مرگبار پراید و تریلی در محور اراک به قم

 

تصاویر/ تصادف مرگبار پراید و تریلی در محور اراک به قم

توجه به این نکته که قرار گرفتن در کریدور اصلی و مرکزی تردد در کشور مزیتی برای استان مرکزی است اما عدم برنامه ریزی مناسب و یا اجرایی نشدن برخی تصمیمات برای بهبود تردد و حفظ جان و امنیت مسافران و رانندگان می تواند آن را به نقطه ضعفی برای این استان تبدیل کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تسریع در روند ساخت دو بانده شدن محور خواف، رشتخوار، تربت حیدریه استخر شنای رشتخوار امسال به بهره‌برداری می‌رسد حضور وزیر ورزش و جوانان در رشتخوار اعزام ۴۴ نفر از رشتخوار به اردوی راهیان نور هشدار پلیس به برهم زنندگان آرامش مردم در آستانه چهارشنبه‌سوری مشارکت ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیونی خیرین در کمک به تجهیز مدارس رشتخوار حمایت کمیته امداد رشتخوار از ۲۰۰ بیمار نیازمند برگزاری اردوی مجازی آشنایی با منابع طبیعی برای دانش آموزان رشتخوار مراسم جشن میلاد امام حسین علیه السلام در رشتخوار+ تصاویر اوکراین برخلاف وعده خود در قبال تعهد همسایگی با روسیه عمل کرده بود/جنگ اوکراین سرسپردگان آمریکا در منطقه را از خواب غفلت بیدار کرد مراسم تکریم و معارفه مسئول عقیدتی سپاه رشتخوار برگزار شد جاهلیت مدرن امروز توسط آمریکای جنایتکار پایه‌‎ریزی می‌شود
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik Ankara evden eve nakliyat Ankara evden eve nakliyat türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort